REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

środowisko

 

Nad okolicą unosił się dym. Interweniowali strażnicy

  19 lutego 2023

Nad okolicą unosił się dym. Interweniowali strażnicy
źródło: Straż Miejska

Gęsty dym unoszący się nad halą produkcyjną na Białołęce przykuł uwagę strażników miejskich. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę.

REKLAMA

"Strażnicy z Referatu Kontroli Środowiska prowadzą regularne kontrole kotłów i pieców używanych na terenie stolicy. Niemal codziennie ujawniają nieprawidłowości" - chwali się warszawska straż miejska.

Pozaklasowy piec namierzony

Podczas kontroli prowadzonej na terenie Białołęki zauważyli gęsty brunatny dym unoszący się nad jedną z hal produkcyjnych należących do firmy budowlanej. Warsztaty trują Warszawę. Do pieca trafia przepracowany olej Warsztaty trują Warszawę. Do pieca trafia przepracowany olej
Kontrola pieca w kolejnym warsztacie samochodowym w Warszawie przyniosła karę nałożoną przez straż miejską. Strażnicy z oddziału ochrony środowiska znowu odkryli przypadek spalania szkodliwych substancji. Tym razem wpadli pracownicy zakładu na Białołęce.

"Funkcjonariusze zdecydowali o przeprowadzeniu kontroli, podczas której stwierdzili, że jest tam używany pozaklasowy piec na paliwo stałe. Zgodnie z uchwałą sejmiku województwa mazowieckiego od początku tego roku takich pieców używać nie wolno" - informują strażnicy miejscy.

Wstąp do księgarni

Jakość powietrza w Warszawie

Co więcej, budynek opalany był pociętymi drewnianymi elementami emitującymi podczas spalania duże ilości toksycznego dymu. Sprawcę wykroczenia ukarano zgodnie z obowiązującymi przepisami i zobowiązano do wymiany źródła ogrzewania. W trakcie kolejnej kontroli strażnicy sprawdzą, czy właściciele stosują się do obowiązujących przepisów.

Podczas lutowych mrozów stan powietrza w Warszawie wyraźnie się pogorszył, ponieważ do pyłów i spalin z samochodów dołączył dym wydobywający się z pieców węglowych zamontowanych w domach jednorodzinnych, w altanach ogródków działkowych, a nawet w niektórych kamienicach. W ogólnym rozrachunku stan powietrza w mieście jest jednak coraz lepszy a wyniki dla najgroźniejszych dla zdrowia pyłów zawieszonych PM 2,5 wykazują w ostatnich latach tendencję spadkową. Według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska 50 proc. z nich pochodzi w Polsce z pieców węglowych, a 13 proc. - z opon samochodów.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA