REKLAMA

Białołęka

komunikacja »

 

Tu autobusy nie dojeżdżają. Mieszkańcy wykluczeni komunikacyjnie

  26 kwietnia 2024

alt='Tu autobusy nie dojeżdżają. Mieszkańcy wykluczeni komunikacyjnie'
źródło: Warszawski Transport Publiczny

Mieszkańcy wschodniej Białołęki na co dzień zmagają się z wykluczeniem komunikacyjnym, które fundują im władze stolicy.

REKLAMA

- Na wniosek mieszkańców proszę o informację na temat zaawansowania prac w zakresie dostosowania układu drogowego do kursowania komunikacji miejskiej ulicami: Zdziarską, Kroczewską, Wyszkowską i Chudoby - napisała radna Danuta Zaleska w swojej interpelacji w sprawie "wykluczenia komunikacyjnego na wschodniej Białołęce". Radnej chodziło przede wszystkim o ustalenie możliwości przebudowy Zdziarskiej na 465-metrowym odcinku od Olesin do Kroczewskiej oraz 460-metrowego odcinka ul. Chudoby, od pętli autobusowej do Wyszkowskiej. Przebudowa tych fragmentów ulic dałaby możliwość puszczenia tamtędy komunikacji miejskiej.

Jednokierunkowo przy granicy z Markami?

Jak poinformował burmistrz Białołęki, dostosowanie układu drogowego do kursowania komunikacji miejskiej Zdziarską, Kroczewską, Wyszkowską oraz Chudoby jest "zadaniem złożonym" z uwagi na konieczny do przeprowadzenia szeroki zakres prac.

- Kluczowym elementem, który należy opracować w pierwszej kolejności, jest koncepcja komunikacyjnego układu drogowego, w którym określone zostaną zasady wprowadzenia ruchu jednokierunkowego lub pozostawienia dotychczasowego ruchu dwukierunkowego na tych ulicach - wyjaśnia Grzegorz Kuca. Co to w praktyce oznacza? Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego jest rozwiązaniem tańszym, lecz bardziej skomplikowanym, w szczególności dla osób mieszkających na osiedlu Augustów. Ruch jednokierunkowy z pewnością uprzykrzyłby im życie.

Wstąp do księgarni

Układ drogowy wymaga przebudowy

Utrzymanie ruchu dwukierunkowego i jednoczesne wprowadzenie komunikacji miejskiej na te ulice wiąże się z ogromnymi kosztami, gdyż wymaga przebudowy dróg w zakresie: wzmocnienia konstrukcji, poszerzenia jezdni do minimum 6,5 m, przebudowy skrętów oraz - w zależności od wariantu - budowy przystanków i pętli autobusowej w rejonie ul. Kroczewskiej.

- W celu określenia szacunkowych kosztów inwestycji (w tym wykupu gruntów na rzecz miasta) konieczne jest opracowanie koncepcji drogowej wraz z jej wstępnym uzgodnieniem między innymi w Zarządzie Transportu Miejskiego - informuje Grzegorz Kuca i dodaje, że nie ma na to pieniędzy.

REKLAMA

Warszawa nie ma pieniędzy?

Jest jeszcze wiele obszarów w Warszawie, w których mieszkańcy są wykluczeni komunikacyjnie. Oprócz wschodniej Białołęki, są to. m.in. Wawer, Chrzanów, Rembertów. Tymczasem władze miasta trwonią budżet m.in. na urządzanie "pseudo skwerów" jak chociażby ten na placu Pięciu Rogów, utworzony w ramach urządzania Nowego Centrum Warszawy, zwężanie głównych śródmiejskich arterii lub rozpłytowywanie chodników i parkingów.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (8)

# Marian

26.04.2024 15:04

Zakazują samochów nie dając nic w zmaian. Za tę saraną kładkę to 150 autobusów można było kupić

# Bialomeka

26.04.2024 18:13

Mieszkańcy bialomeki sa wykluczeni i tak. Ciągły PRL! Dzieci nie wychodzą na dwór! Wfy to darcie się buzi, klniecie a nauczyciele rozmawiają wiecznie przez telefony zamiast wykonywać swoją pracę! Bialomeka to stan umysłu!

# Nie dla Agape!

27.04.2024 10:54

Mieszkańcy bialomeki chcą rozwiązania agape!!! Nie dla Agape!! Codziennie agape pod naszymi oknami!!! Do tego sobota i niedziela Agape!!!

REKLAMA

# Rotir9

27.04.2024 10:56

Mieszkańcy bialomeki chcą likwidacji bosu na Światowida 56!nie chcemy kortów tenisowych i ściany żelbetonowej pod oknami!!!! Czynsze w bloku sasiadujacym z kortami to prawie 1000 zł. Za co?! Za piekło dzień w dzień do 22?nawet w niedzielę!? Gdzie burmistrz ? Czemu sobie odpoczywa na Bemowie?

# Marcin90

27.04.2024 16:21

Aby rozwiązać problemy komunikacyjne Białołęki należy zbudować trasę mostu północnego w ciągu aż do centrum miasta Marki (Marki Ratusz) i dalej do ul. Dworkowej w Markach i połączyć ją z trasą S8 węzłem w ul. Dworkowej.To wyprowadzi ruch z Zielonej Białołęki wprost na trasę S8 i będzie to najszybszy wyjazd z Białołęki w kierunku północnym i wschodnim Polski.

# Bialomeka

11.05.2024 15:10

Bialomeka. Ludzie z bialomeki po 30 lat nie byli w centrum, a wy narzekacie że nie macie jakiegoś autobusu?! Na bialomece wszystko na miejscu. Żałosna dzielnica i żałosne korty tenisowe i ściana żelbetonowa pod oknami. Zabudujcie to w końcu!!!!!

REKLAMA

# Zlikwidować terror

15.05.2024 20:11

Zlikwidujcie korty tenisowe ze Światowida 56

# Ewcia

28.05.2024 13:46

Na tym właśnie polega paradoks Warszawy. Jest kładka, której nie kwestionuję, ale w ościennych dzielnicach ludzie nie mają ani chodników, ani autobusów, ani kanalizacji ani innej porządnej infrastruktury. A Rafał oczywiście punktuje, bo dziwnym trafem oddanie kładki do użytku przypada na wybory. Niestety, ale Warszawa nie powinna mieć polityków u steru, tylko gospodarzy, którym zależy na mieście. Przez lata nic z tego wszystkiego nie wychodzi.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA