REKLAMA

Bielany

środowisko »

 

Ogrzewał warsztat paląc stare deski. Straż miejska bezlitosna

  21 lutego 2023

alt='Ogrzewał warsztat paląc stare deski. Straż miejska bezlitosna'
źródło: Straż Miejska

Gdy temperatura zbliża się do zera, nad przedmieściami Warszawy zaczyna unosić się brunatnożółty dym. To skutek spalania m.in. odpadów budowlanych, które upodobali sobie jako opał niektórzy właściciele punktów usługowych.

REKLAMA

Warszawscy strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska natknęli się na kolejny przypadek spalania odpadów w piecu grzewczym własnej produkcji. Tym razem do pieca trafiały głównie zabejcowane deski.

Palił odpadami budowlanymi

Funkcjonariusze Referatu ds. Nad okolicą unosił się dym. Interweniowali strażnicy Nad okolicą unosił się dym. Interweniowali strażnicy
Gęsty dym unoszący się nad halą produkcyjną na Białołęce przykuł uwagę strażników miejskich. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę.
Ochrony Środowiska odwiedzili jeden z zakładów ślusarskich, z komina którego unosił się brunatnożółty dym. Gdy funkcjonariusze weszli do pomieszczeń, stwierdzili, że źródłem zadymienia jest zainstalowany tam piec własnej roboty, bez żadnych atestów.

"Palono w nim odpady budowlane pochodzące z remontów. Strażnicy uświadomili właścicielom warsztatu, że piece takie powinny zostać wyłączone z użytkowania z dniem 1 stycznia 2023 oraz nałożyli kary przewidziane przepisami" - relacjonuje straż miejska.

Wstąp do księgarni

Jakość powietrza w Warszawie

Podczas lutowych mrozów stan powietrza w Warszawie wyraźnie się pogorszył, ponieważ do pyłów i spalin z samochodów dołączył dym wydobywający się z pieców węglowych zamontowanych w domach jednorodzinnych, w altanach ogródków działkowych, a nawet w niektórych kamienicach. Według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska 50 proc. z nich pochodzi w Polsce z pieców węglowych, a 13 proc. - z opon samochodów.

"Wyraźną tendencję poprawy widać w latach 2017-2022. To właśnie w 2017 roku została przyjęta mazowiecka uchwała antysmogowa, która wprowadziła zakaz używania kopciuchów od stycznia 2023 roku W ciągu ostatnich pięciu lat liczba przestarzałych kotłów w stolicy zmniejszyła się o około 10 tysięcy. To m.in. zasługa miasta, które wspierało mieszkańców dotacjami oraz samo inwestowało w likwidację kopciuchów w lokalach komunalnych" - przekonuje warszawski ratusz.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Max89

21.02.2023 13:04

Straż miejska gdyby mogła to by taki warsztat odholowała

# nnn

21.02.2023 15:15

Trzeba było palić nowe deski.

# Tubylec

21.02.2023 16:53

Wiadomo, że takie deski trzeba wyrzucić do kosza - do pojemnika zmieszane. Dłupi nich sobie wiatrak postawi, albo panele aby nie zamarzl podczas pracy w warsztacie. Tego powinno uczyć w podstawówce. A jak chce palic w kominku to niech na wieś jedzie. Nie po to puję wege leta, aby umrzeć od brudnego powietrza.

REKLAMA

# zomo

23.02.2023 06:14

No i co z tego. Nadal ludzie będą palić byle czym. Po prostu nie mają pieniędzy na wymianę. Podniesiono podatki od nieruchomości , parkowanie i dużo tu można wyliczać , co w zamian wąskie ulice, brak miejsc do parkowania. I te "bubki" ze straży uganiajace się za holownikami i kotami na drzewie .

# klocek

07.03.2023 06:29

Ale bzdury, oprócz srajdemii, wojny to jeszcze polowanie na ludzi. A wszystko w imię państwa narodowego i katolickiego :)
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA