REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Kąty Grodziskie do przebudowy. Kiedy ruszą prace i co się zmieni?

  26 września 2023

alt='Kąty Grodziskie do przebudowy. Kiedy ruszą prace i co się zmieni?'
źródło: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Jest już umowa na modernizację jednej z najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych ulic na wschodniej Białołęce. Czas prowizorki, która trwała tu blisko 20 lat wreszcie się zakończy. Po zakończeniu prac na ul. Kąty Grodziskie będzie szerzej i bezpieczniej. Pojawi się więcej zieleni, a nieruchomości znajdujące się wzdłuż drogi będą mieć wygodny dojazd. Prace potrwają prawie dwa lata.

REKLAMA

Ta białołęcka ulica, a właściwie wiejska droga, ma jedną dwupasową jezdnię oraz fragmenty chodnika tylko po jednej stronie i jedynie na odcinkach sąsiadujących z istniejącą zabudową. Wkrótce ma się to zmienić.

Kąty Grodziskie: kiedy ruszą prace?

Dzięki podpisanej umowie pomiędzy Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta a firmą WOD-KAN-BRUK ulica Kąty Grodziskie na odcinku o długości około 1,7 km - od ul. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
Zdziarskiej do ul. Berensona - stanie się bezpieczniejsza i wygodniejsza. Prace, które ruszą w ciągu czterech miesięcy, obejmą przebudowę m.in. jezdni, chodników, przystanków autobusowych, oświetlenia i odwodnienia drogi oraz sieci: elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej i wodociągowej.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Kąty Grodziskie: co się zmieni?

Po zakończeniu inwestycji droga będzie miała jedną jezdnię zapewniającą po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, obustronne chodniki oraz nową zieleń - posadzone zostaną 84 drzewa oraz 400 krzewów. Pojawią się również trawniki. Równolegle do prac drogowych realizowane będą roboty Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji polegające na budowie w ul. Kąty Grodziskie kanalizacji ściekowej. Koszt przebudowy drogi to ok. 35,5 mln. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w kwocie 5 mln zł w ramach rządowego funduszu "Polski Ład".

(jr)

.
 

Komentarze (8)

# MOL

26.09.2023 22:31

A scieżka rowerowa? Będzie?

# Dhej

27.09.2023 02:50

To tam nie ma ścieżki rowerowej jeszcze? W niektórych miejscach na białołęce są dwie po każdej stronie ulicy... Takie marnotrawstwo publicznych pieniędzy

# Cityman

27.09.2023 10:17

Te tereny należały kiedyś do Marek i blizej im do podwarszawskiej miejscowości niż do miasta o czym swiadczy wiejski charakter okolicy. To ze na siłę nastawiali bloków w polu nie spowoduje szybkiej poprawy infrastruktury.

REKLAMA

 Gjack

27.09.2023 22:12, wpis modyfikowany 2 razy,ostatnio 27.09.2023 22:13

www.google.com

# Woeikib

10.10.2023 22:20

Nie ruszą i nic się nie zmieni.

# lokals

12.10.2023 15:54

Czajkę niech zmodernizujo, żeby nie śmierdziała!

REKLAMA

# Waldek

16.10.2023 20:34

Dwa lata męki i objazdów, jak na 1,7 km to niezły czas, pewnie będzie opóźnienie że względu na okres zimy, oby tylko nie upadli jak Planeta na rondzie. .... [:

# Rafał

18.10.2023 11:39

Końskie i Przysucha lub ma lepsze drogi niż białołęka.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe