Hangar i wieża znikną
25 lutego 2011
Bemowo-Lotnisko zawdzięcza swą nazwę istniejącemu tu lotnisku wojskowemu. Do dziś widoczne są tu drogi startowe dla samolotów, a w głębi osiedla znajduje się stara wieża kontroli lotów oraz kilka hangarów.
Hulajnogi i rowery na chodniku zagrażają pieszym
Na chodniku wzdłuż ulicy Wrocławskiej, w rejonie osiedla Bemowo Park, mieszkańcy coraz częściej obserwują niebezpieczne sytuacje związane z jazdą na rowerach i hulajnogach elektrycznych. Choć według nich problem narasta, służby patrolowe nie potwierdzają skali zagrożenia, a urzędnicy twierdzą, że ograniczają ich przepisy.
Teraz ten olbrzymi hangar stoi pusty. Czy nie można byłoby zrobić tu całodobowego lodo-wiska? - pyta pan Wiesław, mieszkaniec Bemowa-Lotniska.
Niestety, hangar stoi dokładnie na drodze projektowanej trasy S7. Wkrótce zniknie z powierzchni dzielnicy, podobnie jak nieczynna wieża kontroli lotów - jedno z ciekawszych świadectw wojskowej historii Bemowa.
- Teren zarezerwowany jest pod trasę S7. Gdy wykonawca, tj. Generalna Dy-rekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie roboty, hangar pójdzie do rozbiórki - mówi Krzysztof Zygrzak, wiceburmistrz Bemowa. Jednocześnie zapewnia, że po ukończeniu budowy teren nad tunelem trasy S7 zostanie na nowo zagospodarowa-ny. - Docelowo chcemy przejąć administrowanie gruntami nad tunelem S7. Choć nie będzie można tam stawiać budynków mieszkalnych, to na całej długości pasa można zrobić park czy ekologiczne parkingi - snuje plany wiceburmistrz Zygrzak.
Anna Przerwa
.










































