REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Czeremchowa, czyli niebezpieczny objazd Modlińskiej. Ponury obraz indolencji władz

  22 września 2023

alt='Czeremchowa, czyli niebezpieczny objazd Modlińskiej. Ponury obraz indolencji władz'
Długa i prosta Czeremchowa. Dozwolone 40 km/h. Większość kierowców jedzie znacznie szybciej. Fot. DB

Samochody jadą jeden za drugim. Większość znacznie przekracza dozwoloną prędkość. Długa i prosta Czeremchowa od lat jest niebezpieczna, a odkąd trwa budowa skrzyżowania Światowida z Modlińską, stała się koszmarem dla mieszkańców. Ani władze dzielnicy, ani ZDM niespecjalnie przejęły się też wypadkami, jakie miały tu miejsce.

REKLAMA

W ciągu ostatnich 10 lat wielokrotnie pisaliśmy, jak niebezpieczna potrafi być Czeremchowa i jej skrzyżowania z Mehoffera i Prząśniczek. Mieszkańcy od dawna walczą o progi zwalniające i wyniesione skrzyżowania. Władze dzielnicy zdają się być głuche na ich prośby, podobnie zresztą jak policja, która nigdy nie przyjechała z fotoradarem. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
Jest jednak nadzieja, bo tą okolicą zainteresowali się deweloperzy i urząd mógł na nich przerzucić to, czego sam nie zrobił przez ponad dekadę.

Niebezpiecznie na Czeremchowej

- Tu jest dozwolone 40 km/h, a jadą nawet ponad setką - mówi jeden z mieszkańców. - Rodzice boją się puszczać dzieci na pobliski przystanek autobusowy. Kierowcy są zagrożeniem nie tylko dla pieszych, ale też dla siebie nawzajem i rowerzystów.

- Temat związany z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego w ul. Czeremchowej jest nam znany - twierdzi Marzena Gawkowska, rzeczniczka białołęckiego ratusza, który kilka lat temu namówił jedną z mieszkanek, by złożony w budżecie obywatelskim projekt progów na Czeremchowej zamieniła na... remont chodnika na tej ulicy. Wówczas ratusz twierdził, że... nie można budować progów na każdej ulicy, a na Czeremchowej jest chodnik i piesi są bezpieczni. Tyle że chodnik jest po jednej stronie, a ludzie mieszkają po obu.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Będzie rondo Czeremchowa róg Prząśniczek

A dziś? - Prowadzimy w tej sprawie korespondencję ze Społecznym Komitetem Mieszkańców Osiedla Dąbrówka Szlachecka oraz Biurem Zarządzania Ruchem Drogowym Urzędu m.st. Warszawy. Zaangażowaliśmy w prace również deweloperów realizujących w sąsiedztwie swoje inwestycje. Dotychczas nie pojawiły się tu progi, bo droga była na gwarancji po budowie kanału sanitarnego - informuje rzeczniczka, ale nie dodaje, dlaczego po pracach kanalizacyjnych od razu nie zbudowano progów, o co wnioskowali mieszkańcy. - Obecnie w ramach wdrażania doraźnych metod spowalniających ruch pojazdów zaplanowaliśmy budowę minironda na skrzyżowaniu Czeremchowej i Prząśniczek oraz wyniesionego skrzyżowania na skrzyżowaniu z Rustykalną. Oba zadania zostaną zrealizowane przez deweloperów. Na pozostałych odcinkach zaproponowaliśmy (w korespondencji prowadzonej z BZRD) progi płytowe: dwa na odcinku Mehoffera - Rustykalna i dwa na odcinku Rustykalna - Prząśniczek oraz dwa na ul. Prząsniczek na odcinku Czeremchowa - Animuszu. Czekamy na zatwierdzenie naszych propozycji.

Kiedy poprawa na rogu Mehoffera i Czeremchowej?

O tym skrzyżowaniu również informujemy od wielu lat. Prostym i najtańszym rozwiązaniem byłaby zmiana pierwszeństwa tak, by samochody pędzące od strony lasu musiały ustąpić pierwszeństwa kierowcom wyjeżdżającym z Czeremchowej, bo ci mają duży problem z ograniczoną widocznością. Zainstalowane tu lustro, szczególnie rano albo podczas deszczów i mrozów, niewiele daje, bo nic w nim nie widać. O tym pomyśle władze wiedzą od blisko 10 lat.

Tymczasem ZDM planuje prace, które właściwie niczego nie zmienią. - Mamy w planach montaż progów zwalniających na przejściu dla pieszych, które jest usytuowane tuż przed przystankiem. W tym momencie trwa przygotowywanie procedur zlecających tę inwestycję - informował nas na początku wakacji rzecznik ZDM Jakub Dybalski. - Montaż progu na przejściu rozwiąże problem nadmiernej prędkości, jaką rozwijają na ulicy Mehoffera kierowcy. Drugim problemem jest przystanek, który chcemy przesunąć nieco dalej od skrzyżowania z Czeremchową. W tym momencie piesi idący od ulicy Czeremchowej są dla kierowców mniej widoczni w momencie, kiedy zatrzyma się na przystanku autobus. Oba te rozwiązania powinny rozwiązać problem tego miejsca - zapewniał Jakub Dybalski i dodawał, że prace zakończą się w lipcu. Do dziś nawet się nie rozpoczęły.

(db, oko)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (3)

# Madbutcher

25.09.2023 17:32

Dopóki rozpędzony samochód nie zdmuchnie kogoś z drogi (najlepiej, jakby to było dziecko idące do szkoły), to nie ma co liczyć na to, że władze zajmą się Czeremchową.

# lokals

26.09.2023 07:28

Patodzielnica Patołęka, zlewnia guwna z całego miasta.

# Pugc

27.09.2023 02:54

Dziecko to koniecznie bombelek mały, przejeżdżający na rowerku, bo jak będzie takie powyżej 15 to nie będzie dramaturgii wydarzenia i władze się nie przejmą. Władze olewają wszelkie problemy, które tyczą się tej dzielnicy bo uwaga sami nie są mieszkańcami dzielnicy, najlepszy przykład to Burmistrz. Jestem zdania, że burmistrz, który zarządza dzielnicą powinien być jej mieszkańcem, inaczej to nie na sensu.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA