REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Więcej mieszkań na Białołęce. Rusza budowa na Skarbka z Gór

  21 lutego 2023

Więcej mieszkań na Białołęce. Rusza budowa na Skarbka z Gór
źródło: materiały inwestora

Deweloper Acciona ogłosił swoją pierwszą inwestycję mieszkaniową na Białołęce. Przy wąskiej ulicy Skarbka z Gór powstanie osiedle Rytmo, na którym znajdzie się ponad 100 mieszkań. Deweloper rozpoczął właśnie przedsprzedaż lokali.

REKLAMA

Rytmo to najnowsza inwestycja firmy deweloperskiej Acciona w Warszawie. Przy Skarbka z Gór 29 na Białołęce powstanie małe osiedle składające się z dwóch dwupiętrowych bloków mieszkalnych.

Nowe mieszkania na Białołęce

Łącznie w ofercie znalazło się 105 mieszkań o powierzchni od 37 do 75 metrów kwadratowych. Reklamują mieszkania na Białołęce bliskością... Łazienek Reklamują mieszkania na Białołęce bliskością... Łazienek
"Niedzielny spacer z rodziną? Trening biegowy? Najlepiej do Łazienek! Wystarczy 25 minut od Pastelowej Ostródzkiej, aby znaleźć się w samym sercu parku" - tak Wawel Development zachwala bloki powstające przy ulicy Ostródzkiej.
Najmniejsze z nich będą dwupokojowe, największe - czteropokojowe. W każdej klatce schodowej zaplanowano maksymalnie pięć mieszkań. Miejsca parkingowe i komórki lokatorskie będą się mieścić w podziemnym garażu. Osiedle zostanie ogrodzone, a na jego terenie zostanie urządzony mały plac zabaw.

- Rytmo to pierwsza inwestycja Acciony na warszawskiej Białołęce, bardzo przemyślana, z dobrą komunikacją i dobrze umiejscowiona na mapie tej dzielnicy. Jesteśmy pewni, że przypadnie ona do gustu potencjalnym klientom: zarówno singlom, jak i seniorom czy rodzinom z dziećmi - zachwala Katarzyna Unold, dyrektorka zarządzająca Acciony w Polsce.

Zapraszamy na zakupy

Dziwna reklama dewelopera

Deweloper pisze, że to tylko pięć przystanków autobusowych od metra M2. Nie dodaje, że w korkach. I dalej: "Białołęka jest jedną z najspokojniejszych dzielnic, a wypoczynek umożliwiają: kompleksy leśne, parki, rezerwaty przyrody i ścieżki rowerowe. Dogodnym sposobem dojazdu do centrum miasta są tutaj liczne linie autobusowe z pętlą Nowodwory, zaś do głównych arterii dzielnicy należą fragmenty dróg krajowych: ul. Modlińska i Trasa Toruńska, a także ul. Płochocińska. Na terenie dzielnicy Białołęka znajdują się cztery stacje PKP. Kursują stąd autobusy, a budowa częściowej linii tramwajowej umożliwiającej dojazd z Tarchomina do centrum jest w końcowej fazie realizacji" - czytamy ze zdumieniem w opisie osiedla.

Nie sposób odgadnąć, jaki sens ma wspominanie o Modlińskiej, Płochocińskiej, pętli Nowodwory i stacjach kolejowych Toruńska, Żerań, Płudy i Choszczówka w kontekście osiedla przy Skarbka z Gór. To zupełnie inna część dzielnicy, oddalona od Modlińskiej o ponad 6 kilometrów, a od stacji w Choszczówce - o ponad 8,5 kilometra. Nie wiadomo także, co deweloper miał na myśli pisząc o "częściowej linii tramwajowej" i po co informuje o dojeździe z Tarchomina, skoro buduje osiedle na wschodniej Białołęce. Jak doskonale wiedzą mieszkańcy Białołęki, tramwaj z Młocin na Nowodwory był budowany etapami, ale z rejonem Skarbka z Gór, gdzie przez najbliższe 10 lat linia tramwajowa nie powstanie, nie ma to nic wspólnego.

(jok)

.
 

Komentarze (7)

# DWS

21.02.2023 08:50

Cała ulica Skarbka z Gór to miejsce przeklęte przez Boga i ludzi i mam pełne prawo wypowiadać się w tej sprawie, bo mieszkałem tam kilkanaście lat. Wyprowadziłem się z resztą niedaleko, bo też na Białołękę, ale do znacznie przyjemniejszej okolicy.
Ale wracając do SzG - grzechem głównym okolicy jest sama ulica, która w zasadzie na całej długości wygląda tak: wąska jezdnia, po obydwu stronach wąskie chodniki, jakiś wąziutki pasek trawnika i zaraz za nimi płoty poszczególnych osiedli. Nie da się zbudować chociażby zatok dla autobusów, czy wiat przystankowych, bo fizycznie nie ma gdzie. Jak w porannym szczycie ludzie czekają na autobus, to idący chodnikiem muszą się przez nich przedzierać, albo omijać trawnikiem. Korki na porządku dziennym, bo ze wszyskich osiedli ludzie wjeżdżają / wyjeżdżają właśnie na SzG, a jest tych ludzi trochę. Autobusy stojące na przystankach blokują cały ruch, tak samo, jak samochody dostawcze dostarczające towar do sklepów. Zbudowano lokale usługowo handlowe, ale nikt nie pomyślał o wygospodarowaniu miejsca na dostawy do nich. Kolejny sprawa, to niemal kompletny brak ogólnodostępnych miejsc parkingowych (dosłownie kilka na całą ulicę) - nie jest to zazwyczaj problemem dla mieszkańców, bo mają w większości wykupione miejsca postojowe na swoich osiedlach, ale wystarczy, że przyjadą do nas jacyś goście i już robi się kłopot, bo jedyna opcja to wjechanie na osiedle i przycupnięcie gdzieś. Wiele razy musiałem wysłuchiwać narzekań, w jakim beznadziejnym miejscu mieszkam, że trzeba się tłumaczyć cieciowi na bramie gdzie się jedzie, do kogo, po co, na jak długo i potem i tak łaskę robi, że wpuszcza.
Dodatkowo w okolicy do tej pory nie ma sieci ciepłowniczej, więc wszystkie osiedla są ogrzewane gazem, co może być kosztowne w obecnej sytuacji.

# Solo

21.02.2023 09:28

Spoko, ludzie kupią. Zrobią dobrą cene na poziomie 8k i będzie szał. Przyjezdni łykną wszystko, bo oni nie sprawdzaja gdzie - ważne, że Warszawa.

# nnn

21.02.2023 10:57

Biada wierzącym w reklamę.

REKLAMA

# Ydck

21.02.2023 11:56

Kolejne prestiżowe osiedle dla inteligentnych inaczej.

# Czytelnik

21.02.2023 13:23

Patodzielnica, przyszłe slumsy spowite smrodem z czajki.

# Żebrak z dolin

21.02.2023 19:16

Za czterdzieści lat Polska będzie wydawać miliardy na rewitalizację i rehabilitację tej zabudowy. Ale na razie się buduje, bo łosie kupią wszystko...

REKLAMA

# Gtyg

23.02.2023 23:56

#DWS napisał(a) 21.02.2023 08:50
Cała ulica Skarbka z Gór to miejsce przeklęte przez Boga i ludzi
Święte słowa!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA