REKLAMA

Wawer

interwencja »

 

Likwidują miejsca parkingowe przy przystankach kolejowych

  29 lutego 2024

alt='Likwidują miejsca parkingowe przy przystankach kolejowych'
Czy spod wawerskich stacji znikną parkingi? Fot. Piotr Samsel

W Wawrze trwa modernizacja linii kolejowej będącej kręgosłupem komunikacyjnym dzielnicy. Będą nowe nowe tory, przebudowane zostaną też przystanki. Ogromna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych ma jednak zabrać miejsca parkingowe w okolicach stacji.

REKLAMA

- Gdzie można będzie zaparkować, jeśli parkingi zostaną zlikwidowane? - zastanawia się wielu kierowców, którzy coraz liczniej korzystają z wygodnej przesiadki do pociągów SKM i Kolei Mazowieckich jadących przez Wawer na Pragę i do centrum Warszawy.

P+R w Wawrze

- W jaki sposób miasto zamierza pomieścić wokół wawerskich stacji kolejowych parkujące tam teraz auta? - na to pytanie ostatnio próbował udzielić odpowiedzi "Telewizyjny Kurier Warszawski".

Na linii kolejowej z Warszawy do Otwocka od kilku miesięcy trwają gorączkowe prace. Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać! Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać!
Kredyt gotówkowy online może wspomóc Cię w realizacji różnych planów - dzięki otrzymanej gotówce możesz pokryć koszty remontu czy naprawić samochód. O wsparcie finansowe z banku możesz ubiegać się na różne sposoby, także przez internet. O czym musisz pamiętać, jeżeli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy online? W jaki sposób przygotować się do złożenia wniosku?
Zlikwidowany został już peron tymczasowy stacji Wawer i stary peron na Gocławku. W ich miejsce ułożono nowy tor i zawieszono sieć trakcyjną. Dzięki prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe modernizacji linii kolejowej nr 7 między Warszawą Wschodnią a Wawrem od grudnia pasażerowie korzystają z nowych i zmodernizowanych stacji Grochów (obok szpitala przy ul. Szaserów), Gocławek, Olszynka Grochowska oraz Wawer. Docelowo cztery tory między Warszawą Wschodnią a Otwockiem umożliwią rozdzielenie ruchu aglomeracyjnego od dalekobieżnego. To ma pozwolić na częstsze kursowanie połączeń lokalnych, a to z kolei spowodować większe zainteresowanie dojazdem w centralne rejony miasta pociągiem.

To plusy. Minusem ma być likwidacja dotychczasowych parkingów. Już teraz parkingi zazwyczaj są przepełnione. A przebudowa linii, stacji i peronów ma większość z tych miejsc zabrać, szczególnie przy stacjach Radość, Miedzeszyn i Falenica.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Los parkingów niepewny

- Rozmawiamy z inwestorem, jak on widzi ten problem, bo to będzie potężny problem dla naszych mieszkańców - powiedział na antenie TVP3 Warszawa przewodniczący rady dzielnicy Michał Żebrowski. Jak dodał, istnieje możliwość, żeby miejsca parkingowe wykonać w miejscu zbiorników retencyjnych.

- Podobno na tych zbiornikach retencyjnych mają powstać pewne stropy, czapy, ruszty, konstrukcje, na których mają znaleźć się nowe parkingi. Problem tylko polega na tym, że te zbiorniki będą usytuowane niezupełnie w pobliżu stacji - studzi entuzjazm radny Piotr Grzegorczyk.

REKLAMA

Brakuje miejsc parkingowych

Samorząd Wawra ma prowadzić rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego, aby ustalić, gdzie mogłyby się pojawić nowe parkingi. Rozważane są dwie lokalizacje: okolice stacji Falenica i Miedzeszyn.

- Chcielibyśmy, żeby taki parking, jeden lub kilka mniejszych, wzdłuż linii otwockiej mogły dalej działać, gdyż wiemy, że one faktycznie są wykorzystywane przez pasażerów - powiedział "Telewizyjnemu Kurierowi Warszawskiemu" rzecznik ZTM Tomasz Kunert.

Jak zatem widzimy, losy dotychczasowych miejsc parkingowych są nadal mgliste. Powstały trudne pytania bez odpowiedzi. Czy parkingi powstaną? A jeśli tak, to gdzie, kto za nie zapłaci i czy będą płatne?

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (9)

# Donkulfon

29.02.2024 22:25

Pozostanie wjazd samochodem dp Warszaway skoro nie ma mozliwosci przesiadki i zostawienia samochodu gdzies wczesniej

# Jajaja

29.02.2024 23:01

Odsunęli peron od osiedli i zlikwidowali parkingi:) naprawdę , autor takiego pomysłu nie powienien pozostawać anonimowy

# Profesor Kononowitz

29.02.2024 23:29

Będą parkować na osiedlowych uliczkach do czasu, aż Komisja Europejska nie zabierze motłochowi wyborczemu ich blachosmrodów

REKLAMA

# nie głosuję na Trzaska

01.03.2024 08:10

Trzaskowski jest za bardzo zajęty konferencjami prasowymi, campusami, wyjazdami zagranicznymi i polityką krajową. Nie ogarnia problemów Warszawy. Nie warto go wybierać na kolejną kadencję

# Marian

01.03.2024 09:47

Pociągi będą jeździć puste ale wybory lada moment. Warto zagłosować na prawdziwego gospodarza

# Grzegorz

01.03.2024 13:11

Ciekawe czy zaprojektowane są parkingi na stacji pkp goclawek..

REKLAMA

# Andrzej Grabowski Marzena

01.03.2024 16:37

Parkingi generalnie jeśli istnieją, są za małe: metro Kondratowicza, Trocka, Targ. Mieszkaniowy itd.tuż po 7:00 bez szans

# Antek

04.03.2024 21:41

#nie głosuję na Trzaska napisał(a) 01.03.2024 08:10
Trzaskowski jest za bardzo zajęty konferencjami prasowymi, campusami, wyjazdami zagranicznymi i polityką krajową. Nie ogarnia problemów Warszawy. Nie warto go wybierać na kolejną kadencję

No tak, lepiej na Tobiasza z PISu - spadachroniarza z Łodzi.

# cyber_tux

12.03.2024 16:48

Te parkingi to zlikwidowały władze Warszawy, czy PKP?

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024