REKLAMA
Trwają zapisy do grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy. Udział w zajęciach z psychologiem pomaga w tudnych momentach życia.
Od kilkunastu dni przy Modlińskiej możemy zjeść bigos, grochówkę i żurek na świeżym powietrzu. Jak w wojsku.
W czerwcu pisaliśmy o planowanych pracach nad poprawieniem zasięgu Orange na wschodniej Białołęce. Prace się już skończyły, ale nie wszyscy mają lepiej...
"Zakręceni lokalnie" to cykl "Echa" prezentujący mieszkańców Białołęki, którzy w swojej okolicy odnaleźli pasję. Tym razem Agnieszka Borsucka, prowadząca salon strzyżenia psów i kotów oraz sklep zoologiczny z akcesoriami dla zwierząt. A wszystko to w niewielkim budynku przy ul. Nagodziców 2.
1 września, w niedzielę, zainicjowano Bazar Fabryczny - targ staroci na parkingu przy skrzyżowaniu Modlińskiej i Toruńskiej.
Rowerzyści chcą poprawy bezpieczeństwa przy zjeździe z Trasy Mostu Północnego. Były konsultacje, wypracowano rozwiązania, ale urzędnicy i tak wiedzą swoje.
Dziki na Białołęce spowszedniały. Ale choć są widokiem niemal codziennym, to ich zachowanie wcale nie nabrało bardziej cywilizowanych form. O nieprzyjemnym zdarzeniu, z którego cudem z życiem uszedł pies, opowiada nasz czytelnik.
Jak bardzo są mylące schematy mówiące o tym, że motocyklista to albo pędzący jak wariat "dawca nerek" czy wytatuowany grubas z siwym kucykiem? Przekonajmy się 7 września w Parku Picassa.
Trzy lata temu ruszyło CHT Marywilska 44. 1 września szykuje się urodzinowa impreza.
Gymkhana to pokonywanie sprawnościowego toru przeszkód, na który składają się slalomy, nawroty, ósemki i inne figury. Liczy się precyzja i czas. Tor można ustawić w zasadzie w każdym dogodnym miejscu - dlatego ta dyscyplina staje się coraz popularniejsza na świecie - także w Polsce. 24 sierpnia popisy gymkhanowców będzie można oglądać na parkingu przy centrum handlowym Marywilska 44.
- Ratujcie nas! Pomóżcie nam, bo jesteśmy lekceważeni przez wszystkich urzędników, a nam się cały dom na głowę wali. Tu wszystko się sypie, ściany pękają, sufit spada na głowę, tu żyć się nie da! Mamy warunki gorsze niż zwierzęta. Proszę przyjechać do nas, na Modlińską 101 i zobaczyć nasz budynek, bo tego opisać się nie da - tak alarmowała naszą redakcję pani Hanna Kacperska.
W pierwszym tygodniu lipca (1-6 lipca) dzielnica Białołęka była gospodarzem projektu "Realna Akcja", organizowanego od 2008 roku w różnych miejscach Polski. Jest to festiwal praktycznych działań na rzecz lokalnej społeczności przy udziale wolontariuszy z wielu krajów.
Proboszcz parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, pasjonista ojciec Mariusz Ratajczyk zmarł w czwartek 27 czerwca. Miał 42 lata.
Tym razem migawka nietypowa - internetowa. Ale widać, że chociaż rok szkolny kończy się dopiero teraz, to wakacyjna laba zagościła u niektórych dużo wcześniej...
..idę przez błoto ostatni raz - zdaje się nucić dziewczynka, jaką uchwycił na zdjęciu nasz Czytelnik.
Powstał w 1982 roku. Pamiętają go dobrze najstarsi mieszkańcy Białołęki - to tutaj przychodzili na potańcówki i ciekawe spotkania. Klub działa nieprzerwanie od tamtych czasów i wciąż ma ciekawą ofertę, również dla dzieci.
W okolicach ulicy Ambaras 14 zaginął pies.
Mieszkańcy osiedla przy Antalla są rozżaleni - w miejscu gdzie od 20 lat można było parkować samochody, teraz postawiono zakaz zatrzymywania.
Na Białołęce odbędzie się Pierwszy Warszawski Piknik Jerzykowy. Dlaczego u nas? Nasza dzielnica jako pierwsza w stolicy postawiła w walce z komarami na owadożerne ptaki - jerzyki.
- Słusznie mistrz Bareja ma swoją ulicę na Białołęce - komentuje nasz Czytelnik odnawianie trawnika przy parku Henrykowskim na rogu Klasyków i Modlińskiej.
LINKI SPONSOROWANE