REKLAMA

Białołęka

społeczeństwo »

 

Straż miejska przesadziła z autopromocją. OPS: "Starsza pani jest pod naszą opieką"

  22 lutego 2023

alt='Straż miejska przesadziła z autopromocją. OPS: "Starsza pani jest pod naszą opieką"'
źródło: Straż Miejska

Kilka dni temu warszawska Straż Miejska rozesłała komunikat o tym, że na działkach przy Orneckiej na Białołęce przebywa seniorka potrzebująca pomocy. Strażnicy pochwalili się, że pomogli starszej pani. Pracownicy socjalni zarzucają im podawanie nieprawdziwych informacji i autopromocję cudzym kosztem.

REKLAMA

- Aktualnie najbardziej dokuczliwa jest niegojąca się i wrzodziejąca rana lewego podudzia, na której założony był stary opatrunek, który zaczynał już wrastać w tkanki. Dzięki fachowej pomocy mojego partnera z patrolu sprawnie przeprowadziliśmy dość nieprzyjemną dla pacjentki procedurę - pochwaliła się st. insp. Dorota Widłak z VI Oddziału Terenowego.

Ratownicy ze straży miejskiej zdjęli bandaże, oczyścili i zdezynfekowali ranę, a następnie założyli nowy opatrunek. Funkcjonariusze twierdzą, że skontaktowali się też z lokalnym oddziałem Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie dowiedzieli się, że przydzielona do opieki nad starszą panią pielęgniarka środowiskowa jest na urlopie.

OPS: "Opiekujemy się 81-latką"

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że strażnicy zdjęli założony dzień wcześniej specjalny opatrunek ze srebrem, który powinien znajdować się na niegojącej się ranie 48 godzin.

- Nieprawdą jest, jakoby starsza pani, która mieszka przy ul. Orneckiej, pozostawała bez opieki - mówi Elżbieta Stec-Michałowska, kierowniczka Działu Pomocy Środowiskowej nr 2 w Ośrodku Pomocy Społecznej na Białołęce. - Regularnie odwiedzają ją zarówno nasi pracownicy, jak i pielęgniarki z przychodni przy ul. Milenijnej. 13 i 16 lutego pielęgniarka środowiskowo-rodzinna była u starszej pani i zmieniła jej opatrunek. Nie jest więc możliwe, żeby 17 lutego wrósł on w ranę. Nie jest też prawdą, że pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej przekazał informację, jakoby z powodu urlopu pielęgniarki 81-latka została bez opieki. Jeśli jakiś pracownik socjalny czy pielęgniarka idzie na urlop, zawsze ma zastępstwo.

Wstąp do księgarni

Interwencja "na Facebooka"?

Od pracowników socjalnych słyszymy oburzenie na sam fakt upubliczniania takiej interwencji. - Oni nie mają pojęcia o tej sprawie, o sytuacji rodzinnej, historii tej pani, o szkodach, jakie mogą spowodować podawaniem do wiadomości publicznej takiej interwencji. To samo w sobie jest skandaliczne, opieka społeczna to bardzo delikatna materia a strażnicy robią sobie "show" wyłącznie w celu poprawiania marnego wizerunku - mówią nieoficjalnie.

Ośrodek Pomocy Społecznej wielokrotnie proponował starszej pani skierowanie do domu pomocy społecznej, ale za każdym razem kategorycznie odmawia. - Dlatego odwiedzamy ją na działce - dodaje Elżbieta Stec-Michałowska. - Zaproponowaliśmy pomoc finansową przy opłatach za rachunki, dowożenie posiłków. Starsza pani obiecała, że się zastanowi. Nasi pracownicy zawsze sprawdzają podczas wizyt, czy w domku jest ciepło i czy starsza pani ma żywność, leki i opatrunki. Niczego jej dotychczas nie brakowało. Oprócz OPS, seniorką opiekuje się też Caritas, regularnie dostarczając opał, żywność i opatrunki. Przychodzi do niej też wolontariusz z tej instytucji - podsumowuje kierowniczka.

Pracownicy OPS nie kryją oburzenia na straż miejską. Mówią wprost, że dbając o własną autopromocję podczas zaledwie jednej interwencji skrzywdzili pracowników socjalnych i wolontariuszy, na co dzień opiekujących się seniorką.

(red)

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# xxxx

22.02.2023 14:01

Straż miejska od dawna strzela sobie w stopę, zwłaszcza kiedy chwalą się odholowaniem samochodów.

# Kzychu

23.02.2023 11:17

Jeśli OPS się tłumaczy, to musi coś być na rzeczy. Już widzę, jak biegną do babci. Po rentę?
Może straż nie jest idealna, ale mojemu koledze uratowali życie, kiedy miał zawał na ulicy.
Pozdrawiam.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy