REKLAMA

Białołęka

samorząd »

 

Działka już jest. Kiedy nowa szkoła na wschodniej Białołęce?

  18 kwietnia 2024

alt='Działka już jest. Kiedy nowa szkoła na wschodniej Białołęce?'
źródło: Facebook/Dzielnica Białołęka

Białołęcki ratusz ma już 2,3-hektarową działkę pod budowę nowej szkoły przy ulicy Białołęckiej 231. Urzędnicy się cieszą, ale mieszkańcy mówią wprost: to żaden sukces. Dlaczego?

REKLAMA

- Mamy działkę przy ulicy Białołęckiej 231. To kolejny krok, by w przyszłości zbudować tutaj placówkę oświatową - obwieścili kilka miesięcy temu białołęccy urzędnicy. Pod koniec ubiegłego roku został podpisany akt notarialny, zatem wszystko zostało przesądzone. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.

- Tym samym nabyliśmy od Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej o powierzchni 2,3 ha. Pieniądze na zakup przyznała dzielnicy Rada m.st. Warszawy w połowie grudnia - dodają.

Kiedy nowa szkoła na Białołęce?

Koszt pozyskania działki to 15 mln zł. Budowa szkoły będzie jednak dużo większym wysiłkiem finansowym. Szacuje się, że potrzeba będzie około 100 mln zł. Skąd samorząd Białołęki weźmie na jej budowę tak olbrzymie pieniądze, skoro już teraz brakuje nieco mniejszej kwoty na zapowiadaną od wielu lat budowę pływalni przy Ostródzkiej? Na to pytanie nie ma na razie odpowiedzi. Poza tym między zakupem działki a realizacją inwestycji jest długa droga, na przykład na Bemowie od nabycia działki do ogłoszenia przetargu na budowę podstawówki przy Szeligowskiej minęło ponad 7 lat.

Na Białołęce raczej szybciej nie będzie, tym bardziej że dzielnica ma mnóstwo pilnych inwestycji do zrealizowania. Mieszkańcy studzą więc urzędniczy optymizm, gdyż pozyskanie działki to dopiero początek drogi przez mękę, a za brak kluczowych dla dzielnicy inwestycji obwiniają warszawski ratusz.

Wstąp do księgarni

Białołęczanie tracą cierpliwość

Mieszkańcy dają upust swoim emocjom w licznych internetowych komentarzach:

- Bardzo fajnie, że być może za kilka lat pojawi się tu kolejna placówka oświatowa. Szczerze dziękuję. Bardzo proszę jednak, żebyście czytali dokumenty strategiczne, jakie sami piszecie (albo tylko zlecacie - bez czytania), bo z nich dowiecie się, że jesteśmy opóźnieni z podobnymi inwestycjami o całe lata, jeśli nie dziesięciolecia. Jak się patrzy na miasto, to trochę urzędnikom się priorytety pomyliły, bo most pieszy przez Wisłę może i fajnie wyglądał na fotkach przed wyborami, ale z naszej perspektywy jest potrzebny, jak umarłemu kadzidło.

- Za 10 lat zbudują szkołę. Najpierw muszą pozwężać wszystkie ulice w centrum.

- Zamiast remontu Sali Kongresowej za kilkaset mln zł, można by "na już" pięć dużych podstawówek postawić w takich dzielnicach jak Białołęka. Trzaskowski i spółka mają jednak inne priorytety. Najpierw inwestycje dla elit, potem dla plebsu.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Radna Pisiura

18.04.2024 11:48

- Sala kongresowa 500
- Muzeum Historii 600
- stała wystawa w w/w 600
jak tu panie żyć ?

# Waldek

18.04.2024 12:08

Na Białołęce rządzi Koalicja Obywatelska. W Warszawie rządzi Koalicja Obywatelska. Dlaczego Koalicja Obywatelska nie może uzyskać od Koalicji Obywatelskiej pieniędzy na szkołę, pływalnię i inne ważne inwestycje???

# Rozsądek

18.04.2024 16:37

#Waldek napisał(a) 18.04.2024 12:08
Na Białołęce rządzi Koalicja Obywatelska. W Warszawie rządzi Koalicja Obywatelska. Dlaczego Koalicja Obywatelska nie może uzyskać od Koalicji Obywatelskiej pieniędzy na szkołę, pływalnię i inne ważne inwestycje???
Bo ma takie poparcie, że nie muszą się starać i zagłaskiwać mieszkańców inwestycjami, skoro wystarczą same obietnice do utrzymania władzy ;)

REKLAMA

# Gdzie sens ?

23.04.2024 12:36

Po co nowa szkoła? Może wystarczy zapisywać dzieciaki z dzielnicy, a nie przyjmować do szkół na Białołęce dzieciaki z innych dzielnic bo babcia mieszka na Białołęce to dziecko musi tu do szkoły łazić. Później szkoły są przepełnione, płacz że nie ma miejsc dla bombelkow i budowa nowych szkół. Gdzie w tym wszystkim sens?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA