REKLAMA
Od ponad roku mieszkańcy osiedla Lazurowa obserwują wzmożony hałas w związku z bliskością trasy S8. Apelują o ekrany.
Tytuł nieco złośliwy i poddający w wątpliwość umiejętności zarządzania Bemowem, ale fakt jest faktem: bemowskiemu misiowi na Gliniankach Sznajdra nie dzieje się najlepiej.
Pierścionek zaręczynowy zaginął w toalecie kina Cinema-City Bemowo. Pani Dominika jest zrozpaczona - była to ważna rodzinna pamiątka. Właścicielka roznosi ulotki, zamieszcza informacje, ale jak na razie bezskutecznie. - Ludzie pukają się w głowę, ale ja wierzę w cuda i że w zamian za nagrodę pierścionek do mnie wróci - mówi.
Deficyt miejsc parkingowych w okolicy sądów na ul. Kocjana sprawia, że kierowcy parkują samochody przy samych torach kolejowych. - Zasłaniają widok, tak że trzeba niekiedy wjechać na tory, aby zobaczyć, czy nie nadjeżdża pociąg. Dodatkowo dewastują ścieżkę rowerową - alarmuje pan Janusz z Bemowa.
Wśród ponad 109 tys. osób zameldowanych na Bemowie mamy 2,5 tys. bezrobotnych. Połowa tej grupy to kobiety. Przeważają osoby po 50. roku życia, słabo wykształcone.
Klienci przyjeżdżający do Centrum Handlowego Bemowo skarżą się, że wyjazdy i wjazdy na parking przy skrzyżowaniu Oławskiej z Piastów Śląskich nie są dobrze oznakowane. Problem rozwiązałaby zmiana organizacji ruchu polegająca na ustawieniu znaku pierwszeństwa wyjazdu z parkingu.
Niemal miesiąc temu ruszył system Bemowo Bike, niestety dzielnica nadal nie przoduje w inwestowaniu w ścieżki rowerowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku powstanie trakt rowerowy na ulicy Coopera. To jednak kropla w morzu potrzeb.
Mieszkańcy osiedla Groty od dawna apelują do władz dzielnicy, aby na ul. Hubala-Dobrzańskiego wprowadzono ograniczenie prędkości również przed skrzyżowaniem z ul. Spychowską. - Samochody wyłaniające się zza zakrętu od strony Starych Babic pędzą z zawrotną prędkością. Skoro nie ma ograniczenia prędkości, to na przejściu dla pieszych powinny być światła na żądanie albo progi zwalniające - mówi pani Alicja. Niestety, na takie rozwiązanie nie zgadza się wójt Starych Babic.
Mieszkańcy domków jednorodzinnych przy ul. Słomianej domagają się montażu progów zwalniających. Twierdzą, że choć na ulicy obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, to nikt z kierowców tego nie przestrzega. - Na ul. Rzędzińskiej są progi i mieszkańcy są zadowoleni. Dlaczego u nas burmistrz nie wyraża zgody na ich montaż - pyta pani Ewelina z ul. Słomianej.
Urzędnicy warszawskiego ratusza, których jest za dużo, nie chcą, by ktoś się tego domyślił. Dlatego wynajdują sobie co i rusz nowe zajęcia, według nich niezbędne, choć na zdrowy rozum absurdalne.
Bemowo chce przeznaczyć do 200 tysięcy złotych na remont ratuszowej elewacji.
Fort Bema, a właściwie Fort Parysów został wybudowany przez Rosjan w latach 1886-1890 w ramach drugiego pierścienia wokół fortów artyleryjskiej twierdzy. W okresie międzywojennym była tu wytwórnia amunicji, a w czasie II wojny światowej niemieckie magazyny wojskowe. W 2002 r. władze dzielnicy rozpoczęły modernizację zabytkowych fortów. - To fuszerka! Dlaczego brzegi fosy umocniono betonowym murkiem z płytek, które odpadają, dewastując fosę? - pyta pan Ryszard.
W styczniu Klub Mam z Bemowa świętował trzecią rocznicę swego istnienia. Radość nie trwała długo. Klub stanął przed problemem braku pieniędzy na dalsze finansowanie swojej działalności. Chodzi o koszty utrzymania lokalu, które miesięcznie wynoszą około dwóch tysięcy złotych. - Będziemy walczyć. Obecnie brakuje nam pieniędzy na działalność do kwietnia, kiedy starać się będziemy o kolejną dotację - mówi Marta Puszakowska, założycielka Klubu Mam.
Idzie czas zmasowanych wizyt w urzędach skarbowych. Dla tych, którzy nie chcą czekać na ostatnią chwilę, Bemowo przygotowało akcję "Szybki PIT".
Tylko 10 mieszkańców zgłosiło się po porady w ramach tygodnia tomocy ofiarom przestępstw do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola. Jak na rozległy teren Bemowa i Woli to bardzo niewiele.
Mieszkańcy osiedla Górce mają dość parkowania samochodów wzdłuż ul. Bolkowskiej na odcinku od Konarskiego do wylotu na Powstańców Śląskich. - Nie dość, że ulica autem stoi, to gdy na Górczewskiej jest korek, wszyscy ładują się na Bolkowską. Aż strach iść do domu, taki jest ruch - skarży się pan Jerzy.
Po publikacji artykułu na temat niszczenia dzielnicowych chodników podczas ich odśnieżania, czytelnicy dzwonią z kolejnymi skargami. Tym razem odezwali się mieszkańcy osiedla Groty. - Śnieg z ulicy ląduje w rowie odprowadzającym wodę i w zatokach postojowych - alarmuje pan Zbigniew z ul. Dorohuskiej.
- Ponad 100 osób wykreślił bemowski ratusz z listy oczekujących na mieszkanie komunalne - informuje redakcję "Echa" pani Agnieszka. Sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej. Mieszkanka chce zaskarżyć uchwałę zmieniającą kryteria przydziału i poszukuje osób, które - podobnie jak ona - zostały usunięte z listy.
Klepisko zamiast chodnika? Tak wygląda centrum Bemowa. Radiowa to tylko jeden z wielu przykładów fatalnych warunków, na które w dzielnicy są skazani piesi.
Czasy się zmieniają, a wraz z nimi priorytety. Dziś samochód osobowy nie jest uważany za luksus. Dziś luksusem warszawiaków jest posiadanie dla niego miejsca postojowego. Dlatego mieszkańców Bemowa zdumiewa fakt, że tereny, na których można zrobić parkingi, leżą odłogiem, jak np.pseudotrawnik przy ul. Kossutha czy 100-metrowy pas zieleni przy boisku szkolnym na Świętochowskiego.
LINKI SPONSOROWANE