REKLAMA
21 stycznia odbyło się kolejne spotkanie władz dzielnicy z mieszkańcami - tym razem Marysina. Przybyło niewielu zainteresowanych.
Koniec roku to czas podsumowań. Poniżej szybki przegląd tematów najchętniej komentowanych przez naszych czytelników. Przegląd subiektywny i niepełny - ale może czytelnicy dołożą coś od siebie? Co ważnego wydarzyło się w tym roku?
Jako mieszkaniec Radości dałem się w końcu i ja zachęcić do odwiedzenia i skorzystania z oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aninie. Pamiętam jak dzisiaj prezentacje i wielokrotnie powtarzane zaproszenia dla mieszkańców, będące częścią promocyjnych akcji organizowanych przez zarząd dzielnicy dla mieszkańców wszystkich osiedli w Wawrze - pisze do nas czytelnik.
Były kluby malucha, mam, tatusiów, teraz jest pomysł na klub dla rodzin. Tu może przyjść każdy: matka z synem, dziadek z wnuczką, kobieta w ciąży. W programie zabawy dla maluchów, warsztaty dla dorosłych, spotkania z ekspertami, imprezy okolicznościowe. Wszystko zupełnie bezpłatnie.
- Kto lubi herbatę? A kto lubi herbatę z cytryną? A co się dzieje z herbatą, jak się do niej doleje cytryny? Dlaczego robi się jaśniejsza? - Anna Plewka rozpoczyna zajęcia z laboratorium eksperymentów chemicznych.
Plan zagospodarowania przestrzennego Marysina Wawerskiego został wyłożony do wglądu. Teraz jest czas na zgłaszanie do niego uwag.
Taka świecka tradycja - najpierw się buduje, a myśli później. Przykład? Nowo budowana ulica Panny Wodnej w Wawrze.
Tytułowa ulica to - według pana Zbigniewa - sprytna pułapka na kierowców i sposób na podreperowanie miejskich finansów.
Mieszkańcy Radości wytoczyli walkę bałaganowi wzdłuż torów kolejowych. Chcą estetycznego otoczenia bez nawału rozklejonych ogłoszeń i billboardów umiejscowionych gdzie popadnie.
Grające małpki, poruszające się samodzielnie karuzele czy samoloty... Potrafią to zrobić dzieci uczęszczające na zajęcia z robotyki w Domu Kultury "Anin".
Osiedla Zerzeń i Sadul będą kiedyś dużym, zurbanizowanym i dobrze skomunikowanym ze sobą terenem - tak według planu zagospodarowania przestrzennego ma wyglądać ta część Wawra. Nie wszyscy mieszkańcy są jednak z tego powodu zadowoleni. - Sami zagospodarowaliśmy ten teren i niepotrzebne są tu takie zmiany - twierdzą niektórzy z nich, przybyli na spotkanie do Wawerskiej Strefy Kultury przy ul. Żegańskiej 1a, gdzie omawiano założenia dokumentu.
Aby zobrazować, jak funkcjonuje urząd miasta pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz i jak bardzo Warszawa potrzebuje gospodarza z prawdziwego zdarzenia, można oczywiście posłużyć się danymi finansowymi i wskaźnikami ekonomicznymi. Można opisywać kolejne niezrealizowane obietnice czy nieudane lub przeszacowane inwestycje. Można też jednak wszystkie niedostatki obecnego stanu warszawskich spraw przedstawić na prostym przykładzie.
Dziś w południe, 24 września, w miejskim ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń "Zasłużony dla Warszawy". Wśród wyróżnionych znalazł się "Informator Wawra".
Zamknięte od lat hale dawnej Fabryki Aparatów Elektrycznych "K. Szpotański i Spółka" zamienią się wkrótce w centrum handlowe. Zanim to nastąpi, będzie okazja pożegnać się z fabryką. Trwa bowiem akcja "Fabryka Zdarzeń". Pierwsze spotkanie już się odbyło. Kolejne dwa będą 20 i 21 września.
W czerwcu pisaliśmy o topoli na placu zabaw w Marysinie. Drzewo zagrażało bezpieczeństwu bawiących się tam dzieci. Po naszej interwencji topola została wycięta, dostaliśmy jednak od czytelników kolejne uwagi: to nie koniec problemów z placem na Syrence II przy ul. Starego Doktora.
Stary rok szkolny warszawscy urzędnicy postanowili zakończyć z przytupem. Od 1 września będą obowiązywać nowe zasady tworzenia oddziałów integracyjnych w przedszkolach i szkołach podstawowych. Po co? Dla oszczędności w ciężkich czasach kryzysu. Paradoksalnie rozwiązanie uderza w dzieci niepełnosprawne, czyli te, którym klasy integracyjne są najbardziej potrzebne. Jak w soczewce widać to w Szkole Podstawowej nr 138 w Międzylesiu.
Taką metodę odzyskania należności od dłużników przyjął Wawer - Zakład Gospodarowania Nieruchomościami testuje nowy sposób na zalegających z opłatami.
Nowe miejsce na kulturalnej mapie Wawra otwarto we wrześniu 2012 roku. Znajdą tu coś dla siebie maluchy, młodzież i seniorzy.
Ośrodek "Syrenka" jest jednym z tych obiektów sportowych, z których władze dzielnicy są dumne i chwalą się nim przy okazji spotkań z mieszkańcami. Funkcjonuje przy nim również plac zabaw dla dzieci. Jednak ostatnio nad placem zawisł cień grozy i realnego zagrożenia dla bawiących się na nim maluchów.
Kiedyś przekleństwo petentów, teraz sposób na spotkanie z mieszkańcami - po klęsce wprowadzenia ustawy śmieciowej w życie warszawscy urzędnicy ruszyli w teren, by tłumaczyć mieszkańcom, co się zmieni w systemie i dlaczego nic.
LINKI SPONSOROWANE