REKLAMA

Wola

budżet obywatelski »

 

Nowe boiska w jordanku przy Ludwiki?

  26 kwietnia 2024

alt='Nowe boiska w jordanku przy Ludwiki?'
źródło: Facebook/V Ogród Jordanowski

Teren rekreacyjno-sportowy ogrodu jordanowskiego przy ul. Ludwiki 2/4, pomimo prowadzonej rewitalizacji i remontów, nadal nie zachwyca. Jest pomysł, aby jeszcze więcej zainwestować w ten teren.

REKLAMA

- Boisko oraz jego bezpośrednie otoczenie jest w stanie zaawansowanej degradacji, stan nawierzchni zagraża bezpieczeństwu. Użytkownicy obiektu wielokrotnie byli zainteresowani skorzystaniem z boiska do piłki ręcznej, pojawiały się również inicjatywy popularyzacji unihokeja - wyjaśnia Anna Klechowska-Kempara, która ma pomysł, jak to zmienić.

Teren wolskiego ogrodu jordanowskiego zachęca do inwestowania, gdyż jest monitorowany i chroniony całodobowo, a w godzinach nocnych brama jest zamykana. W miesiącach ciepłych jest miejscem licznie odwiedzanym przez rodziców z dziećmi oraz młodzież. Obecnie znajduje się tu boisko do piłki nożnej i mocno zniszczone boisko do piłki ręcznej, w związku z tym część terenu jest zupełnie bezużyteczna.

Co mogłoby się zmienić?

Projekt złożony do budżetu obywatelskiego Woli na 2025 rok przewiduje wymianę nawierzchni istniejącego boiska, wywiezienie zniszczonych bramek, likwidację zniszczonej powierzchni płyt poliuretanowych, posianie w ich miejscu trawnika (ewentualnie kwiatów). Drugą kwestią jest budowa nowoczesnego i wielofunkcyjnego boiska z piłkochwytami do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i unihokeja wraz z lampami solarnymi oraz ławkami i koszami na śmiecie.

- W ramach projektu pragniemy również zrewitalizować nawierzchnię boiska do piłki nożnej, ponieważ w przeciągu 20 lat od jego stworzenia uległa ona znaczącemu zniszczeniu w związku z eksploatacją - wyjaśnia autorka projektu wycenionego na milion złotych.

Projekt jest teraz oceniany przez urzędników. Jeśli przejdzie weryfikację formalno-prawną, trafi pod czerwcowe głosowanie.

DB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe