REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

komunikacja

 

Warto promować prom

  19 października 2002

Przeprawa promowa łącząca Białołękę z Łomiankami i Bielanami sprawdziła się i wszystko wskazuje na to, że wraz z początkiem lata znowu piesi oraz rowerzyści będą mogli korzystać z uroków promu.

REKLAMA

Samorządowcy są zainteresowani jego utrzymaniem. Problemem natomiast może być zachowanie porządku wzdłuż tras prowadzących do przeprawy. Tym bardziej, że po lewej stronie Wisły zejście znajduje się na terenie prywatnym. Zaniepokojenie wyraża jeden z uczestników forum internetowego "Echa".

- Podobno są jakieś problemy z dostępem do promu od strony Łomianek. Ścieżki dojazdowe prowadzą przez prywatne grunty i właściciele się burzą, że się im śmietnik zrobił przez wakacje. Teraz będzie klapa, jak ogrodzą, a można było nie śmiecić - stwierdza internauta.

Potwierdziliśmy w łomiankowskim urzędzie, że rzeczywiście zejście znajduje się na prywatnym terenie. Poinformowano nas także, że do tej pory nie wpłynęła do urzędu żadna skarga na zaśmiecanie. - Zejście do promu znajduje się pod pieczą straży miejskiej oraz służb komunalnych. Obszary znajdujące się na styku terenów komunalnych i gminnych są patrolowane. Dbamy o to, by nie wyrzucano tam worków ze śmieciami oraz odpadów gabarytowych - mówi Wiesława Niegodzisz, rzeczniczka Łomianek.

Warto także zaznaczyć, że zejście do promu znajduje się na granicy Łomianek i Bielan. Samorządowcy obu stron powinni się więc porozumieć w sprawie utrzymania porządku. Ważny jest także udział w sprawie władz powiatu Warszawskiego Zachodniego. Ta bowiem jednostka była największym inicjatorem uruchomienia promu. Pomysł okazał się trafiony. Teraz chodzi jedynie o to, by we właściwy sposób go wykorzystać. Właściwe nagłośnienie może sprawić, że prom z roku na rok będzie coraz większą atrakcją dla warszawiaków. Wielu z nich już czeka na początek nowego sezonu.

Grzegorz Ciesielski

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA