REKLAMA
- Plac zabaw przy Pełczyńskiego jest zaniedbany - zaalarmowała "Echo" pani Anna. - Nikt nie wymienia piasku, ławki są zniszczone. W dodatku płotek okalający pobliski staw może w każdej chwili runąć!
Znalazłem w skrzynce pocztowej list od Hanny Gronkiewicz-Waltz. List zaczyna się od przeprosin "za trudności związane z wprowadzaniem nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi". Nie bardzo wiadomo, na czym te trudności miałyby polegać, gdyż pozostałą część tekstu pani prezydent poświęca zapewnieniom, iż "od 1 lipca śmieci będą odbierane jak do tej pory".
Całe szczęście, że na naszym osiedlu place zabaw należą do spółdzielni mieszkaniowej. Formalnie nie są więc terenem publicznym i spółdzielnia, ich właściciel, może ustanowić na nich np. zakaz wprowadzania psów. O potrzebie takiego zakazu wie każdy rodzic - chodzi nie tylko o fizyczne zagrożenie dzieci ze strony czworonogów, ale i o zanieczyszczenia, jakie psy mogą pozostawić w piasku.
Ćwiczą w osiedlowych klubach, występują na festiwalach, biorą udział w konkursach, a przede wszystkim tańczą. Spin Freekies, czyli uczniowie Łukasza Owczarskiego.
- Niedawny Impact Festival na lotnisku Bemowo przywrócił do życia nieśmiertelny problem parkowania podczas imprez masowych. Przy takiej okazji dodatkowe parkingi są niezbędne! Samochody są stawiane dosłownie wszędzie - zgłaszają czytelnicy.
- Służba zdrowia Włoch i Bemowa połączyły się w jedną. Najbliżej z naszej dzielnicy mamy na Cegielnianą, ale jak tam dotrzeć? Nie ma bezpośredniego autobusu. Dla osób starszych i schorowanych ciągłe przesiadki to spory problem - zwraca uwagę pani Maria.
W Sejmie trwa dyskusja na temat wprowadzenia zakazu handlu w niedziele. Zastanawiam się, co zmieniłoby się na naszym osiedlu, gdyby taki zakaz wprowadzono na podobnych zasadach, na jakich dziś obowiązuje on w święta takie jak Wielkanoc czy Boże Ciało.
Przy Księcia Bolesława stanie kolejny kościół. Władze miasta przekazały archidiecezji dwie działki - drugą na Woli. Ich wartość to 35 mln zł. - W naszej dzielnicy brakuje szkół i przedszkoli, a nie kościołów! - burzą się mieszkańcy, ale świątynia powstanie na ich życzenie.
Fort Bema to jedno z ciekawszych miejsc w naszej dzielnicy. Mieszkańcy mają liczne pomysły, jak zagospodarować ten teren, by mógł tętnić życiem i nawet przyciągać turystów.
Taniec brzucha to idealna propozycja dla wszystkich pań, które chcą odkryć swoją kobiecość. Orient z wielu względów jest coraz bardziej popularny, a dla pani Joanny Pająk i uczestniczek zajęć to prawdziwa pasja i sposób na życie.
- Należałoby wprowadzić kary, to może ludziom odechciałoby się zostawiać wózki sklepowe gdzie popadnie - mówi nasz czytelnik. Sprawa prozaiczna - po skończeniu zakupów ludziom nie chce się odprowadzić ich na miejsce. Metalowe zawalidrogi stoją więc gdzie popadnie, przemieszczając się wesoło po parkingowych alejkach.
Przygotowania do referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydenta miasta skłaniają do zastanowienia, co przez siedem lat rządów pani prezydent zrobiła dla Bemowa. Otóż, niewiele.
W jakim wieku zacząć przygodę z modelarstwem i dlaczego warto - opowiada "Echu" Bogdan Wierzba, zwycięzca plebiscytu "Lotnicze Orły 2012" w kategorii modelarstwo, animator modelarstwa lotniczego na Bemowie, aktywny działacz Aeroklubu Polskiego, były zawodnik, instruktor, wielokrotnie odznaczany i nagradzany za zasługi dla lotnictwa i modelarstwa.
"Bemowo. To lubię!" - to cykl, w którym prezentujemy charakterystyczne miejsca w dzielnicy. Nie zawsze estetyczne - ale zawsze niepowtarzalne, które wyróżniają Bemowo na tle innych warszawskich dzielnic. Czekamy na opinie (redakcja@gazetaecho.pl, 22 614-58-28) - co lubisz na Bemowie? W tym wydaniu zajęcia ceramiczne dla dzieci w Bemowskim Centrum Kultury.
Dla miasta, a nawet dzielnicy to problem niewielki, a dla społeczności sublokalnej może być nawet ogromny. Wspólnota mieszkaniowa Kopalniana 22 płaci za oświetlenie sporego fragmentu ulicy, który do niej nie należy. - Dlaczego? - pyta jeden z mieszkańców.
Około dwudziestu lat temu naprzeciwko lotniska powstało Centrum Handlowe Bemowo. Stoi do dzisiaj, ale z lat świetności pozostała tylko nazwa. Obecnie jest częściowo opuszczone, mało kto tam zagląda. - Faktycznie, wyglądem nie zachęca - zgadza się wiceburmistrz Krzysztof Zygrzak.
Piramida Cheopsa, Wiszące Ogrody Semiramidy, platformy wiertnicze, zabytkowe spichlerze, lodowy zamek królowej śniegu - to tylko niektóre z budowli wykonanych przez uczestników zajęć "Lego Klocki - Twórcze Budowanie". Udowadniają, że z niepozornego materiału, jakim jest popularna zabawka, można zbudować prawdziwe dzieła sztuki.
Na Bemowie będziemy mieli dwa nowe pomniki przyrody: głaz narzutowy na Górcach i dąb w osiedlu Lazurowa.
Od ponad 60 lat w sercu Warszawy stoi drewniane osiedle domków po radzieckich budowniczych Pałacu Kultury. Nad nim kilkudziesięciometrowy komin kotłowni. Wielki i murowany.
"Zakręceni lokalnie" to cykl "Echa" prezentujący mieszkańców Bemowa, którzy w swojej okolicy odnaleźli pasję. Tym razem Grzegorz Morawski, który prowadzi sklep filatelistyczny przy ul. Górczewskiej 200A lok. 4, w pobliżu skrzyżowania z Powstańców Śląskich.
LINKI SPONSOROWANE