REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Co to jest Polygon i jak działa MATIC?

Co to jest Polygon i jak działa MATIC?

Polygon to blockchain warstwy drugiej, co oznacza, że jest w stanie przetwarzać transakcje kryptowalutowe szybciej i po niższych kosztach. Jak działa?

Polygon jest pierwotnie znany jako Matic Network. Został stworzony w celu skalowania Ethereum i poprawy infrastruktury. Projekt ma siedzibę w Indiach. Celem jest uczynienie transakcji tańszymi i szybszymi na blockchainie Ethereum.

Czym jest Polygon?

Polygon to blockchain warstwy drugiej, co oznacza, że jest w stanie przetwarzać transakcje kryptowalutowe szybciej i po niższych kosztach. Coinbase porównuje Polygon do pociągu ekspresowego. Jest na tym samym torze, co wszystkie inne pociągi, ale porusza się szybciej i robi mniej przystanków po drodze.

W tym przykładzie tor to Ethereum, gdzie Polygon wykonuje szybszą pracę w zakresie realizacji transakcji niż blockchain Ethereum.

Platforma wykorzystuje konsensus proof-of-stake, lub POS, aby zabezpieczyć sieć i stworzyć nową walutę. Polygon ma kapitalizację rynkową w wysokości 9,2 mld USD, a w obiegu znajduje się 9,25 mld monet polygon (MATIC).

Co to jest MATIC?

MATIC to natywna kryptowaluta Polygonu. Blockchain zmienił nazwę na Polygon, ale zachował MATIC dla swojego tickera.

Moneta służy kilku celom na blockchainie Polygon:

  • Zarządzanie: Ci, którzy posiadają MATIC, mogą głosować nad zmianami w blockchainie;
  • Staking: Posiadacze MATIC mogą stawiać swoje kryptowaluty na blockchainie, aby zarabiać zyski;
  • Opłaty: Opłaty sieciowe Polygon są regulowane za pomocą MATIC.

Chcesz wiedzieć więcej o kryptowalucie MATIC? Przeczytaj: http://kriptomat.io/pl/kryptowaluty/polygon/jak-kupic-polygon/

Tokeny polygon w obiegu

Twórcy wypuszczają token co miesiąc. Maksymalna podaż tokenów Polygon wynosi 10 000 000 000, a 9,25 miliarda, czyli około 92%, znajduje się w obiegu, według CoinMarketCap. Polygon spalił lub usunął z obiegu ponad 9,6 miliona MATIC, a na dzień 25 kwietnia kolejne 3,8 miliona jest w trakcie spalania.

Szesnaście procent to tokeny zespołowe; doradcy posiadają 4%, 12% to tokeny sieciowe, a 23,33% to tokeny w ekosystemie. Pozostałe 21,86% to tokeny fundacyjne.

Ile kosztuje poligon?

Na dzień 04 maja, cena polygon wynosi nieco poniżej 1 USD, według CoinMarketCap.

Jak działa Polygon?

Każdy, kto kiedykolwiek handlował na blockchainie Ethereum, zna wysokie opłaty transakcyjne i powolne czasy realizacji w sieci. Polygon rozwiązuje te problemy, zapewniając zdecentralizowaną platformę, która ułatwia tanie transakcje.

Sieć określa się jako rozwiązanie skalowania warstwy drugiej. Unikalna technologia umożliwia przeprowadzenie do 65 000 transakcji na sekundę na każdym łańcuchu bocznym.

System wykorzystuje punkty kontrolne proof-of-stake, które w przyszłości mogą umożliwić miliony transakcji na blockchainie. Łańcuchy boczne Polygon zostały zaprojektowane w celu wspierania zdecentralizowanych protokołów finansowych w ramach ekosystemu Ethereum.

Według CoinTelegraph, sieć ma około 4 miliardów dolarów w aktywach kryptowalutowych zamkniętych w swoich protokołach.

Obecnie Polygon obsługuje tylko Ethereum jako łańcuch podstawowy, ale planuje rozszerzyć wsparcie na inne łańcuchy, zgodnie z konsensusem społeczności i sugestiami.

Ramy dla sieci Blockchain

W przyszłości Polygon chce zaoferować ramy dla sieci blockchain, które pozwoliłyby użytkownikom tworzyć wzajemnie połączone sieci blockchain.

Jeśli to się spełni, deweloperzy będą mieli dużą swobodę w tworzeniu sieci. Będą mogli rozwijać samodzielne, elastyczne i skalowalne blockchainy.

Podobne sieci

Polygon nie jest jedynym blockchainem mającym na celu zwiększenie prędkości i funkcjonalności transakcji kryptowalutowych - projekty takie jak Avalance, Polkadot i Solana są znaczącymi konkurentami.

Aktualizacja Ethereum

Co więcej, Ethereum uaktualniło swoją platformę. Początkowo nazywany Ethereum 2.0, a obecnie określany jako The Merge, aktualizacja przekształciła Ethereum z łańcucha proof-of-work w łańcuch proof-of-stake.

Czy Polygon jest bezpieczną inwestycją?

Należy pamiętać, że kryptowaluty są zmiennymi inwestycjami. Powinieneś czuć się komfortowo z dramatyczną huśtawką cenową bez wpadania w tryb paniki.

Plusy Polygonu

Jeśli chodzi o polygon, niektórzy mogą uważać go za bezpieczną inwestycję, na przykład Mark Cuban, miliarder-entuzjasta kryptowalut, zainwestował w polygon.

W sumie ponad 37 000 zdecentralizowanych aplikacji zostało zbudowanych na Polygon do sierpnia 2022 roku. Sama ilość dApps, które obsługuje, powinna utrzymać znaczenie platformy przez długi czas.

Minusy

Minusem Polygon jest jego przywiązanie do Ethereum. Sieć nie tylko konkuruje z innymi walutami, ale również z samym Ethereum, od którego również jest zależna.

Czy polygon jest dobrą inwestycją długoterminową?

Polygon jest zmienny, tak jak inne kryptowaluty. Twórcy mogą mieć większe plany na przyszłość, ale nie ma sposobu, aby zapewnić, że inne sieci blockchain lub samo Ethereum nie spowodują spadku popularności i wartości monety.

Moneta nie była w stanie utrzymać krótkich rajdów, co oznacza, że cena może nadal spadać.

Jeśli chcesz zainwestować w polygon, upewnij się, że przestrzegasz złotej zasady inwestowania, nie wkładając więcej niż możesz sobie pozwolić na stratę.

Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA