REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

komunikacja

 

SKM od września na Woli. A kiedy na Bemowie?

  29 sierpnia 2012

SKM od września na Woli. A kiedy na Bemowie?

Na starych stacjach kolejowych Warszawa Koło i Warszawa Kasprzaka od września będą zatrzymywały się pociągi linii S9.

REKLAMA

Warszawa Koło i Warszawa Kasprzaka to nowe przystanki na trasie linii SKM S9, która do tej pory jeździła tylko z Legionowa przez Białołękę i Pragę do Warszawy Gdańskiej. Od września pociągi będą jeździły do Warszawy Zachodniej. Dla mieszkańców Legionowa to bardzo korzystna zmiana. Dla pasażerów z Woli oznacza nowy dojazd np. do Arkadii, metra albo do ZOO. Mieszkańcy Woli proponują, aby linię S9 wydłużyć na południe miasta, wówczas widzieliby większy potencjał linii S9 dla siebie. Zarząd Transportu Miejskiego takich planów jednak nie ma. - S9 na Okęcie na pewno nie pojedzie. Pociągi lotniskowe już są (S3 przez Śródmieście) i więcej na razie ich nie potrzeba. Dlatego też przedłużanie linii S9 nie ma sensu. O takich zmianach w ogóle nie myślimy - tłumaczy Klimczak.

Kiedy SKM dojedzie na Bemowo?

Władze Bemowa od pięciu lat walczą o zbudowanie trzech nowych stacji przy torach biegnących na granicy Woli i Bemowa (na zachód od nowej trasy S9). Ta linia kolejowa w ogóle nie jest wykorzystywana w komunikacji miejskiej, miasto wydaje miliardy na nową linię metra, a potencjał istniejącego połączenia marnuje się.

Ukończenie całej drugiej linii metra to perspektywa 10 lat, albo i dłuższa. A przecież torów kolejowych w Warszawie nie brakuje. Wystarczy zmodernizować stare stacje, dobudować nowe wraz z parkingami park&ride i jeździć. Sztandarowa inwestycja miasta - centralny odcinek drugiej linii metra niewiele pomoże mieszkańcom stolicy. Nie zostaną oni bowiem dowiezieni w okolice swoich domów. Wysiądą z metra kilka kilometrów od centrum i nadal będą musieli dojeżdżać autobusami i tramwajami.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Potrzebne trzy stacje

Władze Bemowa twierdzą, że wykorzystanie istniejącej w stolicy sieci kolejowej dałoby znacznie lepszy efekt, gdyby miasto skupiło się na tym w pierwszej kolejności. Grupa mieszkańców Bemowa zbierała nawet podpisy pod apelem o szybką budowę trzech nowych stacji na granicy Woli i Bemowa: Fort Wola, Wola Park i Powązkowska. Powstała także specjalna strona internetowa kolejnametro.pl.

Miasto wydaje miliardy na nową linię metra, a potencjał istniejącego połączenia marnuje się.

- Na budowę brakujących trzech stacji potrzeba około 40 mln zł - mówi Jarosław Dąbrowski, burmistrz Bemowa.

Przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe twierdzą, że gdyby znalazły się pieniądze, to brakujące stacje można wybudować w ciągu roku. Pozostaje kwestia zakupu taboru, ale wówczas pociągi SKM mogłyby jeździć z Warszawy Gdańskiej aż do Ożarowa.

Nadzieja tylko w funduszach unijnych

- Z PKP PLK rozmawialiśmy wiele razy i nie ma problemów z dogadaniem się, podobnie z Kolejami Mazowieckimi czy SKM. Problemem pozostają jednak pieniądze, a przecież to wcale nie jest wielka kwota - mówi burmistrz Jarosław Dąbrowski.

Po wielokrotnych rozmowach z władzami miasta władze dzielnicy wiedzą, że 40 mln zł na pewno w budżecie się nie znajdzie. Warszawa nie ma pieniędzy. W każdym razie na ten cel nie da, łatwiej pani prezydent przychodzi podpisywanie decyzji o nagrodach dla urzędników.

