sport »

FUKS znowu z workiem medali! Zapisz malucha na sumo

4 listopada 2014

alt='FUKS znowu z workiem medali! Zapisz malucha na sumo'

Zawodnicy UKS Fuks przyzwyczaili nas do tego, że niemal z każdych zawodów, na które jadą, wracają triumfalnie. Nie inaczej było 19 października.

Właśnie wtedy w hali Zespołu Szkół nr 111 przy ul. Poezji 5 odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy D, w których startowało 126 zawodników z 10 klubów reprezentujących cztery województwa. Zawodnicy Fuksa zdobyli osiem medali, w tym cztery złote, co sklasyfikowało ten klub na I miejscu w punktacji medalowej mistrzostw. Maciej Baca w kategorii do 40 kg zdobył I miejsce (podwójny brązowy medalista ME dzieci i młodzików), a jego koledzy klubowi Artur Rosiński i Marcin Kępka brązowe (w sumo zdobywa się dwa brązowe medale ). W kategorii do 50 kg Tymoteusz Żebrowski również zdobył brązowy medal. W kolejnej kategorii (do 55 kg) Robert Baca, brązowy medalista ME młodzików, nie dał żadnych szans swoim rywalom i zajął I miejsce. Świetnie także powalczył Mateusz Rosiński zwyciężając z wszystkimi przeciwnikami w kategorii do 60 kg. W tej kategorii Olek Zawada zdobył brązowy medal. Następna kategoria, do 65 kg, również należała do reprezentanta UKS Fuks. Żaden z rywali nie sprostał Maciejowi Bytniewskiemu, który oczywiście zdobył I miejsce. Prezes klubu, a zarazem dyrektor ZS nr 111 Maria Maciak oraz trener Andrzej Wojda nie kryli zadowolenia z osiągniętych wyników, w tym ze zdobycia 22 pkt w punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego. Wiele emocji wywołały również zawody minisumo przeprowadzone w formie zabawowej bezpośrednio przed oficjalnymi zawodami. Udział w nich wzięły 4-7-letnie dzieci, które w tym roku zaczęły uczęszczać na zajęcia do UKS Fuks.

Przypominamy, że bezpłatne zajęcia prowadzone przez trenera Andrzeja Wojdę odbywają się w sali gimnastycznej ZS nr 111 przy ul. Poezji 5 w każdy wtorek i czwartek o g. 17 00. Wystarczy chęć, odwaga i zgoda rodziców.