REKLAMA

Białołęka

samorząd »

 

Nowa szkoła powstanie na terenie MPO

  24 listopada 2023

alt='Nowa szkoła powstanie na terenie MPO'
źródło: Facebook/Dzielnica Białołęka

We wschodniej części Białołęki, która boryka się z coraz większym problemem braku szkół, w przyszłości powstanie podstawówka. Zakup ponad dwuhektarowej działki przy ul. Białołęckiej i Wielkiego Dębu ma zostać sfinalizowany przed świętami.

REKLAMA

Na listopadowej sesji białołęccy radni zdecydowali o potrzebie zakupu nieruchomości przy ul. Białołęckiej, sąsiadującej z rozbudowywaną właśnie zajezdnią na Annopolu. Teren zostanie w przyszłości przeznaczony na cele oświatowe. Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek
Pakowanie i nadawanie paczeki to nie tylko umieszczenie przedmiotów w pudełku. Ważne jest, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki pakowania paczek, które pomogą zapewnić bezpieczną dostawę paczki.

Ratusz kupi działkę od własnej spółki

Sprzedawcą ma być Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Dlaczego szkoła jest planowana właśnie w tym miejscu?

- Występujemy do Rady Warszawy o przeznaczenie 15 mln zł na zakup nieruchomości w rejonie ul. Białołęckiej. Wokół powstają nowe osiedla, a nasi mieszkańcy to głównie młode rodziny z dziećmi. Znajdująca się po sąsiedzku Szkoła Podstawowa nr 231 przy ul. Juranda ze Spychowa już teraz jest przeciążona. Żeby ją rozbudować, nową część trzeba byłoby zlokalizować w miejscu jednego z boisk. A i to w dłuższej perspektywie nie rozwiązałoby problemu. Dużo lepszą opcją jest nowy budynek w nowej lokalizacji - mówi burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca.

Kup bilet

Działka pod choinkę

W białołęckim ratuszu panuje przekonanie, że do transakcji dojdzie jeszcze przed świętami, a decyzja radnych miasta to formalność. Pomaga fakt, że pieniądze (choć ogromne), to zostaną przelane na konto miejskiej spółki. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zrealizuje swoje cele rozwojowe, zaś samorząd Białołęki zyska teren, na którym w przyszłości wybuduje szkołę, której koszt wyniesie zapewne ponad 100 mln zł. Kiedy? Na to pytanie nie ma na razie odpowiedzi. Na Bemowie od zakupu działki do ogłoszenia przetargu na budowę podstawówki przy Szeligowskiej minęło 7 lat.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (12)

# tak tylko pytam jako podatnik

24.11.2023 13:43

Jak rozumiem MPO wystawi fakturę VAT. Miasto robi skarbówce prezent w wys. 2,8 mln zł czy ma możliwośc odliczenia?

# w-06

24.11.2023 18:39

A dojazdów a zwłaszcza transportu ciężkiego BRAK. Jak zwykle Jak najpierw zniszczymy to zrobimy ! Pytanie KTO i kiedy cokolwiek zrobi np. Z ulicą Zbyszka z Bogdańca /zniszczona i zwęzona/ Urząd zezwolenia deweloperowi wydał a mieszkańcy cierpią ile to już lat 4 czy 6. Dali zezwolenia Biedronce, Factory , Maxburgerowi, ale 200 czy 400 mb Kopijników i Białołęckiej to krasnoludki za urzędników pomyślą........

# Waldek

24.11.2023 18:44

Żeby media K*tnera otwarcie krytykowały główny temat kampanii wyborczej J*worskiego?? Chyba przelew nie doszedł..

REKLAMA

# lokals

25.11.2023 06:21

Szkoła na wysypisku śmieci, kwintesencja tej żałosnej patodzielnicy.

# Czarna Kleo

25.11.2023 09:57

Za 10 lat zbuduja. Najpierw musza pozwężac wszystkie ulice w Centrum

# Patomeka

25.11.2023 19:49

Szkoła na śmieciach. Patodzielnica.

REKLAMA

# Niezadowolony

26.11.2023 01:40

Super, patologia w ratuszu. Wszystkie szkoły na Białołęce są przepełnione. Niech władze dzielnicy i całego m M. St. Smażą się w piekle.

# 8145478

26.11.2023 23:09

Jak można świadomie zamieszkać w takim tryplu jak Białołęka?

# lutek

04.12.2023 17:07

a co z przebudowa białołeckiej,kołacinskiej z szynowa ten cyrk z brakiem inwestycji w białołeke ze strony trzaskowskiego musi sie skonczyc bo dzielnica faktycznie straci mozliwosc funkcjonowania

REKLAMA

# hjuln

05.12.2023 05:02

#lutek napisał(a) 04.12.2023 17:07
a co z przebudowa białołeckiej,kołacinskiej z szynowa ten cyrk z brakiem inwestycji w białołeke ze strony trzaskowskiego musi sie skonczyc bo dzielnica faktycznie straci mozliwosc funkcjonowania

Nie ma sensu inwestować w Białołękę, to jest już przegrany temat.

# Pytanie

16.12.2023 22:17

Jak rozumiem, teraz MPO wypłaci dywidendę swojemu właścicielowi, czyli miastu. W przeciwnym razie oznaczałby to, że spółka miejska została w sprytny sposób dofinansowana przez swojego udziałowca. Z jakiego powodu?

# Olek55

02.01.2024 12:17

Zamiast remontu Sali Kongresowej za 400 mln zł, można by z 5 dużych podstawówek postawić w takich dzielnicach jak Białołęka "na już". Trzaskowski i spółka mają jednak inne priorytety. Najpierw inwestycje dla elit, potem dla plebsu.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break