REKLAMA
Wstępnie miał być na placu po zburzonych pawilonach na Zielnej, wszystko wskazuje jednak na to, że pierwszy w Warszawie "Skwer sportów miejskich" wyląduje na Bemowie.
Od tego roku 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", walczących po II wojnie światowej z sowiecką okupacją. Bemowo chce uczcić pamięć zamordowanych, planując postawienie pomnika na rogu Pirenejskiej i Żołnierzy Wyklętych.
W rankingu najcenniejszych warszawskich budowli prawie nikt nie wymienia XIX-wiecznych fortyfikacji. Nie ma chyba większego marnotrawstwa w naszym mieście, niż współczesny los systemu fortów zachowanego z czasów carskich.
Od 4 kwietnia po akty urodzenia i zgonu musimy jeździć do innych dzielnic. Powód? Władze miasta zawiesiły bemowski Urząd Stanu Cywilnego. - Brakuje nam urzędników w bardziej obłożonych placówkach - tłumaczy Agnieszka Kłąb z miejskiego ratusza.
Czytelnicy poprosili "Echo" o interwencję w sprawie zdewastowanych schodów supermarketu przy skrzyżowaniu ulic Muszlowej i Legendy na Jelonkach.
Mieszkańcy zgłaszają, "Echo" interweniuje.
J.W. Construction, który postawił bloki przy ul. Górczewskiej 200, nie zadbał niestety o zapewnienie dogodnego dojazdu do budynków. Efekt: ogromne i codzienne korki przy wyjeździe z osiedla.
Osiedle Przyjaźń to niebywałe zjawisko architektoniczne. Podobnego osiedla akademickiego nie ma w całej Polsce. Co czeka drewnianą perełkę Bemowa?
Celem "Mikroprogramu rewitalizacji dzielnicy Bemowo na lata 2005-2013" jest przywrócenie do życia obszarów, które utraciły dotychczasowe funkcje społeczne i gospodarcze.
Bemowo-Lotnisko zawdzięcza swą nazwę istniejącemu tu lotnisku wojskowemu. Do dziś widoczne są tu drogi startowe dla samolotów, a w głębi osiedla znajduje się stara wieża kontroli lotów oraz kilka hangarów.
Jeszcze do stycznia tego roku los Glinianek Jelonek zdawał się być przesądzony. Decyzją dewelopera miały one zostać zasypane, a w ich miejscu planowano osiedle Kameralne. Takie informacje posiadał i rozpowszechniał bemowski ratusz.
Glinianki Jelonek, wraz ze znajdującymi się po drugiej stronie ulicy Połczyńskiej Gliniankami Sznajdra, stanowią pozostałości wyrobisk gliny eksploatowanych przez zamknięte w 1939 r. Zakłady Cegielniane i Fabrykę Dachówek "Braci Schneider".
"Echo" rozmawia z Jarosławem Dąbrowskim, burmistrzem Bemowa wybranym na drugą kadencję.
W zeszłym roku na modernizację osiedla Boernerowo dzielnica wydała prawie 3 mln zł. Mieszkańcy zyskali nowy parking po obu stronach ul. Kaliskiego.
Mieszkańcy Południowych Jelonek mają żal do władz dzielnicy o zaniedbanie remontu okolic ulic Synów Pułku, Człuchowskiej czy Borowej Góry. Twierdzą, że działalność burmistrza kończy się na okolicach ratusza i Nowego Bemowa.
Od ponad pół roku legendarne osiedle mieszkaniowe Przyjaźń jest formalnie w likwidacji. Władze Bemowa walczą o przejęcie nad nim administrowania.
Od lat wzdłuż ul. Powstańców Śląskich na odcinku między Wrocławską a Radiową funkcjonuje targowisko TarBem. W opinii wielu kupujących stan techniczny i wizualny tego miejsca pozostawia wiele do życzenia, szpecąc całą okolicę.
Zima jak zwykle zaskoczyła i to nie tylko drogowców. Urzędnicy przypominają mieszkańcom o konieczności odśnieżania chodników przy swoich posesjach.
Echo roku mijającego - jakimi sprawami zajmowaliśmy się w 2010 roku?
Z zainteresowaniem przeczytałem w prasie artykuł opisujący, jak nowe władze dzielnicy przekształcą północną część ul. Powstańców Śląskich w elegancką arterię - wizytówkę Bemowa.
LINKI SPONSOROWANE