Grupa mieszkańców Bemowa zbierała nawet podpisy pod apelem o szybką budowę trzech nowych stacji na granicy Woli i Bemowa: Fort Wola, Wola Park i Powązkowska.
Nadzieja w funduszach unijnych. - W przyszłym roku przekonamy się, jakie programy zaproponuje Unia, wówczas szybko trzeba będzie złożyć wniosek. Dzięki dofinansowaniu inicjatywy "Kolej na metro" stacje powstałyby w bardzo szybkim tempie i na pewno byłyby doskonałym uzupełnieniem metra. Tym bardziej, że sprawa drugiej nitki komplikuje się i tak naprawdę na razie nie wiadomo, ile jeszcze potrwają prace przy budowie - mówi burmistrz Dąbrowski i zapewnia, że wciąż będzie walczył o nowej stacje przy bemowskiej linii kolejowej.

Ewelina Kurzak

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (72)

# Tomii

30.08.2012 02:27

PKP PLK zbudowała by te przystanki za własną kasę, jakby miasto zapewniło że będą tutaj jeździć pociągi z rozsądną częstotliwością 10-15 min w szczycie.
Warszawa nie ma kasy na dodatkowe kursy, SKM-ka nie ma taboru.

# Rob

04.09.2012 22:14

Przedluzenie linii do Okecia to bylaby rewolucja - teraz na mokotow w godzinach szczytu jezdzi sie ponad godzine - samochodem czy srodkami ZTM. Rozwiazanie ze mozna jechac szybciej do Arkadii - fajne, ale nie trzeba byc fachowcem aby wiedziec ile jest miejsc pracy na Mokotowie a ile w okolicach Arkadii.

# Michal

02.09.2015 21:55

Dokładnie z Bemowa przez Wole na Mordor ja teraz tez tak jeżdżę z dojazdem do Warszawy Zachodniej, a linia powinna być bezpośrednia widzę jaki tłum ludzi jest rano i popołudniu w S3 i S2

REKLAMA

# Katarzyna Obijiaku

30.05.2021 21:31

Czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś przedsiębiorcą? Masz trudną sytuację finansową? A może potrzebujesz pieniędzy, aby założyć własną firmę? czy płacisz rachunki czy płacisz za dom, samochód? Interesuje Cię pomoc finansowa online, czy jesteś zainteresowany pożyczkami online? Potrzebujesz wiarygodnego wierzyciela prywatnego z udokumentowanym doświadczeniem? Jeśli tak, proszę o kontakt mailowy: Katarzynaobijiaku49@gmail.com

# Thomas Weir

19.06.2021 06:49

Witam drodzy,
Nazywam się Thomas Weir. Jestem prywatnym pożyczkodawcą i inwestorem. Rozumiem, że podczas blokady rząd udzielił pomocy członkom społeczeństwa. dokonano tego poprzez wysłanie większej ilości pieniędzy do banków, aby wesprzeć przedsiębiorstwa i złagodzić koszty utrzymania. odpowiednie banki zainwestowały te pieniądze w międzynarodowe firmy i inne firmy, aby zwiększyć zyski. odmawianie ludziom pożyczek. podążając za tym zrozumieniem, postanowiłem zaoferować pożyczkę małym i dużym firmom, pożyczkę osobistą, pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej i pożyczkę studencką. ma to na celu pomóc ludziom wyjść z utraty biznesu i głodu. . o jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną za pośrednictwem mojego adresu e-mail:thomasweirven@hotmail.com lub przez numer Whatsapp +1(475)2789 324 osobiście i wskaż, ile możesz pożyczyć. Omówię z Tobą ten proces i skieruję Cię na moją platformę internetową, aby zakończyć proces pożyczkowy i otrzymać pożyczkę w ciągu trzech dni roboczych.
z poważaniem,
Tomasz Weir.

# Marien Żuraw

30.08.2021 13:51

dzień dobry
Przepraszam, że mnie nie znasz. Nazywam się pani Marien. Byłem w takiej sytuacji jak ty teraz. Kiedy potrzebowałem pożyczki, złożyłem wniosek o pożyczkę od ponad dwóch firm na tej stronie i zostałem oszukany. Straciłem ponad 8000. Byłem sfrustrowany i zmęczony, dopóki moja przyjaciółka z Houston w Teksasie, Ewa, połączyła mnie z rzetelną i autentyczną firmą pożyczkową JORGE GRACE LOAN FIRM. Pomogli mi z pożyczką w wysokości 20 000. Mogą Ci również pomóc, jeśli potrzebujesz pilnej pożyczki Po prostu napisz do nich na adres: {jorgegraceloanfirm@gmail.com} Lub Whats-app +1(631)207311
Marien Żuraw

REKLAMA

# BEN ROGERS

30.08.2021 19:48

Czy masz jakieś finansowe? Potrzebujesz pożyczki na spłatę długów? Czy zamierzasz zwiększyć swoje finanse? Jesteś osobą biznesową, która chce swój biznes. Musisz nauczyć się z prawdziwym autorem, pierwszeństwo i równymi pożyczkami firmy kredytowej. Nauczyłem się tylko dlatego, jak i rządowych, dzięki naszym wysokim wynikom. Usługi ubezpieczeniowe: * Pożyczki osobiste (bezpieczne i niezabezpieczone) * Pożyczki biznesowe (bezpieczne i niezabezpieczone) * Majsterkowanie w domu * Pożyczki na wynalazki * Pożyczki samochodowe itp. Zapytaj nas, czy wysyłasz wiadomość, wysyłając wiadomość na adres atlantagroupfinancefirm@gmail.com lub WhatsApp: +919654763221

# Mohammed

28.11.2021 13:27

My name is Mohammed Ahsan I'm a financial Consultant of a reputable firm Operating out of the United Kingdom
we provide Discrete Financial, Services for High Net Worth CEO's/Executives of Corporation & Senior Government Officials globally.
What we do is Legal & within the ambit of the law but following the Leakage of the Infamous United Kingdom
Papers & subsequent threat by the International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ)
International Criminal Court (ICC)
Below is what my Sender can offer.
1, MT103 gpi automatic
2, MT103 wire transfer
3, MT103 TT
4, MT103/202 manual download
5, SBLC lease and Purchase
All bank instrument will be done via bank officer to bank officer, Receiver has to provide bank officer details
on DOA all brokers are welcome and guarantee of there payment after successful deal
kindly send me a message via email and WhatsApp.
Email: mohammedahsan877@gmail.com
WhatsApp- +19893413179

# LOAN

16.01.2022 17:06

Borrow money here today at 3% interest rate. Sawda Capital Finance offers all kinds of financial services of all sizes ranging from individuals, companies, and traders globally./Our services are 100% guaranteed and risk-free.
We build just the right financing for each client, with simple paperwork, quick approvals, and flexible payment schedules. For further details, Kindly contact us via email At sawda.finance@gmail.com
Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved, Looking forward to rendering the best of our services to all esteemed clientele globally.

REKLAMA

# LOAN

28.03.2022 01:19

Borrow money here today at 3% interest rate. We provide loans for developing businesses and competitive edge, Personal / Business Loans (Secure and Unsecured) Consolidation Loan and many more. Quality services offer. For more inquiries contact us via email: triumphantfinanceltd@gmail.com

# Suchy Martin

16.04.2022 00:11

pożyczka dla wszystkich
Solidnie i bez problemów rozwiąże swoją sytuację finansową, mogę udzielić Ci korzystnej pożyczki od 50 000 do 35 000 000. Indywidualne podejście do każdego wniosku, dzięki czemu prawie wszyscy wnioskodawcy mogą uzyskać pożyczkę. PS: Zawsze podpisujesz umowę pożyczki na już zatwierdzoną pożyczkę. Możesz również wykorzystać tę pożyczkę do konsolidacji swoich długów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej ofercie, skontaktuj się z e-mailem: suchymartin828@gmail.com

# suchy martin

17.04.2022 02:41

pożyczka pozabankowa
Pan Pascal SIMEON jest konsultantem ds. inwestycji finansowych.
Doradzamy promotorom biznesu oraz osobom fizycznym, które mają rentowne projekty i potrzebują finansowania. Udzielamy również pożyczek osobistych pomiędzy osobami fizycznymi na wszystkie Twoje potrzeby od 1000 zł do 25 mln zł.
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.
Email: wojtkiemejksta383@gmail.com

REKLAMA

# wojtkie mejksta

18.04.2022 11:00

pożyczka dla wszystkich
Jeśli potrzebujesz pożyczki na pożyczki biznesowe, osobiste, projektowe, inwestycyjne i konsolidacyjne, skontaktuj się z nimi za pośrednictwem poczty e-mail poniżej i poinformuj ich, że Cię poleciłem. ich oferta jest w 100% wiarygodna
Skontaktuj się z nimi już dziś.
E-mail: suchymartin828@gmail.com

# mr scott

21.04.2022 23:22

Witam
Potrzebujesz pilnej pożyczki na zaspokojenie swoich potrzeb finansowych? Oferujemy pożyczki od 2 000 euro do 50 000 000,00 euro, jesteśmy wiarygodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, bez sprawdzania zdolności kredytowej i oferujemy 100% gwarancję pożyczek zagranicznych w okresie przelewu.
Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem.
Napisz do nas na: accessloanfirm2030@gmail.com
Whatsapp: +79258159150
Szacunek
Panie Scott
accessloanfirm2030@gmail.com

# shelids

22.04.2022 10:32

Brak pożyczki z góry! Potrzebujesz pilnej pożyczki? Potrzebujesz pożyczki na opłacenie rachunków lub na edukację dziecka? Potrzebujesz kredytu na zakup nieruchomości lub na realizację projektu? Potrzebujesz kredytu na cel rolniczy lub budowlany? Potrzebujesz pożyczki na rozszerzenie działalności lub rozpoczęcie działalności? Czy Twój bank lub inni pożyczkodawcy odrzucili Cię z powodu Twojego kredytu? mailowo: Shieldsfinancialconsultant@mail.com
Skontaktuj się z nami na WhatsApp pod numerem +30698 706 9306

REKLAMA

# suchy martin

23.04.2022 04:10

pożyczka pozabankowa
Potrzebujesz sfinansować swój dług lub rozpocząć nowy biznes? skontaktuj się z nami już dziś w celu uzyskania łatwej i niezawodnej pożyczki i uzyskaj pożyczkę w ciągu 12 do 24 godzin kontakt e-mail: zatloukalovalucie2@gmail.com

# Davina Claire

29.04.2022 13:31

Witam Panie i Panowie; Potrzebujesz szybkiej pożyczki w ciągu 24 do 48 godzin? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, doradzę Ci Złóż wniosek o pożyczkę w Novelty Finance.
Nazywam się Davina Claire, jestem pośrednikiem finansowym, a także doradcą finansowym. Zwróciłem uwagę, że wielu ludziom tak trudno jest uzyskać kredyt w bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokiego oprocentowania, niewystarczającego zabezpieczenia, wskaźnika zadłużenia do dochodów, niskiej zdolności kredytowej lub z innych powodów. Jestem tutaj, aby polecić każdemu, kto szuka pożyczki, skontaktowanie się z Novelty Finance w sprawie pożyczki z dotowanym oprocentowaniem 3%. Są rzetelną i godną zaufania firmą pożyczkową i można z nimi współpracować. Możesz się z nimi skontaktować poprzez e-mail: | noveltyfinances@gmail.com | LUB wyślij wiadomość na WhatsApp pod numerem +447915601531, aby uzyskać więcej informacji.

# BLANK ATM CARD

30.04.2022 18:52

GET RICH WITH BLANK ATM CARD ... Whatsapp: +18033921735
I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so many testimony about how Dark Web Cyber hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.(dwchzone@gmail.com) I email them also and they sent me the blank atm card. I have use it to get 250,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. Dark Web is giving out the card just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of atm programmed card which runs in automatic mode.
You can also contact them for the service below
* Western Union/MoneyGram Transfer Hack
* Bank Transfer Hack
* PayPal / Skrill Transfer Hack
* Crypto Mining Hack
* CashApp Transfer Hack
Email: dwchzone@gmail.com
Text & Call or WhatsApp: +18033921735
Visit: https://darkwebcycberhackers.com

REKLAMA

# Wagner Clerk

05.05.2022 13:26

Jak dostałem pożyczkę od Christy Walton Finance, wpadłem w ręce oszustów, dopóki nie spotkałem tego wiernego pożyczkodawcy, który udzielił mi pożyczki w wysokości 50 000 zł, teraz wierzę, że nadal istnieją prawdziwi pożyczkodawcy online, oto e-mail (christywalton355@ gmail.com) pożyczkodawcy, jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy finansowej, możesz skontaktować się z nim w celu uzyskania pomocy: christywalton355@gmail.com

# Jason Edward

06.05.2022 12:48

FINANCIAL AGENT LIMITED provides a full financial planning service to both the commercial and domestic markets. At IQ FINANCE PLC we believe that financial planning is about two things: creating wealth and protecting wealth. These two objectives are at the heart of everything we do. And, as a member of FINANCIAL AGENT LIMITED Services, we give you a small-company service but with a large-company set up - the best of both worlds.
You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signature project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges and any other turnkey project(s) etc. Our terms and Conditions are reasonable.
Leasing Price : 6%+2%
Buying Price: 38%+2%
Contact us for more details on our terms and procedure of transaction.
NAME :Jason Edward
EMAIL :financialagentltd@gmail.com
SKYPE :financialagentltd@gmail.com
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA