REKLAMA

Bemowo

komunikacja

 

Tramwaje na Powstańców pojadą w listopadzie

  23 września 2014

Tramwaje na Powstańców pojadą w listopadzie
Odcinek na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Radiowej.

Likwidacja tymczasowego ronda wcale nie poprawiła przejezdności w okolicach ratusza, ale zostało już naprawdę niewiele...

REKLAMA

Przez dwa miesiące mieszkańcy Bemowa stali w korku. Przelotowe ulice Powstańców Śląskich oraz Górczewska zostały zatkane. Powodem było m.in. wyłączenie dużej części torowisk dotąd używanych wzdłuż Powstańców Śląskich ze względu na konieczność budowy rozjazdów, a przy okazji remont starych torów.

- Najgorzej się działo, kiedy rozpoczęła się szkoła. W jedną stronę nie było problemu, ale w drugą strasznie. Przez to się spóźnialiśmy z dziećmi. Mamy nadzieję, że teraz to już będzie działać bez zakłóceń - mówi pani Barbara, która codziennie rano próbuje z okolic ul. Góralskiej na Woli przedostać się w wnuczką do Szkoły Podstawowej nr 82 przy zbiegu Górczewskiej i Konarskiego.

Tramwaje wcześniej kursujące na osiedle Górczewska mają wrócić na trasy w poniedziałek 29 września. Z kolei po likwidacji tymczasowego ronda Powstańców Śląskich z Górczewską i przywróceniu dotychczasowej organizacji ruchu Bemowo znów stanęło w korku. - Sposób w jaki wdrożono nową organizację ruchu jest skandaliczny. Zaproponowany wadliwy układ przejazdów, niewłaściwe ustawienie świateł oraz dopuszczenie lewoskrętów tamujących ruch, zaowocowały prawdziwą gehenną dla tysięcy kierowców - twierdzi w liście otwartym do prezydent Warszawy, Tramwajów Warszawskich, miejskiego inżyniera ruchu i policji były burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski.

Co dalej?

Przebudowa skrzyżowania tej ulicy z Powstańców Śląskich ma potrwać do 17 listopada, podobnie jak montaż rozjazdów przy Radiowej. Dlatego do tego czasu tramwaje nie będą kursować pomiędzy Kołem a Nowym Bemowem. Linie 23 i 24 dotrą tylko do Koła, a 28 na Piaski. W zamian miasto zaproponowało zastępczą linię autobusową Z-2, kursującą ulicami Powstańców Śląskich, Radiową, Dywizjonu 303, Obozową, Ciołka, Newelską i Księcia Janusza. Postępy prac widać gołym okiem. Tory są już ułożone prawie do Radiowej. Z planowanego odcinka mamy już na pewno ok. dwóch kilometrów. Trasa linii 20 została czasowo skrócona do Koła, za kilka dni wraca na stare tory. Utrudnienia czekają także kierowców. Od połowy września zamknięty jest lot z Powstańców Śląskich w Dywizjonu 303, do której można dojechać wyłącznie od strony Lazurowej.

- Pracują, pracują, a często robota stoi. Ja tu codziennie chodzę do sklepu i często nikogo nie widać - narzeka starszy pan.

Postępy prac widać jednak gołym okiem. Tory są już ułożone prawie do Radiowej. Z planowanego odcinka mamy już na pewno ok. dwóch kilometrów. Wykonawca pracuje, zgodnie z umową, nad budową drugiej jezdni na odcinku pomiędzy Hery a Wrocławską. Ułożono już nawet większość krawężników. Pojawiła się w części nowa nawierzchnia Radiowej. Trwa budowa ścieżki rowerowej tamże.

15 września został wyłączony ruch tramwajowy pomiędzy Kołem a pętlą Nowe Bemowo, Wtedy też wstrzymano ruch linii nr 20 na Boernerowo, która wraca 29 września. Przerwy są konieczne dla wybudowania skrzyżowania tramwajowego z trasą tej linii oraz budowy rozjazdów na skrzyżowaniu Radiowej z Powstańców Śląskich.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Którędy pojadą tramwaje?

- Zakończenie całej inwestycji przewidujemy na pierwsze miesiące przyszłego roku. Pierwszy tramwaj ma pojechać tą trasą wcześniej, w listopadzie - mówi Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich. Na nowej trasie pojedziemy liniami 11 i 28.

"Jedenastka" następująco: plac Narutowicza - Grójecka - plac Zawiszy - Towarowa - Wolska - Połczyńska - Powstańców Śląskich - aleja Reymonta - Broniewskiego - Wólczyńska - Nocznickiego - Metro Młociny.

Natomiast 28: Osiedle Górczewska - Powstańców Śląskich - aleja Reymonta - Broniewskiego - plac Grunwaldzki - aleja Jana Pawła II - rondo Zgrupowania AK "Radosław" - Słowińskiego - most Gdański - rondo Starzyńskiego - Jagiellońska - Ratuszowa - Targowa - Kijowska - aleja Tysiąclecia - Kawęczyńska - Kawęczyńska Bazylika.

Na Powstańców Śląskich będzie pięć przystanków.

mac

 

Komentarze (13)

# bem

23.09.2014 12:21

Artykuł jakiś pomieszany:
"Tramwaje do tej pory kursujące na osiedle Górczewska właśnie wróciły na trasy." Nieprawda, wrócą dopiero 29 września. "Od 29 września tramwaje nie pojadą wzdłuż Dywizjonu 303 i Kaliskiego. Trasa linii 20 zostanie skrócona do Koła. Utrudnienia czekają także kierowców. Do odwołania zostanie zamknięty wlot z Powstańców Śląskich w Dywizjonu 303, do której będzie można dojechać wyłącznie od strony Lazurowej." Także źle, 20 już od 15 września jeździ tylko do Koła, a 29 właśnie wróci. Dywizjonu też została już zamknięta.

