REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski »

 

Przewodowa notorycznie pod wodą. Jest nadzieja na poprawę

  12 lutego 2024

alt='Przewodowa notorycznie pod wodą. Jest nadzieja na poprawę'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Budżet obywatelski często "załatwia" remonty na drogach i poboczach tam, gdzie mieszkańcy nie mogą się ich doprosić od lat. Jedna z tegorocznych propozycji uwzględnia wykonanie fragmentu odwodnienia w ul. Przewodowej, która po ulewnych deszczach bardziej przypomina rzekę, po której mogłyby np. pływać kajaki.

REKLAMA

Tereny Nadwiśla, Miedzeszyna i Radości po ulewnych deszczach w wielu miejscach bywają podtopione. Tak też się dzieje np. na jednej z ważnych dla tej części układu komunikacyjnego ulic: Przewodowej, przy której zlokalizowanych jest wiele punktów usługowych, sklepy, kościół i przystanki. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Okolica przystanku Mrągowska 01 po intensywnych opadach bywa szczególnie nieprzyjemna. Ponieważ ulica jest drogą powiatową, za jej właściwy stan odpowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Odwodnią Przewodową?

Jeden z projektów złożonych do budżetu obywatelskiego Wawra na 2025 rok zakłada wykonanie odwodnienia ulicy Przewodowej przy przystanku Mrągowska 01.

- Bezpieczna i sucha ulica ułatwi codzienne przemieszczanie się mieszkańcom, niezależnie od warunków atmosferycznych. Eliminacja zagrożeń związanych z zalaniem znacząco zwiększy też bezpieczeństwo zarówno dla pieszych, jak i kierowców, poprawiając warunki ruchu drogowego - przekonuje Gabriel Skorupa, zaś samemu pomysłowi należy tylko przyklasnąć. Dlaczego?

Do budżetu obywatelskiego bardzo często bowiem trafiają projekty, w których pieniądze podatników są najzwyczajniej "przejadane", a potem nic po nich nie pozostaje. W tym przypadku pół miliona złotych ma zostać przeznaczone na istotną dla lokalnej społeczności inwestycję. Aby projekt trafił pod czerwcowe głosowanie mieszkańców, najpierw pozytywnie muszą ocenić go urzędnicy. Ewentualna realizacja tej służącej mieszkańcom inwestycji już w przyszłym roku.

DB

.
 

Komentarze (6)

# Marian

13.02.2024 19:45

Ważne że spowalniacz jest i to ten co miski olejowe urywa.

 Scooti

14.02.2024 05:31

Jestem za po niewielkich opadach deszczu są tam problemy z poruszaniem się autami

# tak jest

14.02.2024 09:01

Dalej głosujcie w Wawrze na klikę z PO to będziecie mieli kanalizację, remonty ulic, chodniki, ścieżki rowerowe, kosze na śmieci, drugi komisariat policji, dobrą komunikację miejską.

REKLAMA

# ninkajakonick

14.02.2024 14:14

Urząd dzielnicy nic nie robi. Już od lat wszyscy proszą o odwodnienie tego miejsca. 10 przetargów na rondo i nic. Nie ma bezpiecznego miejsca na przejście do apteki i do lekarza z sąsiednich osiedli. Nie ma chodników. Kanalizacja miała być w 2021 i będzie może za 10 lat. Szkoła przy cyklamenów na 500 dzieci przyjmuje już ponad 900. 6 klas pierwszych! Przedszkole przy trakcie przepełnione. Nie ma bezpiecznych przejść przed szkołą. Wszędzie samochodoza. Zamiast chodników dla dzieci to drogi dla samochodów pod sama szkoła i przedszkolem. Obwodnica tak głośna że na 2 km niesie. Głupiego przetargu na projekt chodzieskiej i cylicjowskiej nie umieją zrobić. Już o przebudowie nie wspomnę. Dno.

# Julia

14.02.2024 15:32

W 2007 to były dziury .Teraz to jest nic.Nie było spowalniaczy ,były łąki .I nikt nie narzekał.Poprawili jak poprawili..Ale jest o wiele płytsza kałuża .Idzie ku dobremu.Zgroza to giga kościół, biedronka i budowlanka na dawnych polach .Cały urok tego miejsca znika .Nikomu kałuże po pas na drodze nie przeszkadzały.Teraz nagle wielkie halo..To można nie jeździć Przewodową ,albo wyprowadzić się w lepsze rejony.

 swojak

16.02.2024 14:51

No własnie - część pieniędzy jest "przepalana" na zbyteczne projekty. Bo zamiast zrobić kanalizację, odwodnienie, oświetlenie, chodniki, urząd z budżetu obywatelskiego chce stawiać zegar w Międzyslesiu przy Ferio. I 40k pojdzie w błoto. Ile takich inwestycji zostało zrealizowanych? Sporo. Co za to mozna było zrobić? Też sporo.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy