REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski

 

Nowe wybiegi dla psów już w przyszłym roku?

  21 lutego 2023

Nowe wybiegi dla psów już w przyszłym roku?
źródło: bo.um.warszawa.pl

Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego na Bielanach przynosi kilka propozycji dla posiadaczy czworonogów.

REKLAMA

- Utworzenie wybiegu dla psów w parku Stawy Kellera zaspokoi potrzeby właścicieli czworonogów zamieszkujących okoliczne osiedla, których to nie zapewnia niewielki wybieg znajdujący się w pobliskim parku Herberta - przekonują Michał Michałowski i Patryk Bernardelli w projekcie złożonym do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Nowy psi wybieg na Bielanach?

W ramach projektu za 200 tys. zł na terenie wybiegu znajdą się m. Śmierdzący problem Bielan. "Sprzątajcie po swoich psach" Śmierdzący problem Bielan. "Sprzątajcie po swoich psach"
W teorii grozi mandatem, w praktyce uchodzi płazem - mowa o niesprzątaniu po swoim psie. Jedna z mieszkanek warszawskich Starych Bielan zapytała sąsiadów, czy można jakoś rozwiązać problem psich odchodów pozostawianych na trawnikach i zaapelowała o sprzątanie po pupilach.
in. płotki do przeskoków, słupki do slalomu, kładka, schodki, przeszkody z kłód i schowek na przechowywanie psich zabawek. Urządzenia do zabawy byłyby pokryte materiałem antypoślizgowym. Poza nimi na wybiegu ustawione zostałyby ławki, kosze na śmieci i... "piesuary".

Sam wybieg zostałby podzielony na dwie strefy: agility (jest psim sportem, który polega na pokonaniu toru przeszkód w określonym czasie) i do zabawy, a do każdej z nich prowadziłaby śluza. Na wybiegu umieszczone zostałyby latarnie z czujnikiem ruchu, które pozwolą na korzystanie z niego późniejszą porą. Od zewnątrz wybieg zostałby obsadzony krzewami.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Tańszy, ale czy gorszy?

Michał Retke proponuje o połowę tańszy projekt stworzenia wybiegu dla psów w okolicy skrzyżowania Maczka i Rudnickiego, na działkach naprzeciwko kościoła św. Krzysztofa lub w okolicy myjni na ul. Powązkowskiej. Jak wyjaśnia, byłby to wybieg rekreacyjno-treningowy w kształcie prostokąta. Całość byłaby ogrodzona i podzielona na dwie części bez ostrych krawędzi z wejściami przez śluzę. Urządzenia zabawowe i ławki wykonane byłyby z drewna.

- Na wyznaczonym i ogrodzonym terenie psy będą miały możliwość swobodnego wybiegania się oraz aktywnej zabawy z właścicielem - argumentuje celowość wydania ponad 100 tysięcy zł autor projektu.

Remont na psim wybiegu?

"Poprawa bezpieczeństwa na wybiegu dla psów przy skrzyżowaniu Reymonta i Kasprowicza oraz warsztaty z behawiorystą na bielańskich wybiegach" - to z kolei propozycja za 90 tys. złotych.

- Wybieg dla psów budzi coraz więcej zastrzeżeń ze względu na kamienie ukryte pod powierzchnią, które systematycznie wędrują ku górze i wydostają się na powierzchnię, uniemożliwiając czworonogom swobodę korzystania z dostępnego terenu - opisuje obecną sytuację pomysłodawca przeprowadzenia wymiany nawierzchni w tym miejscu. W zaproponowanej kwocie przewidziane są też warsztaty z behawiorystą na bielańskich wybiegach.

Wspomniane projekty, zanim trafią pod czerwcowe głosowanie mieszkańców, najpierw muszą zostać pozytywnie ocenione pod kątem formalno-prawnym przez urzędników. Ewentualna realizacja "psich pomysłów" już w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze (3)

# Renton

21.02.2023 12:01

Tak, więcej przestrzenie zaanektujcie i zdegradujcie, miłośnicy maszynek do srania i robienia hałasu.

# Kocur

21.02.2023 12:25

A mi przeszkadza, że z tego wybiegu piach i syf jest roznoszony na chodnik, aż na drd, bo znajduje się na wzniesieniu. Ktoś pomysłał.... ale tylko troszeczkę - typowo.

# Monika Wolska

21.02.2023 22:56

Ogrodzone wybiegi dla psów są ok, w końcu gdzieś się muszą psiaki wybiegać, ale... budowanie ich na podwórkach, tuż przy blokach, albo bezpośrednio przy placach zabaw dla dzieci, jest co najmniej nieprzemyślane. Piach, co zauważył przedmówca, to jeden z problemów. Nie sztuka zbudować, potem jednak wypada sprzątać, odkażać od czasu do czasu (pojawiają się kleszcze, pchły, pasożyty itp.), zasypywać doły, bo psy przecież też kopią, dosiewać trawę (szybko z trawnika robi się klepisko) itp.
No i szczekanie. Gdy na jednym z wolskich podwórek powstał parę lat temu taki wybieg, tuż pod oknami bloku, to szybciutko postawiono tablicę przypominająca o ciszy nocnej. Myślę, że mieszkańcy teraz żałują tej lokalizacji, która pierwotnie miała być dalej od bloku, ale nie chciało im się spacerować za daleko :/

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA