REKLAMA
Ruch tramwajowy na głównej ulicy zostanie przywrócony 25 października. Zmiany w kursowaniu tramwajów dosięgną nawet Bemowa.
Miasto przygotowuje się do otwarcia pierwszej stacji metra na Woli. Mieszkańcy Bemowa pytają "Kiedy metro dotrze do nas?".
Jestem jednym z tysięcy protestujących i piszących list do ZTM przeciwko skróceniu linii autobusowej nr 105. Ze wszystkich propozycji zmian komunikacyjnych właśnie linia 105 w nowej wersji była najbardziej oprotestowana.
Jak zmieni się komunikacja miejska na Bemowie po otwarciu powstającego właśnie odcinka torów tramwajowych na Powstańców Śląskich?
Bemowo Bike było pierwszym systemem roweru publicznego w Warszawie, uruchomionym 1 kwietnia 2012 roku. System ogólnomiejski ruszył cztery miesiące później. Teraz mówi się, że Veturilo wchłonie system bemowski. Czy to prawda? I czy zmieniłoby to cokolwiek dla użytkowników?
Głównym powodem batalii mieszkańców z Zarządem Transportu Miejskiego o autobusy były tak naprawdę tramwaje. To one powinny być najszybszym połączeniem z centrum, ale jak jest, każdy widzi.
Temat niewykorzystanej linii kolejowej na granicy Bemowa i Woli to niekończąca się opowieść. W tym odcinku happy endu nadal nie będzie, ale...
Praca nad nową linią tramwajową wre i tramwaje nie jeżdżą Górczewską w stronę Lazurowej. W przyszłym roku czeka nas podobna przerwa w kursowaniu, bowiem do przebudowy idzie pętla u zbiegu Górczewskiej i Doroszewskiego.
Likwidacja tymczasowego ronda wcale nie poprawiła przejezdności w okolicach ratusza, ale zostało już naprawdę niewiele...
Przed nową Szkołą Podstawową nr 357 będzie 200 miejsc parkingowych. Oczywiście dla rowerów, nie dla samochodów. Na razie jednak trwa wymiana stojaków.
15 września z ruchu tramwajowego zostanie wyłączony odcinek Dywizjonu 303 - Radiowa - Powstańców Śląskich od pętli Koło do pętli Nowe Bemowo oraz ciąg sieci tramwajowej Dywizjonu 303 - Kaliskiego na odcinku od Koła do Boernerowa.
"Obrona Częstochowy" za autobusem linii 105 zakończyła się sukcesem. Zmiany w komunikacji po otwarciu II linii jednak będą, i to ogromne.
Wyniki Warszawskiego Pomiaru Ruchu Rowerowego dla Bemowa są jasne: rower jest tu nadal narzędziem rekreacji, a nie środkiem codziennego transportu.
Pisaliśmy niedawno o dużym zainteresowaniu, jakim cieszy się Aleja Sportów Miejskich i o problemach z dojazdem do niej. Na marcowym dniu otwartym mieszkańcy sugerowali, by przed wejściem powstała stacja Bemowo Bike, która znacznie poprawiłaby dostępność Alei.
Dwie nowe samoobsługowe stacje naprawy rowerów pojawiły się na Bemowie. Czy będzie z nich pożytek?
1 września startuje sztandarowa inwestycja dzielnicy, czyli szkoła przy ul. Zachodzącego Słońca, w której trwają ostatnie prace remontowe. - Tymczasem do dziś w pobliżu wejścia do placówki nie zaplanowano żadnego przystanku autobusowego - interweniują rodzice.
Decyzją 1908 mieszkańców na Połczyńskiej powstaną ścieżki pieszo-rowerowe za 360 tys. zł. Organizacje promujące rower jako środek transportu miejskiego wcale się z tego nie cieszą, zaś samorząd Bemowa już wie, że projekt przedstawiany mieszkańcom podczas głosowania nad budżetem partycypacyjnym był niezgodny z wytycznymi miejskiego ratusza i zostanie zmieniony.
Radni z Bemowa krytykują projekt zmian w układzie komunikacyjnym, które wejdą w życie po otwarciu centralnego odcinka drugiej linii metra. Na ostatniej sesji rady dzielnicy zgodnie ocenili propozycje zmian w sposób negatywny i wystosowali w tej sprawie wspólne pismo do ZTM.
Bemowskie spotkanie konsultacyjne w sprawie zmian w komunikacji miejskiej po otwarciu II linii metra było żenującym, trzygodzinnym spektaklem.
Na bemowskich przystankach autobusowych w lutym pojawiło się obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska informujące o wszczęciu procedury związanej z wydaniem decyzji środowiskowej dla "budowy II linii metra w Warszawie - I etap realizacji odcinka zachodniego - od szlaku za stacją C9 "Rondo Daszyńskiego" do torów odstawczych za stacją C6". Wywieszanie takich obwieszczeń to zupełna nowość.
LINKI SPONSOROWANE