REKLAMA

Wola

drogi »

 

Ważna arteria Odolan w przebudowie. Co się zmieni?

  19 kwietnia 2024

alt='Ważna arteria Odolan w przebudowie. Co się zmieni?'
Tak ma wyglądać ulica Ordona po przebudowie, źródło: ZDM

Drogowcy przenieśli się na drugą jezdnię przebudowywanej ulicy Ordona - ważnej arterii Odolan. Kierowcy jeżdżą drugą nitką i drogą tymczasową. Co się zmieni?

REKLAMA

Odolany to obszar, który należy do najdynamiczniej zmieniających się w całej Warszawie. Przez wiele lat dominowały tu zakłady przemysłowe, z których część nadal funkcjonuje. Docelowo jednak teren ten ma być przeznaczony wyłącznie pod zabudowę mieszkaniową - w ostatnich latach wybudowane zostały tu osiedla, w których mieszka już kilka tysięcy osób. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
Za tymi zmianami stara się nadążać miejska infrastruktura.

Historyczny bruk przykryją asfaltem

Historyczny, ale w wielu miejscach już zniszczony bruk na ul. Ordona jest wpisany do ewidencji zabytków. Obecność bruku jest o tyle kłopotliwa, że oprócz samochodów osobowych, poruszają się po nim ciężarówki. Generuje to ogromny hałas, na który wielokrotnie skarżyli się mieszkańcy. Założenia przewidują, że ul. Ordona zostanie przebudowana na brukowanym odcinku między ul. Stańczyka a budynkiem o numerze 5B. Dziś ta przestrzeń jest całkowicie zdegradowana i pozbawiona jakiejkolwiek organizacji. Zabytkowy bruk, zgodnie z ustaleniami z konserwatorem, zostanie zabezpieczony i przykryty asfaltem. Dzięki temu kierowcy będą poruszać się po równej i cichej nawierzchni. Zabytkowa nawierzchnia będzie jednak widoczna na pasach postojowych - wcześniej zostanie jednak naprawiona.

Wstąp do księgarni

Od połowy kwietnia poważniejsze utrudnienia

Pod koniec lutego drogowcy rozpoczęli budowę jezdni technicznej w pasie dzielącym nitki ulicy Ordona. Były to przygotowania do wprowadzanego właśnie etapu robót. Od 15 kwietnia kierowcy jadący w stronę ulicy Gniewkowskiej mogą korzystać z wyremontowanej jezdni, a w stronę Kasprzaka - z drogi tymczasowej. Nitka wschodnia, po której dotychczas odbywał się ruch, została zamknięta. Nieczynne są też przejazdy między jezdniami Ordona, dlatego kierowcy mogą zawrócić dopiero na końcu drogi - przy Gumińskiej. Wyjazd z ulicy Stańczyka możliwy jest wyłącznie w prawo, na drogę tymczasową. Zaś dojazd do budynku Ordona 3 został tymczasowo zapewniony od ul. Stańczyka. Na obu nitkach Ordona wprowadzono zakaz parkowania. I jak przestrzega Zarząd Dróg Miejskich - złamanie go może grozić odholowaniem pojazdu na koszt właściciela.

REKLAMA

Co się zmieni na Ordona?

Ulica Ordona to jedna z najważniejszych, a jednocześnie najbardziej zdegradowanych dróg Odolan. Dlatego otrzyma nową asfaltową nawierzchnię. Docelowo zostanie przebudowana na brukowanym odcinku między Stańczyka a budynkiem o numerze 5B. Uporządkowane zostanie parkowanie - kierowcy będą mieli do dyspozycji zatoki postojowe, które zostaną wyłożone zabytkowym brukiem. Popękane i zniszczone płyty chodnikowe będą wymienimy na nowe, a rowerzyści zyskają pasy rowerowe w obu kierunkach - będą one przedłużeniem już istniejących dróg (na północnym odcinku ulicy). Na szerokim pasie dzielącym obie jezdnie, a także wzdłuż jezdni i chodników, pojawi się nowa zieleń. Oprócz tysięcy krzewów i bylin zostaną posadzone również drzewa. Łącznie na remontowanym odcinku będzie ich 64 - 40 nowych i 24 już tam rosnących.

JR

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Jan Kazik

19.04.2024 16:00

Szkoda tylko, że zaraz po zakończeniu remontu ulica zostanie rozkopana na potrzeby budowy linii tramwajowej, gdyż połączenie inwestycji jest "nieuzasadnione ekonomicznie"

# matematyk.

15.05.2024 12:27

Budowa tramwaju na Ordona to jest kwestia następnej dekady.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024