REKLAMA
Mieszkam przy ul. Strumykowej. Od dłuższego czasu obserwuję pewną sytuację i jak dotąd mnie tylko dziwiła, ale dzisiaj "dotknęła" mnie bezpośrednio, więc postanowiłam do Państwa napisać.
Wieśka spotkałem na jednym z osiedli na Tarchominie, kiedy przeczesywał altanę śmietnikową w poszukiwaniu złomu na sprzedaż. Mimo kilkudziesięcioletniej różnicy wieku kazał mi przejść na "ty" i chętnie zgodził się na rozmowę. Nie pozwolił sobie jednak zrobić zdjęcia.
Mieszkańcy Białołęki, zapytani "Gdzie rezyduje najbliższy biskup?", zapewne wymienią rzymskokatolickie katedry na Pradze i Starówce. Tymczasem od września 2013 r. tytuł biskupa nosi Jerzy Rybka, zwierzchnik Polskiego Narodowego Katolickiego Kościoła w RP, mającego centralną parafię przy ulicy Modlińskiej, niedaleko urzędu dzielnicy.
Ksiądz Grzegorz K., były proboszcz parafii Matki Pięknej Miłości z Myśliborskiej został w poniedziałek 17 marca zatrzymany na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie.
Uszkodzony słup sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu Światowida i Myśliborskiej na Tarchominie został naprawiony w bardzo pomysłowy sposób.
Niezwykła plaga dotknęła białołęckie latarnie. Praktycznie na każdej ulicy są one pokryte dziwnymi, papierowymi naroślami. Często postrzępionymi, czasem zawierającymi reklamy pizzerii, firmy transportowej, usług malarzy pokojowych, korepetytorów a nawet szkół wyższych(!).
Z policyjnych danych wynika, że w ostatnich latach tylko w jednej z białołęckich szkół doszło do zgłoszenia przestępstwa związanego z narkotykami. Choć wiadomo przecież, że problem jest wszechobecny. Kłopot w tym, że nauczyciele i dyrektorzy szkół albo udają, że o nim nie wiedzą albo świadomie "zamiatają pod dywan".
To już niemal pewne, że powstanie filia żłobka z dwoma oddziałami przy placu Światowida 3 (sąsiedztwo szkoły na Leśnej Polanki).
Późny wieczór, skrzyżowanie ulic Światowida i Stefanika. Na czerwonym świetle stoi biały, dostawczy samochód z włączonym lewym kierunkowskazem, czekający na możliwość skrętu w Światowida.
Co prawda nic nie zapowiada, aby śnieg tej zimy wrócił (choć po ubiegłorocznych doświadczeniach wielkanocnych nigdy nic nie wiadomo), ale górka dla małoletnich saneczkarzy nie musi być inwestycją jednosezonową. Są nawet lokalizacje, gdzie takowe można usypać, ale...
Niekoniecznie. Ale ich drogowe wpadki są dużo zabawniejsze od pirackich rajdów mężczyzn...
Trwają rozmowy dotyczące utworzenia na Białołęce Związku Strzelectwa "Strzelec". To frajda dla pasjonatów wojskowości, ale też duża szansa na przygotowanie do pracy w policji czy wojsku.
Stowarzyszenie Białołęka Dworska skupia osoby, które chcą uczynić z tego osiedla miejsce przyjazne mieszkańcom. Jak podkreślają jego członkowie - pracują nad poprawą jakości życia w "naszej wsi".
Kierowcy dobrze znają dwa podstawowe sposoby parkowania: prostopadłe i równoległe. Czasami jednak jest tak, że powstają sposoby alternatywne...
Nie, to nie pomyłka - podziemny garaż zamienił się w podwodny. Wszystko przez awarię rury...
Wieżowiec? Drapacz chmur? Czy Białołęka zmieni się w dzielnicę wysokościowców? Nie, to tylko zmiana perspektywy...
Jest już prawomocny wyrok w sprawie księdza Grzegorza K. Z Tarchomina, oskarżonego o pedofilię.
Ziemie na Białołęce, jakie Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała zakonowi elżbietanek, zostaną zlicytowane - ich nabywca z Pomorza nie zapłacił za nie całości ustalonej w umowie sprzedaży kwoty.
Muzyka, fizyka, plastyka, robotyka, angielski: mnóstwo zajęć, prowadzonych w ciekawej, zabawowej, interaktywnej formie. Białołęckie Multicentrum ma bardzo fajną ofertę dla dzieci. Całkowicie za darmo.
Kończy się rok, więc tradycyjnie robimy przegląd naszych archiwów. Czym żyła Białołęka? O czym pisaliśmy w tym roku? Poniższe tematy były najchętniej komentowane przez czytelników naszego portalu.
LINKI SPONSOROWANE