REKLAMA
Wola jest coraz bardziej znana z targowisk i bazarków. Coraz większą popularnością cieszy się bazar Olimpia, a co drugi turysta pyta o Koło. Czy również targowiska jednodniowe powrócą do łask?
Targowiska jednodniowe to w Warszawie już niemal stały element krajobrazu. Cywilizują handel uliczny, są miejscem, gdzie można taniej niż w sklepach kupić świeże i dobre produkty. Na Woli ruszają właśnie konsultacje społeczne odnośnie lokalizacji takich miejsc handlowych.
Mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej przy ul. Deotymy 19/21 proszą o pomoc, ponieważ dzielnica dziesięciokrotnie podniosła im opłatę roczną z tytułu użytkowania wieczystego gruntu.
Podczas Rzezi Woli w 1944 roku egzekucje na mieszkańcach miały miejsce niemal na każdym jej kilometrze. Jest jednak jedno miejsce, szczególne, które, pomimo najtragiczniejszej historii, do dziś nie zostało należycie upamiętnione.
Lokatorzy bloku przy ul. Agawy 16 chcą przekształcić budynek komunalny, w którym mieszkają, we wspólnotę mieszkaniową. Ich zdaniem urzędnicy rzucają im jednak kłody pod nogi.
I chociaż na pustyni nie żyjemy, ujęcie wody oligoceńskiej na rogu ul. Przy Lasku i Długomiła, nieopodal wolskiego lasku, od lat stoi zamknięte.
Mieszkam na Woli na ul. Batalionu Parasol 6. Ja, moja rodzina i sąsiedzi jesteśmy zbulwersowani wycinaniem zdrowych drzew na naszych podwórkach!
- Chodnik prowadzący od ulicy Redutowej do cmentarza prawosławnego jest w bardzo złym stanie. Jest powykrzywiany, a korzenie rozsadzają płytki. Nikt tam nie sprząta, gałęzie wiszą prawie na wysokości chodnika.
Ubytek w asfalcie jest tak głęboki, że przeszkadza nie tylko kierowcom, ale i pieszym. Po naszej interwencji dziura ma zniknąć.
Michał Szczerba zyskał trzeci wynik na liście Platformy Obywatelskiej na Woli i dostał się do Sejmu.
Już po raz trzeci grafficiarze pokryli swoimi pracami powierzchnie przy rondzie Tybetu na Woli. Prace artystów inspirowane są kulturą, tradycją i sytuacją polityczną Tybetu.
"Echo" rozmawia z Danutą Waniek, kandydatką na Senatora RP popieraną przez SLD
- Wersalki, lodówki, telewizory, szafki i inne tego typu śmieci gabarytowe walają się luzem po osiedlu, a także pod samym żłobkiem... - alarmują mieszkańcy. Problem szczególnie dotknął ulicę Monte Cassino.
Lokatorzy Spółdzielni Mieszkaniowej "Koło" już od dwóch miesięcy skarżą się na żółtą wodę lecącą z kranu. Winnym okazało się MPWiK, które już rozpoczęło płukanie sieci. Niestety, to nie koniec problemów mieszkańców i spółdzielni. Miejska spółka wodociągowa obniżyła spółdzielni opłaty za wodę zaledwie o 3%. - Przecież woda nie nadaje się do użytku - mówią oburzeni przedstawiciele spółdzielni.
- W weekendy na trawnikach parku Szymańskiego od strony ul. Górczewskiej tworzy się dziki parking. Auta stawiają tam osoby, które korzystają z basenów "Moczydło" - alarmują mieszkańcy Woli.
Jak podaje urząd dzielnicy w swoim Kurierze Wolskim, od września zakupy na bazarze jednodniowym można robić co niedziela przy stadionie Olimpia, przy ul. Górczewskiej 56/60.
Mieszkańcy Chłodnej 20 są zaniepokojeni, że po każdym deszczu woda spływa od ul. Ogrodowej prosto pod budynek powodując jego podmywanie, a to z kolei przyczynia się do pęknięć ścian i odpadania tynku.
Obraz nędzy i rozpaczy - tak mieszkańcy Woli określają stan chodników przy ulicy Leszno. Zarząd Dróg Miejskich obiecuje wykonać najpilniejsze naprawy, lecz na wymianę wszystkich płytek nie ma pieniędzy.
Grupa mieszkańców Pierwszej Wojskowej Spółdzielni Mieszkaniowej, zlokalizowanej przy ul. Pawiej, nie jest zadowolona ze sposobu działania zarządu. Protestują, zakładają kolejne sprawy w sądzie. Do tej pory jednak sędziowie rozstrzygają spory na korzyść administratorów.
- Od wielu lat prosimy różne służby o zrobienie porządku na naszej ulicy. Droga wygląda jak pobojowisko - skarży się "Echu" pan Wojciech. Niestety, wygląda na to, że na porządną jezdnię mieszkańcy szybko się nie doczekają.
LINKI SPONSOROWANE