Klub Mam w wielkich tarapatach
7 marca 2012
W styczniu Klub Mam z Bemowa świętował trzecią rocznicę swego istnienia. Radość nie trwała długo. Klub stanął przed problemem braku pieniędzy na dalsze finansowanie swojej działalności. Chodzi o koszty utrzymania lokalu, które miesięcznie wynoszą około dwóch tysięcy złotych. - Będziemy walczyć. Obecnie brakuje nam pieniędzy na działalność do kwietnia, kiedy starać się będziemy o kolejną dotację - mówi Marta Puszakowska, założycielka Klubu Mam.
Brama Strzeleckich jeszcze poczeka. Może się nie rozsypie
Przed ponad rokiem alarmowaliśmy, że sypie się brama Strzeleckich. Od tamtej pory, mimo wystarczającej liczby głosów na projekt z budżetu obywatelskiego przed dwoma laty, który miał być ratunkiem dla zabytku, nie wydarzyło się nic.
Obietnicy dotrzymał. W sierpniu 2010 r. mamy przeniosły się do własnej siedziby na osiedlu Przyjaźń przy ul. Konarskiego 83.
Z darowizn wpłacanych na rzecz Stowarzyszenia "Rodzice Razem", które prowadzi Klub Mam, opłacany jest czynsz za wynajem lokalu i media (około 1,9 tys. zł miesięcznie). Mamy kupują artykuły spożywcze (kawa, herbata, woda, cukier), artykuły higieniczne i środki czystości, materiały plastyczne i wyposażenie. Pieniądze przeznaczane są też na wynagrodzenia dla osób prowadzących warsztaty - pedagogów, psychologów, specjalistów, animatorów. Chcąc ratować Klub przed likwidacją, od 1 marca mamy zmuszone zostały do wprowadzenia opłat za uczestnictwo w zajęciach warsztatowych, na które do tej pory wejście było bezpłatne. Jednorazowa "wejściówka" na zajęcia od jednej osoby dorosłej (bez względu na liczbę dzieci) wynosi 5 zł. Opłata ta nie dotyczy jedynie warsztatów z cyklu "Rodzinny Niezbędnik". Bezpłatne pozostają nadal zajęcia świetlicowe. Jak długo?
Urząd pomoże ratować Klub Mam?
Władze Bemowa, wspierające Klub Mam od samego początku jego istnienia, nie wyobrażają sobie sytuacji, w której mógłby on zniknąć z mapy dzielnicy. - Takiego niebezpieczeństwa nie ma - zapewnia wiceburmistrz Krzysztof Zygrzak. - Podstawową formą wsparcia urzędu dla wszelkich organizacji są dotacje przyznawane w konkursach. Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się kolejny taki konkurs i Klub Mam będzie mógł się ubiegać o dofinansowanie swojej działalności - uspokaja wiceburmistrz. - Klub Mam to przecież jedna z najlepszych i najciekawszych inicjatyw społecznych ostatnich lat. Doświadczenie pokazuje, że w zasadzie wszelkie dobre i poprawnie sporządzone projekty uzyskują wsparcie od dzielnicy, więc na przyszłość finansową Klubu można patrzeć optymistycznie - dodaje.
Chcesz wspomóc klub? Liczy się każda złotówka. Możesz przekazać na rzecz Stowarzyszenia "Rodzice Razem" darowiznę na konto w Banku Pocztowym, nr 70 1320 1104 3026 6885 2000 0001 - w z dopiskiem na przelewie: "darowizna".
Anna Przerwa
.











































