REKLAMA

Bemowo

komunikacja

 

W styczniu przejedziemy tramwajem przez całe Bemowo

  19 listopada 2014

W styczniu przejedziemy tramwajem przez całe Bemowo

Budowa ostatniego odcinka linii tramwajowej na Powstańców Śląskich jest prawie zakończona. Wszystko wskazuje na to, że skorzystamy z niego po Nowym Roku.

REKLAMA

W rejonie skrzyżowania Powstańców Śląskich z Górczewską tory są już gotowe, podobnie jak nowa jezdnia między Dywizjonu 303 a Radiową. Najmniej zaawansowane są prace przy Radiowej, gdzie nowa nawierzchnia miała być ułożona na istniejących płytach betonowych, ale po rozpoczęciu robót związanych z odwodnieniem stwierdzono niestabilność podłoża. Trzeba więc zdemontować płyty i wymienić podbudowę jezdni a na fragmencie skrzyżowania wymienić nawet... grunt.

- W trakcie budowy jest torowisko tramwajowe na odcinku od Secemińskiej do Czerwonych Maków, węzeł rozjazdowy na skrzyżowaniu Radiowa/Powstańców Śląskich oraz torowisko na Radiowej - mówi Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich. - Obecnie usuwane są pozostałe kolizje z infrastrukturą podziemną, budowane są chodniki, parkingi i ścieżki rowerowe. Chcemy jak najszybciej uruchomić tramwaj na nowym torowisku oraz docelowy układ drogowy. Liczymy, że wszystkie prace zakończą się 20 grudnia.

Po zakończeniu prac budowlanych czekają nas jeszcze odbiory techniczne, które na pewno nie zakończą się przed Sylwestrem. Tramwaje pojadą nowymi torami w styczniu. Zgodnie z wynikami konsultacji społecznych będą to linie 11 i 28. Tramwaje pojadą nowymi torami w styczniu. Zgodnie z wynikami konsultacji społecznych będą to linie 11 i 28. Pierwsza kursować będzie przez całe Bemowo, stanowiąc kręgosłup komunikacyjny dzielnicy i zapewniając dojazd do stacji metra Młociny i Rondo Daszyńskiego oraz na Ochotę. Druga zostanie wycofana z Dywizjonu 303 oraz Radiowej i pojedzie nowymi torami, a następnie Górczewską na osiedle Górczewska.

Na otwarcie nowej drugiej jezdni między Górczewską a Radiową trzeba będzie poczekać dłużej. Na razie nie wiadomo, kiedy zakończą się prace nad nią.

DG

 

Komentarze (9)

# Mi%u015B

19.11.2014 17:59

A jak posypie śniegiem i temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera to może w kwietniu. Tak czy inaczej cieszę się z tej inwestycji mając nadzieje na jej szybkie ukończenie.

# bemowianka

19.11.2014 21:19

Co do konsultacji 11 to ich raczej nie było a wszystkie znane mi głosy mówiły chórem "11 na Służewiec - ul. Prostą, Rondo ONZ i dalej Jana Pawła" Ciekawe kto zostanie burmistrzem i czy o to powalczy, bo konsultacji w sprawie 11 i 28 nie było. Plan przyniesiono w teczce i mamy się nim cieszyć ;-)

# peterson

20.11.2014 11:18

Czy ktos beknie z urzędasów za tą inwestycję? Pewnie jak zawsze nie. Inwestycja prawie ukończona? Stan robót na dzisiaj to jakieś max 70%. Tramwaje miały pojechać w listopadzie, a teraz w styczniu? W styczniu napiszą, że w maju bo zima sroga. Kolejny skandal i nieudolność. Nikt z urzędasów nie widzi, że ta firma nic nie robi!!! Ech szkoda gadać, ręce opadają...

REKLAMA

# wqdwe

20.11.2014 13:10

Kiedy pojedzie to pojedzie. Dajcie sobie już spokój z tym "we wrześniu...potem "na jaseieni" albo że "w listpadzie"...teraz niby "w styczniu". W styczniu napiszecie że może na wiosnę. Z tego co pamiętam to miał już pojechać zaimą 6 lat temu. Planistami to my nie jesteśmy więc po co te deklaracje bez pokrycia?

# mari wawa

20.11.2014 18:49

Ciekawe kiedy były konsutacje nt 11 i 28 ? Nie bardzo wiem też kto tworzył trasę 11 oprócz 2 linii metra to chyba nie łączy nic więcej....

# dosc

24.11.2014 15:19

Ten kto pisał artykuł to na pewno nie był w miejscu prac. Wszystko rozwalone...może marzec lub kwiecień.

REKLAMA

# dana

25.11.2014 13:11

czy jakiś tramwaj jadący od strony Koła będzie skręcał z Radiowej w lewo w kierunku Górczewskiej?

# dana

25.11.2014 13:15

czy któryś tramwaj jadący od strony Koła ul.Radiową będzie skręcał w lewo w stronę Górczewskiej?

# person

25.11.2014 13:16

Tak. Będą to tramwaje wszystkich linii jeśli na ciągu Powstańców Śląskich na Nowym Bemowie nastąpi awaria lub wypadek.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023