REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski

 

Mieszkańcy Białołęki chcą więcej placów zabaw i terenów rekreacyjnych

  21 lutego 2023

Mieszkańcy Białołęki chcą więcej placów zabaw i terenów rekreacyjnych
źródło: bo.um.warszawa.pl

Mieszkańcy Białołęki chcą więcej terenów rekreacyjnych dla siebie i swoich dzieci - to główny trend wśród projektów złożonych do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Przejrzyjmy najciekawsze pomysły.

REKLAMA

Przegląd tegorocznych projektów złożonych w ramach budżetu obywatelskiego na przyszły rok zaczynamy od Nowodworów. Leśny plac zabaw przy ul. Stefanika jest propozycją radnego Filipa Pelca. Park ninja na Tarchominie? Oryginalny pomysł mieszkańców Park ninja na Tarchominie? Oryginalny pomysł mieszkańców
W parku Picassa na warszawskim Tarchominie już w przyszłym roku ma szansę powstać tor zręcznościowy dla młodzieży inspirowany programem telewizyjnym "Ninja Warrior Polska".

Rowerem wzdłuż Kanału Żerańskiego. Asfalt tylko na krótkim odcinku Rowerem wzdłuż Kanału Żerańskiego. Asfalt tylko na krótkim odcinku
O ile Nieporęt nie miał żadnych oporów, żeby wzdłuż Kanału Żerańskiego wybudować asfaltową drogę rowerową, o tyle warszawska Białołęka zasłania się przepisami o ochronie środowiska.
Za 200 tys. złotych nastąpiłoby zagospodarowanie terenu przez stworzenie tam miniparku z placem zabaw. Postawione zostałyby ławki-huśtawki, kosze na śmieci, nasadzone zostałyby krzewy i ustawiono by drewniane "przyrządy" do zabawy dla dzieci.

Zielony plac zabaw na Nowodworach

Projekt Adrianny Dworskiej zakłada wybudowanie nowoczesnego i zielonego placu zabaw, którego wyposażenie nastawione będzie na rozwój ruchowy oraz intelektualny najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

"Ważnym elementem jest wykorzystanie potencjału miejsca budowy placu i harmonijne wkomponowanie nowej przestrzeni w otaczający krajobraz" - czytamy.

Za ponad 800 tys. złotych zaproponowano wykonanie urządzeń zabawowych z użyciem naturalnych materiałów w stonowanej kolorystyce, takich jak drewno czy stal. Na placu na rogu ulic Dzierzgońskiej i Odkrytej zachowane zostałyby rosnące obecnie drzewa. Zabawki przeznaczone byłyby dla dzieci w różnym wieku. Dla "starszaków" przewidziano pajęczynę do wspinaczki, zestaw drążków, tor przeszkód oraz duży statek ze zjeżdżalnią. Dzieci nieco młodsze mogłyby bawić się korzystając z huśtawek klasycznych i wagowych, trampolin i zamku. Najmłodsi zaś, pobawić by się mogły w domku sensorycznym, huśtawce bocianie gniazdo, małym statku ze zjeżdżalnią oraz na karuzeli.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Minipark sensoryczny na Żeraniu

Mateusz Senko zaproponował za 100 tys. złotych minipark sensoryczny przy ul. Krzyżówki.

- Projekt ten nie tylko naprawia teren w strefie wizualnej, bo gdzie obecnie jest klepisko, może powstać coś kwietnego, ładnego i ogólnodostępnego. Odpowiada na potrzeby mieszkańców Białołęki, gdzie żyją przecież dzieci i dorośli potrzebujący ścieżek sensorycznych do ćwiczeń czy tablic manualnych do terapii ręki - przekonuje projektodawca.

Park na Brzezinach

Park na Brzezinach i plac zabaw przy ul. Lemiesz to pomysł autorstwa radnej Danuty Zaleskiej. Zakłada utworzenie terenu wypoczynkowo-rekreacyjnego pomiędzy ulicami Echa Leśne i Zbyszka z Bogdańca. Teren zostałby wyposażony w nawierzchnie, 10 latarni solarnych, siedem ławek i dwa stojaki na rowery. Ponadto projekt zakłada uporządkowanie terenu wraz z posianiem trawy. To wszystko za pół miliona złotych.

Kolejne 340 tysięcy poszłoby na plac zabaw przy ul. Lemiesz. W ramach tego zadania planowane jest wykonanie chodnika i piaskownicy, ustawienia zjeżdżalni, pająka, bujaka na sprężynach, huśtawki, biegacza i ławki do ćwiczeń. Cały teren zostałaby ogrodzony i oświetlony oraz uzupełniony o elementy małej architektury jak: ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery.

Skwer Ostródzka Mostek

Beata Ładziak proponuje wykonanie za 200 tys. złotych niewielkiego skweru z siłownią plenerową przy ul. Ostródzkiej 273 i 281 - "okolicy, która obecnie bardzo dynamicznie się rozwija i gdzie nowe miejsca urządzonej zieleni oraz aktywnego wypoczynku są potrzebne".

Projektowany skwer zostałoby wyposażony w ławki, kosze na śmieci i jeden na psie odchody, dwa rowerowe stojaki i około pięciu urządzeń fitness, np. orbitrek klasyczny, talia-biegacz-wahadło, pajacyk, krzesełko do ściągania, rowerek. Możliwe, że skwer byłby też oświetlony lampami solarnymi, które poprawiłyby bezpieczeństwo oraz zapewniły niskie koszty eksploatacji.

Park Zaułek dla każdego

Sylwia Bednarczyk proponuje realizację za 800 tys. złotych sportowo-rekreacyjnej przestrzeni na terenie zewnętrznym obok Szkoły Podstawowej nr 112 przy ul. Zaułek 34. Plac zabaw byłby przystosowany do potrzeb dzieci i dorosłych niepełnosprawnych z dominującymi strefami: wielofunkcyjnym modułowym urządzeniem zabawowym dla dzieci z elementami sensorycznymi; samoobsługową przestrzenią do wspinania (ścianka lub głaz z podziałem na strefy trudności) z zaplanowaniem bezpiecznego podłoża, piaskownicę z daszkiem, ławki i kosze.

Wspomniane projekty przechodzą teraz ocenę formalno-prawną. Jeśli urzędnicy wydadzą pozytywną opinię, ich los będzie już tylko w rękach mieszkańców.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA