REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Wola zyskała dwa żłobki. Powstały w ekspresowym tempie

  23 kwietnia 2024

alt='Wola zyskała dwa żłobki. Powstały w ekspresowym tempie'
Nowy żłobek na Kasprzaka. Ładny? źródło: Dzielnica Wola

Przy ul. Ludwiki i Kasprzaka stoją w pełni wyposażone żłobki - każdy dla 150 maluchów. Powstały w ekspresowym tempie a ich oddanie do użytku zbiegło się z terminem wyborów.

REKLAMA

Dziś krajobraz przy Kasprzaka zupełnie nie przypomina tego miejsca sprzed roku. Prosta, kolorowa bryła żłobka wyróżnia się na tle budów osiedli mieszkaniowych, które zajęły fabryczne tereny w tej części miasta.

- Dziś jest to nie do uwierzenia, że rok temu wkopywaliśmy akt erekcyjny w pusty jeszcze plac - mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
Aby to było możliwe, wolski ratusz postawił na technologię modułową, która znacznie skraca czas realizacji takich inwestycji.

Bliźniacze żłobki przy Ludwiki i Kasprzaka

Prace zakończyły się nie tylko przy ul. Kasprzaka. - Choć z zewnątrz się różnią, to wykonane w tym samym czasie placówki przy Ludwiki i Kasprzaka, są praktycznie bliźniacze - przyznaje burmistrz. Są to dwukondygnacyjne budynki o łącznej powierzchni 1739 m2 każdy, w których znajduje się sześć sal żłobkowych z przydzielonymi rozdzielniami i zmywalniami, gabinety metodyczne, sale ćwiczeń, kuchnie, szatnie, magazyny oraz pomieszczenia biurowe, socjalne i porządkowe.

- To łącznie około 180 pomieszczeń, a do tego windy, place zabaw z bezpieczną nawierzchnią, drzewa i ogrody deszczowe - mówi wiceburmistrz Adam Hać.

JR

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# cave

23.04.2024 18:45

Jak zachwyca, jeśli nie zachwyca?

# Borewicz

24.04.2024 00:40

Ale paskudztwo. Kto wydał pozwolenie na budowę tego szkaradztwa. Nawet komuniści w czasach PRL by nie wpadli na pomysł, aby budować taki koszmarek. Krajobraz i architektura to dobro publiczne, zaś budowanie czegoś takiego to psucie przestrzeni publicznej.

# Twoja przyszłość

24.04.2024 20:41

Przekazując dziecko na przechowanie do żłobka pamiętajcie, że:
DOM STARCÓW TO REWANŻ DZIECI ZA POBYT W ŻŁOBKU.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024