REKLAMA

Białołęka

inwestycje »

 

Przedszkole Tarchominek zostanie rozbudowane

  17 kwietnia 2024

alt='Przedszkole Tarchominek zostanie rozbudowane'
źródło: Facebook/Jan Mackiewicz - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

Białołęcki ratusz ma już pieniądze na rozbudowę i modernizację Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 Tarchominek przy ul. Pancera 3. Mieszkańcy pytają, czy to potrzebna inwestycja, skoro już teraz w naszej dzielnicy nie ma problemu z miejscami w przedszkolach?

REKLAMA

Przy okazji poruszenia tematu likwidacji zerówek w szkołach podstawowych białołęcki ratusz poinformował, że nie zabraknie miejsc w przedszkolach dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Obecnie jest kilkaset wolnych miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

- Nie ma niebezpieczeństwa, że zabraknie miejsc dla przedszkolaków - uspokaja rzeczniczka białołęckiego ratusza Marzena Gawkowska. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
Wielu rodziców przyjęło tę informację z dużą ulgą.

Po co rozbudowa przedszkola na Tarchominie?

Niedawno Rada Warszawy na wniosek dzielnicy przekazała 5,3 mln zł na rozbudowę Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 Tarchominek przy ul. Pancera 3.

- Po co, skoro miejsc w przedszkolach jest w tej chwili za dużo, zaś wyż demograficzny w najbliższych latach raczej nam nie grozi? - pyta nasz czytelnik. - Czy nie lepiej tę kasę przeznaczyć na przyspieszenie budowy filii szkoły podstawowej na Bohaterów? Czy Białołęka potrzebuje teraz inwestować w budowę i rozbudowę przedszkoli, skoro na rynku powoli robi się nadmiar takich placówek, a dwuzmianowość w podstawówkach nadal jest odczuwalna? - zastanawia się kolejny mieszkaniec.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Tarchominek wymaga modernizacji

- Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 Tarchominek przy ul. Pancera 3 wymaga gruntownej modernizacji i rozbudowy, dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bieżące naprawy tylko w minimalnym zakresie zabezpieczają budynek i pozwalają na dalsze użytkowanie. Konieczna jest wymiana instalacji elektrycznej, naprawa systemu wentylacji i kanalizacji, remont zaplecza kuchennego, schodów przed wejściem do budynku i podjazdu dla wózków. Sale i toalety również wymagają remontu i dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych - wylicza Marzena Gawkowska.

Jak dodaje rzeczniczka, nie we wszystkich przedszkolach można utworzyć oddziały integracyjne z dodatkowymi gabinetami dla specjalistów, salą integracji sensorycznej - ze względu na brak pomieszczeń spełniających warunki dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

Chcą zaoszczędzić pieniądze

- Przedszkole nr 65 Tarchominek, z uwagi na wykwalifikowaną kadrę, wieloletnie doświadczenie i profil placówki, jest otwarte na przyjmowanie dzieci z niepełnosprawnościami oraz tworzenie nie tylko oddziałów edukacji włączającej, integracyjnych, ale również specjalnych. Dodatkowo, dzięki rozbudowie będziemy mogli zrezygnować z wynajmowania od spółdzielni mieszkaniowej pomieszczeń przy ul. Pancera 8. Obecnie korzysta z nich około 60 dzieci. Znajdują się tu oddziały zamiejscowe przedszkola Tarchominek. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, które obecnie przeznaczamy na czynsz i opłaty eksploatacyjne, natomiast zyskamy lepsze warunki dla podopiecznych wszystkich ośmiu oddziałów przedszkolnych - przekonuje Gawkowska.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024