REKLAMA

Białołęka

inwestycje »

 

Warszawa lubi przepłacać? Nie uwierzycie, ile Nadarzyn zapłacił za kompleks basenów

  23 września 2021

alt='Warszawa lubi przepłacać? Nie uwierzycie, ile Nadarzyn zapłacił za kompleks basenów'
Inwestycja za 5 mln zł w zestawieniu z inwestycją za 1,4 mln zł wygląda wręcz imponująco. Źródło: z lewej UG Nadarzyn, z prawej UD Białołęka

Podczas gdy na Białołęce otwierano brodzik ze zraszaczami za 1,4 mln zł, 31 kilometrów na południe trwały przygotowania do otwarcia kompleksu basenów za 5 mln zł.

REKLAMA

W Dzień Dziecka w parku Henrykowskim na rogu Modlińskiej i Klasyków wystartowały długo oczekiwane przez mieszkańców Białołęki wodne atrakcje, które w głosowaniu nad budżetem obywatelskim zdobyły ponad 2300 głosów.

"U nas wszystko droższe"

Za 1,4 mln zł urząd dzielnicy zbudował wodny plac zabaw składający się z płytkiej niecki oraz urządzeń tryskających wodą, a także toaletę i przebieralnię. Zaraz po otwarciu pojawiły się głosy, że inwestycja jest przepłacona. Ceny w Warszawie zwariowały. 350 metrów ulicy za 3,5 mln zł Ceny w Warszawie zwariowały. 350 metrów ulicy za 3,5 mln zł
Urząd Dzielnicy Białołęka rozpoczyna prace na ulicy Lucyny Messal, znajdującej się obok przystanku kolejowego Płudy. Cena wprawia w osłupienie.
Białołęcki ratusz bronił się rosnącymi cenami na rynku budowlanym.

Jeśli trzymać się tego wyjaśnienia, niedaleko od Warszawy doszło do finansowego cudu. Około 30 kilometrów na południe od Białołęki, na skraju aglomeracji warszawskiej, leży zamieszkana przez kilkaset osób Strzeniówka. 19 czerwca otwarto w niej Kompleks Basenów Letnich, będący sztandarową inwestycją samorządu gminy Nadarzyn.

Urząd Gminy Nadarzyn w trzy miesiące zbudował kompleks sportowo-rekreacyjny za 5 mln zł. Podobnie jak Rosjanie czy Amerykanie lubią mówić, że u nich wszystko jest większe, warszawscy urzędnicy mogliby powiedzieć "U nas wszystko jest droższe".

Kup bilet

Cud w Strzeniówce?

- Kompleks oferuje dwa baseny 12x25 metrów o głębokości 150 cm i 120 cm, brodzik dla dzieci 10x16 metrów z wodnym miniplacem zabaw, dwie zjeżdżalnie (rodzinną i pojedynczą długości 60 metrów), dziewięcioosobowe jaccuzi, dwie plaże: piaszczystą i trawiastą - czytamy na stronie kompleksu. - Nad wszystkim czuwa obsługa ratowników. Dla aktywnych sportowców boisko do piłki siatkowej plażowej i boisko do plażowej piłki nożnej. Na terenie jest barek, a w nim kawa, lody, chłodne napoje i pizza. Są do wynajęcia leżaki i można schronić się przed słońcem pod parasolami lub zagrać w piłkarzyki i szachy na stole. Świetny dojazd ścieżkami rowerowymi z Nadarzyna i okolic. Dla zmotoryzowanych jest 200 miejsc parkingowych oraz miejsca postojowe na rowery.

Z czego wynikają tak ogromne różnice w cenach między zewnętrzną dzielnicą Warszawy a podwarszawską gminą? Nie sposób wytłumaczyć ich tylko i wyłącznie wyższymi kosztami pracy w stolicy. Specjaliści są w cenie zarówno na Białołęce, jak i 30 kilometrów bardziej na południe, a gros robotników stanowią imigranci. Obserwując ogłaszane w Warszawie przetargi nie sposób nie dojść do wniosku, że stołeczni samorządowcy niezbyt liczą się z pieniędzmi. Doskonałym przykładem jest aukcja ofert z udziałem firm zainteresowanych budową na Białołęce zajezdni tramwajowej. Jedno z przedsiębiorstw zdecydowało się zejść z ceną o niebywałą kwotę 150 mln zł. Dlaczego aukcje ofert nie są w Warszawie standardem, skoro doskonale wiadomo, że pozwalają oszczędzać tak ogromne sumy? To pytanie od dawna pozostaje bez odpowiedzi.

(dg)

.
 

REKLAMA

Komentarze (10)

# Bebe

24.09.2021 10:26

Jak jest aukcja to podnosi sie ofertę o 20%, w końcu zawsze masz prawo z niej zejść do twojego ustalonego minimum gdzie jeszcze coś zarobisz.

# Mirella

24.09.2021 15:12

Autorzy tego arykułu zapomnieli tylko wspomnieć, że Nadarzynowi tak naprawdę nie były potrzebne te baseny ponieważ ludzie mieszkający tam nie mają zapewniony w podstawowych wygód bytowych takich jak kanalizacja, dróg dojazdowych ,nie mam melioracji ,domy toną w wodzie, większość ba swoich piosenkach ma zatem prywatne baseny. Cóż wójt powidzial: zróbmy baseny, bo kanalizacji nie widać jest pod ziemią, drogi to taki obiecany temat. W szkołach i przedszkolach brakuje podstawowych środków czystości, i wiele by jeszcze wymieniać. Pięknie to wygląda tylko dla tego kto tu nie mieszka.

# Nadarzyniak

24.09.2021 15:16

Szkoda tylko, że nie pochwaliliście Nadarzyna za plac zabaw jaki mam za 134 tys zł-trochę piachu i drabinkę metalową, to dopiero jest gospodarność. Plac zabawa jak za głębokiej komuny.

REKLAMA

# Misior

24.09.2021 17:43

Po co komu baseny letnie które działają zaledwie 2 miesiące w roku a pozostałe 10 miesięcy generują koszty dużo lepiej byłoby wybudowanie basenu całorocznego budowa basenów letnich w naszym klimacie to wyrzucanie pieniędzy w błoto

# Jan23

24.09.2021 20:24

Tak sie teraz robi przekręty - baseny letnie, dworzec przesiadkowy P&R, wszystko tylko po to, by znajomi krolika zarobili.

# Miko

24.09.2021 21:52

W Nadarzynie to nie są baseny, tylko balie wypełnione wodą, które generują zbędne koszty. Stoją nieużywane 10 m-cy. Jedna z bogatszych gmin, a dzieci ze szkół na basen trzeba wozić i do Żyrardowa. U was niewypał, u nas nie lepiej. Kto więc na takich inwestycjach wychodzi najlepiej?

REKLAMA

# Ktoś kepszy

24.09.2021 22:39

Warszawa robi największe walki

# Wawka

25.09.2021 08:49

Im większa inwestycja, tym możliwość większego ,,wałka,,

# Kej Kej

25.09.2021 12:13

Śmieszne i smutne to zarazem

REKLAMA

# Edytas

17.10.2021 10:58

No, nie wierzymy, ani w to, ani w inne różne rzeczy, która w gminie nadarzyn mają miejsce, a nie powinny.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy