REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Kolejne propozycje dla Zalewu Bardowskiego

  26 kwietnia 2024

alt='Kolejne propozycje dla Zalewu Bardowskiego'
źródło: Facebook / Katarzyna Górska-Manczenko

Budżet obywatelski to nie tylko nowe chodniki, ścieżki rowerowe, uliczne latarnie, place zabaw, urządzone skwery czy parki. To także akweny wodne. Jakie są propozycje dla Zalewu Bardowskiego w pofabrycznej części Targówka?

REKLAMA

Targówek nie ma bezpośredniego dostępu do Wisły, ale to wcale nie oznacza, że nie ma swojej plaży. Zalew Bardowskiego wielu mieszkańcom daje namiastkę beztroskiego, wakacyjnego wypoczynku nad wodą, bez opuszczania dzielnicy. To miejsce z roku na rok zmienia się i dostosowuje do potrzeb społeczności, która chce je jeszcze bardziej uatrakcyjniać, "wykorzystując" do tego budżet obywatelski.

Oczyścić wodę i zarybić

Krzysztof Jakubiak zaproponował oczyszczenie i zarybienie akwenu leżącego na pograniczu Elsnerowa i Targówka Fabrycznego. Na czym miałaby polegać ta operacja za 14 tysięcy złotych? Na wpuszczeniu paru tysięcy szczeżui, czyli małż, które filtrują wodę oraz chemicznym zapobieganiu kwitnięciu wody naturalnymi metodami. Poza tym autor proponuje zarybienie stawu, dzięki któremu każdy chętny będzie mógł korzystać z akwenu nawet poza sezonem. Zdaniem pomysłodawcy ma być to "rekompensata za spalarnię śmieci". Jak urzędnicy podejdą do kwestii zarybiania, skoro jest on zbiornikiem retencyjnym dla znacznej części Zacisza? Póki co, nie wiadomo.

Kup bilet

Sauna nad Zalewem Bardowskiego?

Dzielnicowy radny Norbert Zieliński proponuje z kolei saunę. Projekt zakłada postawienie bezpłatnej mobilnej sauny miejskiej w okolicach Zalewu Bardowskiego lub w "innej dogodnej lokalizacji". Obiekt ma być wzorowany na saunie, która stoi przy Płycie Desantu nad Wisłą, bądź na saunie w Porcie Czerniakowskim. Ma być ona ogólnodostępna oraz w pełni bezpłatna dla chętnych. Jej koszt to 60 tys. złotych. Nie jest to pomysł nowy, ale nieco "odchudzony". Radny zaproponował saunę miejską przy Zalewie Bardowskiego przed rokiem. Wówczas projekt został oszacowany na 350 tysięcy złotych i wycofany przez autora. Tym razem ma on szansę trafić pod czerwcowe głosowanie mieszkańców.

REKLAMA

Chodnik przy Bardowskiego?

Rafał Suchocki w kolejnym z projektów dla Zalewu proponuje budowę chodnika przy ulicy Bardowskiego, na odcinku od Lnianej do Skorpiona. Jego koszt wyliczył na 200 tys. zł.

- Obecnie nie ma sensownego dojścia do tego atrakcyjnego dla mieszkańców terenu. Rodziny z wózkami, nie są w stanie przejść po trylince, zaś małe dzieci narażone są na niebezpieczeństwo ze strony przejeżdżających samochodów - wyjaśnia. Jeśli propozycja zyska aprobatę urzędników, będzie można ją poprzeć w czerwcowym głosowaniu.

DB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA