REKLAMA
Osiedle Falenica było kolejnym, które gościło władze dzielnicy w ramach cyklu "Wawer - dodaj do ulubionych". Spotkanie miało miejsce 31 stycznia, w budynku Szkoły Podstawowej nr 124 przy ul. Bartoszyckiej.
W ramach cyklu "Wawer - dodaj do ulubionych", 17 stycznia odbyło się kolejne spotkanie władz dzielnicy - tym razem z mieszkańcami osiedla Las, które miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 128 przy ul. Kadetów 15.
W niedzielę, 18 listopada zostały przeprowadzone w Wawrze wybory do rad osiedlowych. Mieszkańcy poszczególnych osiedli mieli szansę wybrać swych przedstawicieli. Jak z tej szansy skorzystali?
18 listopada odbędą się wybory do rad osiedli.
- Chcemy poruszyć miejscową społeczność. Zwłaszcza w Aninie brakuje grup nieformalnych, które wspierałyby rady osiedla - mówi Robert Nowakowski ze stowarzyszenia "Razem dla Wawra". Stowarzyszenie zorganizowało spotkanie w pubie "9" przy ul. IX Poprzecznej. Następne 4 października.
Dziecinada i żenada - tak podsumowali mieszkańcy sesję rady dzielnicy, na której przywrócono odwołany trzy tygodnie temu zarząd.
Prawnicy z urzędu miasta sprawdzają, czy nieważny głos oddany w czasie głosowania za odwołaniem zarządu dzielnicy faktycznie nie może być brany pod uwagę w podsumowaniu wyników. Ten jeden głos zdecydował o tym, że 5 czerwca radni podjęli decyzję o usunięciu Jolanty Koczorowskiej ze stanowiska burmistrza.
11 głosów za, 1 nieważny, 10 przeciw - ten wynik tajnego głosowania zadecydował o odwołaniu burmistrz Wawra Jolanty Koczorowskiej i jej zastępców: Przemysława Zaboklickiego i Adama Godusławskiego.
Po kilkugodzinnych, burzliwych obradach radni odwołali burmistrz Jolantę Koczorowską, a wraz z nią cały zarząd dzielnicy.
Po rezygnacji Jarosława Jankowskiego z pracy w samorządzie dzielnicy, jego miejsce zajął Marek Wilczyński.
Modernizacja placu zabaw w Zastowie, poprawa komunikacji miejskiej, remont i doświetlenie tunelu przy stacji PKP - to tylko niektóre z celów, które wyznaczyła sobie grupa "Razem dla Wawra".
Wieloletni Program Inwestycyjny jeszcze do niedawna był głównym wyznacznikiem planów miasta i dzielnic. Był, ponieważ w najbliższym czasie jego rola zostanie zredukowana do dokumentu doradczego, spisu postulatów, a zostanie zastąpiony Wieloletnią Prognozą Finansową.
Trwają prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego o nazwie "rejon ulicy Zwoleńskiej". Stosunkowo niedawno opublikowano uwagi zgłoszone do projektu planu i stanowisko urzędu miasta do każdej z nich.
Dziesięcioro radnych z poprzedniej kadencji zostało wybranych do rady dzielnicy także na najbliższe cztery lata. Wśród wybranych znaleźli się też dotychczasowi wiceburmistrzowie: Przemysław Zaboklicki i Zdzisław Gójski.
Kandydatów było setki, do rady dzielnicy dostało się kilkunastu - a plakatów jakoś nie ubywa.
Dla jednych, to "dzielnica zapomniana przez Boga i władzę", dla innych to "zielone płuca Warszawy". Dla mnie to wspaniałe miejsce, które jednak wymaga wielu zmian.
Z Iwoną Wujastyk, wiceprzewodniczącą rady dzielnicy Targówek, kandydatką do rady miasta, rozmawia Krzysztof Mikołajewski, dr nauk politycznych.
Rozmowa z Mirosławem Marczewskim, kandydatem do rady dzielnicy Wawer.
"Echo" rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim, byłym wiceszefem Biura Ochrony Rządu, kandydatem do rady miasta z listy Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.
Marysin Wawerski, jako kolejne osiedle w dzielnicy Wawer, będzie objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
LINKI SPONSOROWANE