REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Targówek

inwestycje

 

Rozbudowa Domu Kultury "Zacisze": szklana góra opóźniona o cztery lata

  14 grudnia 2021

Rozbudowa Domu Kultury "Zacisze": szklana góra opóźniona o cztery lata
źródło: LWS Architekci Sp. z o.o.

Mieszkańcy Zacisza zastanawiają się, czy oczekiwana od lat rozbudowa domu kultury przy Blokowej dojdzie w końcu do skutku.

REKLAMA

"Szklana góra to nazwa przeszklonego pomieszczenia, które zostanie dobudowane do domu kultury. Wielofunkcyjna przestrzeń będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców przez cały rok. Każdy będzie mógł w komfortowych warunkach zagrać w dostępne na miejscu gry, wymienić się książkami, napić się herbaty, czy miło spędzić czas ze znajomymi" - tak prezentuje się opis projektu, wybranego w budżecie obywatelskim dzielnicy na rok...

2017.

"Szklaną górę" wyceniono pierwotnie na zaledwie 400 tys. zł, ale szybko okazało się, że pieniędzy potrzeba znacznie więcej. Dopiero w 2019 roku udało się podpisać umowę na wykonanie dokumentacji budowlanej. Prace miały zacząć się w ubiegłym roku, ale nie wystartowały do dziś. Równolegle toczyły się przygotowania do dużej, wartej 8 mln zł przebudowy domu kultury.

- Planujemy budowę sali widowiskowej na około 200 miejsc, z wygodnymi fotelami oraz nowoczesnym oświetleniem i nagłośnieniem - zapowiadała ówczesna dyrektorka Bożenna Dydek. - Będzie też obiecywana "szklana góra", czyli przestrzeń na spotkania mieszkańców oraz kawiarnia z ogródkiem, otwarta niezależnie od działań domu kultury. Galerię wystawienniczą przeniesiemy z obecnego budynku, tak by ułatwić widzom dostęp do niej po koncercie. Znajdzie się również przestrzeń na pracownie muzyczne, w tym również na zajęcia rytmiczne dla najmłodszych.

REKLAMA

DK Zacisze na nowo

Obecny dyrektor domu kultury Rafał Dworski zapewnia, że przebudowa pozostaje istotną inwestycją. Na razie udało się zdobyć wymaganą dokumentację projektową. Kolejny etap to przetarg na wykonanie rozbudowy obiektu, która pierwotnie miała zacząć się w ubiegłym roku.

Według aktualnych planów przebudowa odbędzie się dopiero w roku 2023. Ponieważ ceny towarów i usług na rynku budowlanym idą w górę, DK Zacisze wystąpił o przyznanie dodatkowych pieniędzy. Według aktualnych szacunków rozbudowa może kosztować już ponad 10 mln zł. Wygospodarowanie takiej kwoty w budżecie Warszawy, mierzącej się z ogromnym kryzysem własnych finansów, może okazać się bardzo trudne lub nawet niewykonalne.

REKLAMA

Co się zmieni?

Jeśli pieniądze się znajdą, to nowa część dwupiętrowego budynku stanie na obecnej górce, która zostanie zniwelowana. Najmłodsi nie muszą się martwić o losy pobliskiego placu zabaw, który na pewno nie zostanie zlikwidowany. Wejście główne do budynku zaplanowano od strony Radzymińskiej. Powstaną też 54 miejsca parkingowe, dwa place zabaw, plac wejściowy i scena letnia.

(db/dg)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA