REKLAMA

Wawer

inwestycje »

 

Na linii otwockiej praca wre. Budują przejścia podziemne i kładki

  21 lutego 2024

alt='Na linii otwockiej praca wre. Budują przejścia podziemne i kładki'
źródło: PKP PLK

Na linii kolejowej Warszawa Wschodnia - Wawer trwają już prace wykończeniowe w sześciu nowych przejściach podziemnych. Układane są płyty granitowe na ścianach i wykonywane posadzki. Rozpoczyna się także budowa kładki z windami na stacji Olszynka Grochowska, która zapewni lepszy dostęp do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą inwestycję o wartości 422 mln zł netto.

REKLAMA

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe, wykonawca rozpoczął przygotowanie terenu pod budowę kładki od strony ul. Chłopickiego na stacji Olszynka Grochowska.

Remont linii otwockiej

"Prace wymagają zmian w dojściu na peron od ul. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
Chłopickiego. Na czas wykonania prac przygotowawczych dojście do peronu będzie możliwe od ul. Makowskiej. Nowy obiekt będzie wyposażony w schody i windy, które umożliwią wygodne podróże osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zakończenie budowy planowane jest w trzecim kwartale" - informują kolejarze.

Prowadzone są także prace wykończeniowe na stacjach, takie jak budowa wiat przystankowych, nawierzchni na peronach oraz dojść. Kontynuowane są też prace związane z uruchomieniem systemu informacji pasażerskiej. W sześciu nowych przejściach podziemnych wykonawca jest w trakcie układania płyt granitowych na ścianach i wykonywania posadzek.

Kup bilet

Stacja Gocławek w nowym miejscu

Zlikwidowany został peron tymczasowy stacji Wawer i stary peron na Gocławku. W ich miejsce ułożono nowy tor i zawieszono sieć trakcyjną.

Dzięki prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe modernizacji linii kolejowej nr 7 między Warszawą Wschodnią a Wawrem od grudnia pasażerowie korzystają z nowych i zmodernizowanych stacji Grochów (obok szpitala przy ul. Szaserów), Gocławek, Olszynka Grochowska oraz Wawer. Docelowo cztery tory między Warszawą Wschodnią a Otwockiem umożliwią rozdzielenie ruchu aglomeracyjnego od dalekobieżnego.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

 swojak

26.02.2024 14:09

Owszem, praca wre, ale najgorsze jest to, że przez pół nocy pociagi trąbią niemiłosiernie głośno. Strach będzie otworzyć latem okno w nocy. Jestem przerażony. Też odczuwacie dyskomfort? Ja mieszkam w 3 linii od torów i czasem jak maszynista walnie po garach, to aż firanki falują w pokoju :-) Jest bardzo głośno i boję się co będzie dalej. Kiedyś pociagi trąbiły tylko wtedy, kiedy było jakieś zagrożenie. Teraz trąbią przed każdą stacją kolejową. Makabra.

# Henio

13.03.2024 07:40

Wre to za duzo powieduiane. Ślimaczy sie to chyba dobry tytuł
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe