REKLAMA

Wawer

samorząd »

 

Najbardziej brakuje... pszczół. 142 pomysły na lepszy Wawer

  7 kwietnia 2014

alt='Najbardziej brakuje... pszczół. 142 pomysły na lepszy Wawer'
źródło: www.sp218.pl

Właśnie tyle propozycji do tzw. budżetu partycypacyjnego zgłosili mieszkańcy Wawra. Do 5 maja trwać będzie ich weryfikacja, ale już teraz można ocenić, na czym najbardziej zależy mieszkańcom dzielnicy. Dominują ule.

REKLAMA

Zacznijmy od Aleksandrowa - mieszkańcy zgłosili sześć projektów, bazujących na kulturze - fizycznej i duchowej. Chcą bowiem m.in. Ratuj pszczoły stawiając im "hotel". Zgłoś się do Greenpeace Ratuj pszczoły stawiając im "hotel". Zgłoś się do Greenpeace
Podobno Einstein stwierdził, że po śmierci ostatniej pszczoły człowiekowi zostaną cztery lata życia. A pszczół ubywa w zastraszającym tempie. Dlatego Greenpeace buduje dla nich "hotele" i szuka chętnych, którzy je u siebie postawią.
by powstała u nich wielofunkcyjna scena-altana oraz siłownia plenerowa. Plus wydarzenia muzyczne.

Anin

Najbardziej produktywny był Anin - tutejsi mieszkańcy zgłosili 24 propozycje do realizacji w ramach obywatelskiego budżetu. Tu najwięcej projektów dotyczy szkół, w szczególności - SP nr 218. Koncepcje dotyczą wyposażenia placówki w cyfrowe pianino, mobilne studio radiowo-telewizyjne, pracownię językową czy doposażenie biblioteki. Co jeszcze? Ustawienie ławek, koszy na śmieci albo naprawa dróg.

Zapraszamy na zakupy

Falenica

Z ciekawszych pomysłów z Falenicy - zgłoszono prośbę o ustawianie "domków dla skrzydlatych pasiastych przyjaciół", mieszkańcy chcieliby też nauki tańca i dobrych manier czy też dania "szansy na godziwe życie seniorom mieszkającym 40 lat w Warszawie Wawer". Z rzeczy banalniejszych - przydałby się chodnik na Jachowicza (z odwodnieniem), mocniejsze żarówki na Frenkla czy oświetlenie ulicy Werbeny.

REKLAMA

Osiedle Las

Osiedle Las z kolei chce upamiętnienia swoich okolic, zgłaszając projekt "Nasze Korzenie - historia osiedla Las w zdjęciach i dokumentach", prosząc o odnowienie Miejsc Pamięci Narodowej przy Sęczkowej czy organizację święta osiedla. Ponadto mieszkańcy chcą ustawienia drugiej w Warszawie wieży dla jerzyków (pierwsza stoi na Białołęce, ale jerzyków w niej wciąż nie ma) i kina letniego.

REKLAMA

Marysin Wawerski

Skoro już o kinie: taki sam pomysł mają mieszkańcy północnej części Marysina. Ponadto chcieliby programu nauki angielskiego dla osób w wieku 50+, zajęć dla najmłodszych oraz ich mam. Plus chodnik oraz oświetlenie boiska przy ulicy Króla Maciusia.

Ich południowi sąsiedzi z kolei chcą progów zwalniających oraz powstania stałej trasy do biegów na orientację.

Miedzeszyn

Najciekawiej - i chyba najbardziej "prospołecznie" - wygląda pomysł z Miedzeszyna, zakładający modernizację bazy socjalnej klubu PKS Radość. Co jeszcze? Podobnie jak w Falenicy - ule dla pszczół i pomoc dla lokalnej biblioteki.

Międzylesie

Skok do Międzylesia: tu także chcą pszczelich domków, ale wnioski są też o parking przy Żegańskiej i wyniesione skrzyżowanie Mrówczej i Odeskiej.

Nadwiśle

Nadwiśle skromnie - prosi o ule (czyżby podzwonne naszego materiału o budowie uli w Warszawie?), wykonanie projektu budowlanego oraz odcinka chodnika dla pieszych na ulicy Borowieckiej i... ulicę Ogórkową bez kałuż.

Radość i Sadul

Radość - znowu ule, ale też prośba o zakup kompletów multimedialnych dla wstępnych klas podstawówki, remonty chodników i zajęcia z amatorskiego boksu.

Sadul z kolei stawia na wypoczynek, prosząc o altankę, ścieżkę zdrowia i zakątek rekreacyjny. Plus, oczywiście, ule.

Wawer

Wawerczykom marzy się kino plenerowe, opiekun boiska przy SP nr 116 i przejście dla pieszych nad kanałkiem przy ul. Widocznej pomiędzy PKP Wawer i PKP Anin. Uli nie chcą - wolą "ptasi zakątek".

Zerzeń

Na koniec osiedle Zerzeń. Pszczoły są standardowo, ale prócz nich wnioski o zagospodarowanie lasu między Lucerny i Traktem Lubelskim, chodniki i progi zwalniające na ulicach. Ponadto pomysły "szkolne": monitoring na Przygodnej, klub tenisowy przy szkole czy renowacja parkietu w sali gimnastycznej.

Co dalej?

To tylko wybór ze wszystkich zgłoszeń mieszkańców dzielnicy. Po ich sprawdzeniu przez urzędników, trafią do zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w celu ostatecznej weryfikacji. Później urząd dzielnicy zorganizuje spotkania preselekcyjne, na które zaproszeni będą wszyscy autorzy pomysłów. Spotkania będą odbywały się między 11 a 22 maja. Zostanie wybranych 50 projektów, które następnie zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców.

(wt)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# ule

08.04.2014 09:26

Czy naprawdę to, że jeden osobnik zgłosił w każdym obszarze ten sam projekt prowadzi do wniosku, że ule są najbardziej pożądane w dzielnicy? Porażka takie dziennikarstwo.

# pszczółka Maja

08.04.2014 09:36

#ule napisał(a) 08.04.2014 09:26
Czy naprawdę to, że jeden osobnik zgłosił w każdym obszarze ten sam projekt prowadzi do wniosku, że ule są najbardziej pożądane w dzielnicy? Porażka takie dziennikarstwo.

Porażką to jest brak poczucia humoru. Przecież ironia w tytule jest oczywista.
Dla przypomnienia:
Ironia - sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. w zdaniu Jaka piękna pogoda wypowiedzianym w trakcie ulewy. W klasycznej retoryce ironia stanowi jeden z tropów, jest zaliczana także do podstawowych kategorii w estetyce.
W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem.
Termin ten odnosi się również do sytuacji, zjawisk niezgodnych z oczekiwaniami; rezultatów przeciwstawnych wobec zamiarów, czyli do zaburzenia przyczynowo-skutkowej struktury rzeczywistości.

# nik

12.04.2014 22:47

Aninianie może i dobrzy ludzie, ale zawsze chcą najwięcej, a jak za społeczne pieniądze to jeszcze więcej.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni