Bawełniana woła o remont
4 lutego 2011
W zeszłym roku na modernizację osiedla Boernerowo dzielnica wydała prawie 3 mln zł. Mieszkańcy zyskali nowy parking po obu stronach ul. Kaliskiego.
Autem na chodnik, światła awaryjne i można czekać na koleżanki
Podwózka w dzisiejszych czasach to ważna rzecz. Zamiast tłuc się autobusem czy wydawać pieniądze na taksówkę, można w kilka osób przemieścić się autem. A gdzie zaczekać na współpasażerów? Oczywiście na środku chodnika.
Tele-wizyjna. - A gdzie obiecany remont ul. Bawełnianej? - pyta "Echo" pani Wiesława.
Czytelniczka twierdzi, że władze dzielnicy już dawno obiecały mieszkańcom Boernerowa przeprowadzenie remontu ul. Bawełnianej. Do tej pory nic się tu jednak nie zmieniło. Ulica jest dziurawa, a chodniki zdewastowane. - Najgorzej jest na chodniku pod posesją nr 10, gdzie o wystające studzienki można się potknąć i złamać nogę. Z kolei od strony ul. Westerplatte, idąc w kierunku lotniska, nie ma nawet kawałka chodnika. Trzeba chodzić po jezdni - opowiada pani Wiesława z ul. Bawełnianej.
Telefoniczna ma szczęście...
W bemowskim ratuszu dowiedzieliśmy się, że w tym roku dzielnica przebuduje skrzyżowanie ulic Radiowej i Kaliskiego oraz Telefoniczną. Koszt obu inwestycji wy-niesie ponad 2 mln zł. Przebudowę ul. Westerplatte wraz z dokończeniem remontu Telefonicznej zaplanowano dopiero na 2013 r. Najdłużej poczekają mieszkańcy okolic Bawełnianej.- Przebudowa ul. Bawełnianej jest planowana dopiero po 2015 r. Do tego czasu prace naprawcze będą wykonywane w ramach bieżącego utrzymania dróg - zapew-nia Krzysztof Zygrzak, wiceburmistrz Bemowa.
Anna Przerwa
Dziurawa jezdnia, brak chodnika, zdemolowana wiata przystankowa? Chcesz, aby "Echo" pomog-ło Ci w kontaktach z urzędnikami - dzwoń 22 392-08-30.
.









