# Redakcja

23.09.2014 14:09

Dziękujemy za zwrócenie uwagi.

# Bemózg

23.09.2014 17:33

Gdzie jest ulica Słowińskiego?

REKLAMA

# MOmo

24.09.2014 11:26

Nie ma żadnych korków po likwidacji ronda - Kto wypisuje takie brednie???

# m.,zvm

24.09.2014 20:38

#MOmo napisał(a) 24.09.2014 11:26
Nie ma żadnych korków po likwidacji ronda - Kto wypisuje takie brednie???

Nie ma korków? Bo jak ja jechałam 171 do centrum to stałam na powstańców bardzo długo.

# peterson

25.09.2014 13:54

"Zakończenie całej inwestycji przewidujemy na pierwsze miesiące przyszłego roku". Kolejna opóźniona inwestycja!!! Miała być skończona w listopadzie. Dlaczego na Powstańców Śląskich (odcinek Radiowa - Wrocławska) nie ma jeszcze ułożonych torów i asfaltu nowej jezdni??? Prace trwają od czerwca. Dlaczego ta firma Balzola nie wykonuje prac jednocześnie na całym odcinku??? Dlaczego przy takiej inwestycji oprócz chorego kryterium najniższej ceny nie liczy si najkrótszy termin wykonania??? Kiedy w końcu w tym burdelu będzie porządek??? Kiedy debile urzędnicy będą pociągani do odpowiedzialności finansowej za błędy???
"Przebudowa skrzyżowania tej ulicy z Powstańców Śląskich ma potrwać do 17 listopada" Kiedy? No qrwa mać ręce opadają...

REKLAMA

# Jaga

25.09.2014 17:42

Jeżdżę tędy codziennie, rano na Bemowo, po południu z Bemowa i nie zauważyłam większej zmiany z przejazdem przez skrzyżowanie pod ratuszem. Jedzie się całkiem sprawnie, gorzej jest tym jeżdżącym w drugą stronę, lub z kierunków wschód - zachód.
Na budowie robota wre, nie można powiedzieć, ale odnoszę wrażenie jakby nic do przodu się nie posuwało a przecież pogoda jak dotąd bardzo sprzyjała.
"Pierwsze m-c przyszłego roku" to równie dobrze może być kwiecień - maj a to byłoby już gruba przesada!

# Bemowiak

25.09.2014 19:30

Interesuje mnie odcinek torowiska od Stokrotki do Wrocławskiej. Czy wiadomo którą stroną będą szły tory - tak jak dawniej wzdłuż bazarku? Czy też przy Stokrotce? Mieszkańcy różne wersje sobie przekazują, a w sieci nie można znaleźć rzetelnej mapki przyszłej trasy.

# bem

25.09.2014 23:04

Bemowiak, w sieci są rzetelne mapy przyszłej trasy, wystarczy dobrze poszukać. Jednak dam od razu linki: http://bit.ly/1eD1LYa http://bit.ly/1hXsKBi http://bit.ly/1elsRXe http://bit.ly/1fhzEzj Jak możesz zauważyć torowisko chwilę za Radiową wróci w swoje aktualne miejsce.

REKLAMA

# bemowianka

26.09.2014 09:09

no właśnie, torowisko wróci na swoje miejsce, pewnie bliżej Pirenejskiej?
więc rozumiem, że będą tam światła analogicznie jak przy takim samym rozjeździe bliżej pętli Nowe Bemowo?
Czy wiadomo czy światła będą przez obie jezdnie i będzie tam od razu przejście, które zastąpi obecne niebezpieczne przejście na wysokości ul. Pirenejskiej?
Na mapkach tego nie widać.
Swoją droga ciekawe kiedy zlikwidują te mijanki i puszczą tramwaj pomiędzy jezdniami na odcinku od Pętli Nowe Bemowo do Radiowej.
#bem napisał(a) 25.09.2014 23:04
Bemowiak, w sieci są rzetelne mapy przyszłej trasy, wystarczy dobrze poszukać. Jednak dam od razu linki: http://bit.ly/1eD1LYa http://bit.ly/1hXsKBi http://bit.ly/1elsRXe http://bit.ly/1fhzEzj Jak możesz zauważyć torowisko chwilę za Radiową wróci w swoje aktualne miejsce.

# bem

26.09.2014 12:47

bemowianka, bliżej Radiowej. Tak będą podobne światła. Nie, zachodnia jezdnia nie będzie miała świateł. nie będzie też przejścia, to przy Pirenejskiej zostanie.
Jak najbardziej widać, zobacz tutaj.
Tego nie wiadomo, zakłada to jedynie stary MPZP, który jednocześnie zawiera likwidację pętli, również autobusowej, a to niekoniecznie dobry pomysł.

# bemowianka

26.09.2014 13:35

szkoda, myślałam, ze przy okazji dzieci uzyskają bezpieczne przejście do szkoły - z sygnalizacją.

REKLAMA

# Nik

03.10.2014 19:54

Korki są nadal, ale jest juž znacznie lepiej. Przy rondzie korki na górczewskiej sięgały WolaParku
więcej na forum

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe