REKLAMA
Budżet partycypacyjny stał się okazją do załatwienia w Falenicy kilku drobnych spraw.
Głosowanie nad budżetem partycypacyjnym zakończone. Prawie 49 tys. zł dostała od mieszkańców Anina Szkoła Podstawowa nr 218.
Nadwiśle pobiło w głosowaniu nad budżetem partycypacyjnym rekord Warszawy: zwycięski projekt otrzymał... 8 głosów!
Kolejna porcja projektów do budżetu partycypacyjnego, jakie zakwalifikowały się do ostatecznego głosowania. Przypominamy - do 30 czerwca trwa głosowanie na najwyżej pięć projektów z jednego tylko obszaru. Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy, bez względu na wiek - ale tylko raz!
Po raz pierwszy w historii mieszkańcy Warszawy mają realny wpływ na to, co zostanie zrobione w ich sąsiedztwie z miejskiej kasy. W ramach budżetu partycypacyjnego zgłoszono wiele pomysłów, ale ostatecznie zrealizowane będą tylko te, które pomyślnie przejdą głosowanie mieszkańców (które potrwa do końca czerwca).
Głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu partycypacyjnego na przyszły rok potrwa w Warszawie do 30 czerwca. Jak - a przede wszystkim - na co głosować w Wawrze?
Ciąg dalszy prezentacji projektów zakwalifikowanych do głosowań w ramach budżetu obywatelskiego w dzielnicy Wawer. Tym razem osiedla Falenica i Las.
Proces uchwalania budżetu obywatelskiego toczy się powoli, ale wciąż do przodu. Mieszkańcy Wawra złożyli już swoje propozycje, urzędnicy je przeanalizowali - teraz pora na dyskusje i głosowania. Naszą dzielnicę podzielono na 13 osiedli, w każdym z nich jest do wykorzystania prawie 65 tys. zł.
Właśnie tyle propozycji do tzw. budżetu partycypacyjnego zgłosili mieszkańcy Wawra. Do 5 maja trwać będzie ich weryfikacja, ale już teraz można ocenić, na czym najbardziej zależy mieszkańcom dzielnicy. Dominują ule.
W ostatnich latach w oparciu o ustawę o planowaniu przestrzennym, na mocy uchwał rady Warszawy, przystąpiono do opracowania kilku planów miejscowych obejmujących obszar szeroko pojętego Pasa Nadwiślańskiego.
Kolejne spotkanie przedstawicieli urzędu dzielnicy Wawer z mieszkańcami osiedla Las i Zerzeń odbyło się w szkole przy ulicy Przygodnej 9. Sala była pełna, a cała inicjatywa przez urzędników przygotowana z prawdziwym rozmachem. - Chodzi im tylko o autopromocję - komentowali mieszkańcy.
Ruszył tegoroczny cykl spotkań władz dzielnicy z mieszkańcami. Pierwsze z nich odbyło się 16 stycznia w Wawerskiej Strefie Kultury i dotyczyło osiedli Anin i Międzylesie. Warto na nie chodzić?
Zakończyły się prace nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Marysina Wawerskiego. Do 4 grudnia zbierane były uwagi mieszkańców, którzy mówią bez ogródek "projektant tego planu nigdy tu chyba nie zawitał".
Znany jest już wstępny projekt budżetu inwestycyjnego dzielnicy na przyszły rok. Co nowego powstanie w Wawrze?
Niebawem miną dwa miesiące od objęcia stanowiska wiceburmistrza Wawra przez Łukasza Jeziorskiego. Jak nowy gospodarz ocenia swoje "gospodarstwo" z perspektywy kilku tygodni? Z którymi tematami chce rozprawić się najszybciej? Za co lubi Wawer i w kim mógłby się zakochać - o tym wszystkim mówi w rozmowie z naszą gazetą.
Po raz ostatni w bieżącym cyklu spotkań "Wawer - dodaj do ulubionych" z władzami dzielnicy rozmawiali mieszkańcy osiedla Zerzeń.
Brak kanalizacji, niedostępne place zabaw i nieprofesjonalnie pracująca policja - sprawy zgłaszane władzom przez mieszkańców osiedli Wawer i Sadul nie odbiegają tematycznie od bolączek sąsiadów.
W gorącej i dusznej atmosferze odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Wawer - dodaj do ulubionych". Tym razem władze dzielnicy gościło osiedle Radość. Odbyło się 9 maja, w Zespole Szkół nr 70 przy ul. Bajkowej.
Czwartkowa sesja rady dzielnicy Wawer miała nadzwyczajny charakter. Powodem jej zwołania była decyzja dotychczasowego wiceburmistrza Przemysława Zaboklickiego o rezygnacji z zajmowanego stanowiska.
Miedzeszyn był kolejnym osiedlem, które gościło władze dzielnicy w ramach cyklu "Wawer - dodaj do ulubionych". Spotkanie miało miejsce 14 marca, w budynku Szkoły Podstawowej nr 216, przy ul. Wolnej.
LINKI SPONSOROWANE