REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Czy biurka z regulacją wysokości to może być udany zakup?

Czy biurka z regulacją wysokości to może być udany zakup?

Pracownicy biurowi doskonale wiedzą, że codzienne wielogodzinne siedzenie przy komputerze skutkuje dokuczliwymi bólami kręgosłupa.

Pracownicy biurowi doskonale wiedzą, że codzienne wielogodzinne siedzenie przy komputerze skutkuje dokuczliwymi bólami kręgosłupa. Aby zniwelować negatywny wpływ długotrwałego codziennego siedzenia, należy wybierać odpowiednie biurka z regulacją wysokości.

Dlaczego biurko z opcją regulacji wysokości to dobry pomysł?

Biurka z regulacją wysokości pozwalają połączyć pracę na stojąco z pracą siedzącą. Oczywiście, praca całkowicie stojąca lub całkowicie siedząca nie są zdrowe, ale połączenie tych dwóch trybów - już tak. Już 15-20 minut pracy stojącej na 8 godzin siedzenia sprawia, że można "rozprostować kości", a kręgosłup może "odetchnąć". W efekcie pracownik czuje się lepiej, a ryzyko pojawienia się bólu pleców jest minimalne.

Biurka z regulacją wysokości można z łatwością dostosować do wzrostu użytkownika, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Co to znaczy?


Prawidłowa postawa to wyprostowane plecy, ręce swobodnie oparte o blat biurka, nogi swobodnie spoczywają na podłodze, a między udem i łydką oraz między ramieniem a przedramieniem powinien zostać zachowany kąt prosty. Utrzymywanie takiej postawy ciała przez większość czasu spędzanego przy biurku pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się bólu pleców, nadgarstków lub wad postawy.

Większość z nas - lub wszyscy - ma tendencję do pochylania się nad klawiaturą, co skutkuje bólem kręgosłupa oraz - w dłuższej perspektywie - może prowadzić do wad postawy. Dlatego właśnie warto rozważyć zakup biurka z regulacją wysokości - korzystanie z niego może bowiem pomóc zachować prawidłową postawę ciała, co poskutkuje zmniejszeniem lub zanikiem bólu kręgosłupa oraz dużo lepszym samopoczuciem.

Biurko a BHP

Biurka z regulacją wysokości, tak jak krzesła do biura i wszelkie inne meble biurowe, muszą spełniać konkretne wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Oprócz dopasowania biurka do wzrostu pracownika, istotne jest również położenie monitora i klawiatury - jeżeli naszym narzędziem pracy jest komputer stacjonarny. Klawiaturę należy umieścić na wysuwanym blacie, niżej od monitora. Odległość między klawiaturą a monitorem powinna wynosić przynajmniej 10 cm.

Blat biurka zaś należy ustawić tak, aby możliwe było zachowanie wspomnianej wyżej prawidłowej postawy ciała. Co więcej, pod biurkiem powinna znajdować się wolna przestrzeń przeznaczona na nogi - przynajmniej 60 cm głębokości i 70 cm szerokości.

Meble biurowe wysokiej jakości

Sklep z meblami biurowymi Elzap oferuje szeroki asortyment produktów w atrakcyjnych cenach i o wysokiej jakości: biurka z regulacją wysokości, sofy, pufy, fotele, krzesła do biura, stoły, stoliki kawowe, meble warsztatowe, kontenery, szafy, regały i inne meble do biura.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA