REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Wyższy już nie będzie. Nowy wieżowiec ma 174 metry

  17 kwietnia 2024

alt='Wyższy już nie będzie. Nowy wieżowiec ma 174 metry'
źródło: materiały prasowe

Konstrukcja powstającego przy pl. Europejskim wieżowca The Bridge osiągnęła ostateczną wysokość: 174 metry. Wykonawcy właśnie ukończyli ostatnią kondygnację techniczną. Trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz montaż elewacji.

REKLAMA

Nowy wieżowiec Ghelamco to najbardziej zaawansowana technologicznie inwestycja biurowa realizowana w Warszawie. Na 40 piętrach znajdzie się w sumie 47 tys. mkw. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
powierzchni biurowej. W tym momencie to najwyższy wśród powstających budynków w Polsce.

Nowy wieżowiec w Warszawie

- To wyjątkowy i ambitny projekt również z konstrukcyjnego punktu widzenia, gdyż każde piętro jest niepowtarzalne - nie ma dwóch identycznych! To za sprawą bryły budynku, która jest niezwykle rozrzeźbiona i z każdej strony wygląda inaczej dzięki licznym przełamaniom. Pod względem architektury The Bridge zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych wieżowców Warszawy i jestem przekonany, że stanie się wartościowym i rozpoznawalnym elementem jej krajobrazu - mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Kolejnym wyróżnikiem The Bridge jest szklana elewacja z charakterystycznymi żyletkami, które na różnych wysokościach i z różnych stron są mniej lub bardziej widoczne, nadając jej dynamiczności. W tym momencie pokrywa 18 kondygnacji. Wrażenie robi też niezwykle przestronne i wysokie lobby (w najwyższym punkcie mierzące 18 metrów), które spina ze sobą dwa światy: nowoczesny wieżowiec z zabytkowym gmachem Bellony.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Co z budynkiem starego wydawnictwa?

Prace budowlane trwają równolegle w dawnym budynku Bellony, który stanie się częścią biurowego kompleksu. Wyeksponowany i poddany renowacji zostanie zabytkowy hol z kolumnadą i reprezentacyjną klatką schodową. Na piętrach urządzona będzie powierzchnia biurowa, a na parterze znajdzie się przestrzeń usługowa z miejscem na restaurację czy kawiarnię. Planowany termin zakończenia budowy to pierwszy kwartał 2025 roku.

The Bridge ma być neutralny energetycznie i zasilany w 100% energią pochodzącą m.in. z farm fotowoltaicznych. Ponadto w wieżowcu zainstalowane zostaną: kanalizacja podciśnieniowa pozwalająca na zminimalizowanie zużycia wody w toaletach nawet o 75%, a także wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych. Na 40. piętrze wieżowca znajdzie się taras do wyłącznego użytku najemcy. Budynek wyposażony będzie w parking podziemny z punktami do ładowania samochodów elektrycznych. Rowerzyści dostaną do użytku ponad 160 miejsc rowerowych, w tym 33 dla jednośladów elektrycznych, a także szatnie z natryskami. The Bridge zaprojektowany został przez niderlandzką pracownię architektoniczną UNStudio we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury Projekt.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy