REKLAMA

Bemowo

różne »

 

Osiedle Lazurowa: normy hałasu przekroczone

  29 maja 2012

alt='Osiedle Lazurowa: normy hałasu przekroczone'

Od ponad roku mieszkańcy osiedla Lazurowa obserwują wzmożony hałas w związku z bliskością trasy S8. Apelują o ekrany.

REKLAMA

Zdaniem radnej Marii Wierzchoń największy hałas panuje po wschodniej stronie pasa drogowego na odcinku od ulicy Warszawskiej do Batalionów Chłopskich przy osiedlu Lazurowa położonym wzdłuż ulicy Coopera.

To nie dzielnica

Władze dzielnicy zwróciły się z prośbą do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do której zadań należy przeprowadzenie dokładnego pomiaru hałasu, aby takie prace wykonała jak najszybciej. - Pisaliśmy także do marszałka województwa mazowieckiego, aby naszą sprawę potraktował priorytetowo - tłumaczy wiceburmistrz Krzysztof Zygrzak i dodaje: - My nie możemy montować ekranów, droga należy do GDDKiA i to rolą tej instytucji jest zmniejszenie hałasu poprzez montaż odpowiednich zabezpieczeń.

Zapraszamy na zakupy

Na ul. Narwik jest za głośno

Wyniki pierwszych badań wyraźnie pokazują, że na ulicy Coopera poziom hałasu nie jest przekroczony, ale na Narwik normy nie są spełnione. - Na ul. Narwik zarówno nocna, jak i dzienna norma jest przekroczona, ale tylko pomiędzy Warszawską a Lazurową. Teraz czekamy na wyniki kolejnych badań, które powinny być jeszcze przed wakacjami - tłumaczy wiceburmistrz.

Jeśli będą niekorzystne, wówczas marszałek województwa musi wydać decyzję, w której określi, w jaki sposób poziom hałasu ma zostać zniwelowany. Jedna z opcji to np. podniesienie w górę ekranów.

REKLAMA

GDDKiA analizuje, mieszkańcy czekają

GDDKiA dostała już komplet wyników badań od firmy, której zleciła badania poziomu hałasu. - Wyniki na razie są przez nas weryfikowane. Później cała dokumentacja trafi na biurko marszałka województwa mazowieckiego, który zadecyduje, jakie mamy podjąć kroki. To marszałek wybierze, jaka opcja zmniejszenia hałasu będzie najlepsza i wyznaczy nam termin wykonania zadania - tłumaczy Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA.

Ewelina Kurzak

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# and

07.06.2012 10:42

osiedle Lazurowa to jest gdzie indziej, granica jest Lazurowa, Czluchowska, Szeligowska w strone Powstancow Slaskich,
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break