Wawer

różne »

I liga w Wawrze

12 października 2007

22 września z Zespole Szkół nr 70 przy ul. Bajkowej w Radości odbył się mecz pomiędzy SSCK Hals-STS Wawer a GKS Gorzovia Gorzów w ramach I ligi tenisa stołowego.

Był to pierwszy mecz naszej drużyny u siebie i zarazem test dla osób, które musia-ły przygotować wszystko, aby spotkanie mogło się odbyć zgodnie z wymaganiami PZTS. Drużyna gości otrzymała upominki, a hostessy obdarowywały kibiców cu-kierkami i drobnymi prezentami. Wśród przybyłych gości nie zabrakło wicebur-mistrza dzielnicy Wawer Marka Kocińskiego, zawiedli natomiast radni.

Mecz zaczął się imponująco, gdyż nasz najlepszy zawodnik Artur Kalita pierw-szego seta wygrał bardzo gładko do 6 z najlepszym zawodnikiem z Gorzovi Marci-nem Bąkiem. Jednak w drugim secie coś się stało i to Kalita przegrał do 1. Nas-tępne sety i pojedynki świadczyły tylko, że Kalita jest w bardzo złej dyspozycji. Ho-nor drużyny obronił Marcin Kawka, który wygrał z Szymonem Kulczyckim 3:2. Os-tatecznie wynik meczu 9:1 dla gości. Należy dodać, że w drużynie Gorzovi gra Chong Hang z Chin, który do tej pory w tym sezonie przegrał tylko ze swoim roda-kiem Yu Long oraz drugim zawodnikiem klasyfikacji ligowej Zbigniewem Grześla-kiem. Natomiast 27 września SSCK Hals-STS Wawer zremisował na wyjeździe z GKS Sierakowice 5:5 drugą drużyną w tabeli I ligi, a w meczu tym po raz pierwszy w naszej drużynie zagrał Marcin Fejcak, 18-latek, nabytek z ekstraklasy. Poniżej przedstawiamy wyniki szczegółowe tego meczu oraz tabelę końcową.

Przypominamy wszystkim naszym sympatykom, że 27 października o godz. 16.00 na Bajkowej nasza drużyna będzie podejmować zespół ASTS Olimpia Gru-dziądz.