REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Nowe pomysły na uatrakcyjnienie Fortu Bema

  22 kwietnia 2022

Nowe pomysły na uatrakcyjnienie Fortu Bema
zdjęcia poglądowe; źródło: bo.um.warszawa.pl, FB Grzegorz Pietruczuk, Dzielnica Wawer

Od miasteczka ruchu drogowego przez obserwatorium gwiazd i stół do ping-ponga po budowę ścieżki spacerowej i psi wybieg z przeszkodami - to tylko niektóre propozycje zgłoszone przez mieszkańców Bemowa.

REKLAMA

O pomysłach budowy w Forcie Bema miasteczka ruchu drogowego i obserwatorium nocnego nieba już pisaliśmy. Obie propozycje zostały wycenione na 150 tys. zł i są obecnie sprawdzane przez urzędników.

W trakcie weryfikacji są także inne pomysły na uatrakcyjnienie parku założonego w forcie z czasów Imperium Rosyjskiego. Nowy wybieg dla psów?

Jedna z mieszkanek Bemowa proponuje budowę ogrodzonego wybiegu dla psów na tyłach budynku przy Osmańczyka 28. Pomysłodawczyni uważa, że brakuje takiego miejsca i przypomina, że w poprzednich latach projekty nie były dopuszczane do głosowania z różnych powodów.

- Koniecznością jest znalezienie w końcu kawałka miejskiej działki, aby taki bezpieczny wybieg dla psów powstał również w północnej części Bemowa - przekonuje autorka projektu oszacowanego na 350 tys. zł.

REKLAMA

Więcej atrakcji w forcie

W budżecie obywatelskim na przyszły rok nie brakuje też pomysłów sportowo-rekreacyjnych. Padła m.in. propozycja ustawienia za 40 tys. zł stołu do ping-ponga przy Obrońców Tobruku 21. Maciej Wójtowicz proponuje przeznaczyć 140 tys. zł na modernizację boiska do piłki plażowej obok hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, a kolejnych 121 tys. zł na budowę obok niego placu do kalisteniki (street workoutu).

Inny z mieszkańców zaproponował za 54 tys. zł wykonanie brakującego odcinka ścieżki spacerowej i biegowej na odcinku pomiędzy Waldorffa a chodnikiem biegnącym wokół fosy. Franciszek Wenda zgłosił stoliki do gry w szachy na terenie placu zabaw dla dzieci. Jak przekonuje, "szachy to gra dla każdego", więc może warto przeznaczyć na ten cel 25 tys. zł?

REKLAMA

Trwa wielkie sprawdzanie

Zanim mieszkańcy odpowiedzą sobie na to pytanie w czerwcowym głosowaniu, wszystkie projekty muszą ocenić urzędnicy. Dopiero dwukrotne zielone światło - od samorządu i głosujących - będzie zgodą na realizację projektów w przyszłym roku. Warto dodać, że weryfikacja przebiega w tym roku wyjątkowo wolno. Od 24 lutego warszawski samorząd skupia się na organizacji pomocy dla licznie przybywających do miasta uchodźców z Ukrainy.

(db)

.
 

Komentarze (3)

# BLANK ATM CARD

30.04.2022 18:55

GET RICH WITH BLANK ATM CARD ... Whatsapp: +18033921735
I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so many testimony about how Dark Web Cyber hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.(dwchzone@gmail.com) I email them also and they sent me the blank atm card. I have use it to get 250,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. Dark Web is giving out the card just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of atm programmed card which runs in automatic mode.
You can also contact them for the service below
* Western Union/MoneyGram Transfer Hack
* Bank Transfer Hack
* PayPal / Skrill Transfer Hack
* Crypto Mining Hack
* CashApp Transfer Hack
Email: dwchzone@gmail.com
Text & Call or WhatsApp: +18033921735
Visit: https://darkwebcycberhackers.com

# Wołyń43

06.05.2022 06:55

Ja bym proponował zawieszenie na każdej latarni wdloz głównych alejek ukraińskich flag. Można zasiać piękne kwiaty oczywiście w kolorystyce niebiesko żółtej. No i nazwę fortu zmienić z Bema na "Fort Banderowców"

 Helen09

08.05.2022 17:09

Thanks for the info.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA