REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jak cieszyć się podróżą w pojedynkę i poznać nowych ludzi?

Jak cieszyć się podróżą w pojedynkę i poznać nowych ludzi?

Żyjemy w ciągłym biegu i mamy coraz mniej czasu na relacje czy ich zawiązywanie. Świetnym sposobem, by mieć na to szansę może być podróżowanie. Dziś podpowiemy, jak cieszyć się podróżą w pojedynkę i poznać nowych ludzi? O czym należy pamiętać i jak wszystko zorganizować?

Zarezerwuj lot z noclegiem w hostelu, gdzie możesz integrować się z innymi gośćmi


Wybierając się na krótki wyjazd solo do innego miasta w Polsce czy za granicę, wybierz rezerwację lotu z noclegiem. Możesz to zrobić w ramach oferty platformy do organizacji podróży eSky.pl. Jeżeli chcesz zwiedzić Wieczne Miasto i poznać jego mieszkańców, to zdecyduj się na loty Kraków Rzym - eSky.pl. Możesz skorzystać też z aplikacji na smartfon. Do wyboru masz wiele miejsc noclegowych, jednak gdy chcesz poznać nowych ludzi, zdecyduj się na hostel. W tym miejscu jest wiele przestrzeni wspólnych - rekreacyjnych, gdzie można się integrować. Oczywiście w podróżach solo istotne znaczenie mają koszty. Czy można tanio polecieć nad polskie morze? Nie ma z tym problemów, a w ramach eSky.pl znajdziesz najtańsze oferty. W przypadku wyboru określonego terminu uzyskasz również podpowiedzi, kiedy możesz wybrać lot w jeszcze niższej cenie, w podobnym czasie. Pamiętaj, by przy podróży w pojedynkę zwracać uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Na pewno absolutnym must have jest wykupienie ubezpieczenia podróżnego. Jeżeli masz napięty grafik i nie masz pewności, czy na pewno wyjazd dojdzie do skutku, to koniecznie wybierz też ubezpieczenie rezygnacji z podróży, aby uzyskać do 90% zwrotu. Możesz bezpiecznie i szybko podróżować w różne miejsca dzięki usłudze MultiLine w eSky.pl, łącząc oferty różnych linii lotniczych. Pamiętaj też o wyborze wycieczek grupowych na miejscu, w trakcie których możesz poznać wiele osób. Mogą to być klasyczne wycieczki z oglądaniem zabytków albo takie z elementem aktywnego wypoczynku, jak choćby korzystanie z term i basenów.

Korzystaj z usług lokalnych przewodników w ramach Free Walking Tours


Organizacja podróży w pojedynkę jest bardzo ważna, ale możesz postawić też na pewną dozę spontaniczności. W wielu miejscach dostępni są lokalni przewodnicy oferujący Free Walking Tours. To wolontariusze np. studenci, oferujący wycieczki poznawcze po mieście obejmujące także te miejsca, których nie ma w turystycznych przewodnikach. W ten sposób możesz poznać nowe osoby. Oczywiście pamiętaj, by na koniec takiej wycieczki zaproponować zapłatę, choćby symboliczne 10 euro.

Szukaj grup podróżników w mediach społecznościowych i nawiązuj relacje przed podróżą

Decydując się na samodzielną podróż, możesz wcześniej nawiązać relację za pośrednictwem sieci. Grupy podróżników możesz znaleźć w mediach społecznościowych i w ten sposób wybrać osoby, z którymi spędzisz trochę czasu w czasie swojego wakacyjnego pobytu w Polsce czy za granicą. Pamiętaj, by zweryfikować taką grupę i sprawdzić, kto do niej należy. Podróżowanie w pojedynkę ma jeszcze jedną zaletę. Gdy już będziesz mieć dość towarzystwa, możesz po prostu spędzić trochę czasu w samotności, choćby na łonie przyrody w czasie rowerowej wycieczki czy spaceru. Oczywiście w wielu miejscach trudno o samotność, bo takie miasta jak choćby Rzym tętnią życiem i trudno znaleźć odosobnienie. Jeśli zależy Ci na ciągłym gwarze i towarzystwie innych turystów, wybieraj miejsca tłumnie odwiedzane.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA