REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wola

drogi

 

ZDM ma własny parking w centrum. Pracownicy korzystają za darmo

  9 sierpnia 2021

ZDM ma własny parking w centrum. Pracownicy korzystają za darmo
źródło: Facebook / Lubię Miasto

Podczas gdy zwykli kierowcy przyjeżdżający na Chmielną są odsyłani na płatne parkingi, drogowcy dysponują własnym, całkowicie bezpłatnym.

REKLAMA

Wiceprezydent miasta przyjeżdżający na konferencje prasowe na rowerze, drogowcy apelujący o korzystanie z komunikacji miejskiej i dający dobry przykład - tak wygląda warszawska rzeczywistość wirtualna.

REKLAMA

Co wolno drogowcowi...

W rzeczywistości prawdziwej zastępca Rafała Trzaskowskiego jeździ land roverem, a ma również stylowego saaba. Z kolei niektórzy pracownicy Zarządu Dróg Miejskich przyjeżdżają do pracy w centrum Warszawy samochodami i zostawiają auta tuż za rogiem, całkowicie za darmo.

- Na tyłach naszego budynku przy Chmielnej 120 jest podwórko, na którym mieści się ponad dwadzieścia aut - przyznaje Jakub Dybalski, rzecznik ZDM. - Parkują przede wszystkim auta służbowe, w tym są tam stanowiska do ładowania elektrycznych samochodów do e-kontroli. Bywa, że parkują tam też pracownicy. Jest kilka miejsc, na których mogą to zrobić. Wjeżdżają też ekipy telewizyjne, które przyjeżdżają na nagrania. Mieści się tam też stanowisko na rowery, pod wiatą. Drugie, niezadaszone, mamy przed wejściem od strony Chmielnej.

REKLAMA

Jak dojechać do drogowców?

Przed wejściem do ZDM dostępny jest parking dla samochodów, w tym cztery koperty dla niepełnosprawnych, oraz miejsca dla rowerów i hulajnóg. Na zakreskowanej części jezdni drogowcy zbudowali w ubiegłym roku tzw. parklet, czyli swego rodzaju prowizoryczny miniskwer. Oprócz ławki jest tam też poidło dla psów oraz donica z kosodrzewiną, kostrzewą siną i hortensją.

- Wbrew obiegowej opinii brak miejsc postojowych w tym rejonie wcale nie jest problemem - uważa ZDM. - Nielegalne parkowanie na chodniku stanowi niestety świadomy wybór kierowców, którzy mają dostępne liczne możliwości. W promieniu 600 metrów znajduje się co najmniej sześć ogólnodostępnych parkingów wielkopowierzchniowych oferujących ponad 3500 miejsc postojowych. Praktycznie zawsze są w nich dostępne wolne miejsca.

Wspomniane parkingi znajdują się pod kompleksem Varso przy Chmielnej 71, przy Złotej 72, w Al. Jerozolimskich 56, przy Dworcu Centralnym, pod Złotymi Tarasami i wieżowcem Rondo 1 przy rondzie ONZ. Cena parkowania wynosi na nich 2-9 zł/h, w zależności od długości postoju.

(dg)

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# Marian

09.08.2021 20:41

To jest typowe dla komuszych rządów. Ludzi do pekaesu i na rowery a oni wożą dudy samochodami.
To samo pod Ratuszem, betonowy parking - tam powinna byc łąka i stojak na rowery. Po co im samochody?

# emma

10.08.2021 08:57

Marianie ogarnij się, parking pod Ratuszem jest dla interesantów i w ogóle ogółu a nie dla wybranych urzędasów. Oni mają swój na tyłach budynku i mieli go gdy realizowali poroniony pomysł o paletowej strefie relaksu. Ot taka moralność Kalego.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA