REKLAMA
Pole byłego PGR Bródno jest dziś reliktem dawnych czasów, który mieszkańcom najbardziej przydaje się 1 listopada, gdy od strony ul. św. Wincentego wytyczany jest tymczasowy parking dla osób, które przyjechały w ten smutny dzień odwiedzić groby bliskich. Teraz powstaną tu osiedla.
Rada miasta przyznała 30 milionów złotych na opracowanie projektu trasy mostowej im. Zygmunta Krasińskiego oraz wykup gruntów pod jej budowę. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości inwestycja zostanie zrealizowana. Aby mogła powstać, trzeba będzie rozebrać kilka budynków na Bródnie.
Jeśli tylko plany dzielnicy zatwierdzi stołeczny ratusz, w 2018 roku na terenach po PGR Bródno zostanie uruchomione przedszkole i podstawówka.
Wieża widokowa nad zbiornikiem przy Bardowskiego rośnie. Jest już gotowy szkielet konstrukcyjny.
Kolejna inwestycja mieszkaniowa na Bródnie. Firma Dom Development ogrodziła działkę u biegu ulic Głębockiej i Malborskiej, gdzie zbuduje bloki z 750 mieszkaniami.
1 sierpnia miała rozpocząć się modernizacja bródnowskiej linii tramwajowej. Ale się nie rozpoczęła.
Park Handlowy Targówek nie ma najlepszego połączenia dla pieszych od strony Białołęki. Najbliższe przejścia są albo pod wiaduktem przy Radzymińskiej, albo w ciągu Głębockiej. Teraz jednak się to zmieni.
Rada Warszawy przyznała 30 mln zł na dokumentację i wykup gruntów pod budowę mostu Krasińskiego. Czy trasa łącząca Bródno z Żoliborzem powstanie w najbliższych latach?
Gdy tylko urzędnicy oddają głos mieszkańcom, okazuje się, że w Warszawie jest masowe poparcie dla projektów, mających poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.
Co prawda na razie bez wieży widokowej i ścianki wspinaczkowej, ale Targówek już oficjalnie ma nowy teren rekreacyjny. Budowa jeziora na Elsnerowie dobiegła końca.
Wystarczy kilka tysięcy złotych, żeby zmienić zaniedbany trawnik w atrakcyjną łąkę. Czy mieszkańcom Targówka taka koncepcja przypadnie do gustu?
Trwają prace nad planem zagospodarowania parku Wiecha i okolicy. Wśród zgłoszonych pomysłów są m.in. piętrowe parkingi, nowe bloki i dom kultury.
16-26 czerwca mieszkańcy Zacisza zdecydują, jakie projekty zostaną zrealizowane na ich osiedlu w przyszłym roku. Większość pozycji na liście dotyczy... kultury i sportu.
Przemysłowe i poprzemysłowe rejony dzielnicy mogłyby nadrobić dzięki budżetowi partycypacyjnemu zaległości infrastrukturalne. Niestety w tym roku do wyboru jest tylko siedem projektów.
Targówek Mieszkaniowy wybierze między 16 a 26 czerwca spośród ośmiu projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego. Część z nich zostanie zrealizowana w przyszłym roku.
Ktoś, kto nie wierzy w metamorfozy, powinien przyjść na podwórko przy ulicy Łojewskiej 26A na Bródnie. Choć budynek powstał ponad czterdzieści lat temu, dzięki nowemu chodnikowi, oświetleniu i elewacji wcale nie wygląda na swój wiek.
Rewolucji na Bródnie ciąg dalszy. Tym razem spółdzielnia mieszkaniowa wzięła się za ohydne chodniki, które czterdzieści lat temu zostały wylane z asfaltu. Robotnicy zrywają masę bitumiczną i wyrywają zużyte krawężniki. Nowe chodniki będą z kostki. Mieszkańcy mają mieszane uczucia.
Kondratowicza - główna ulica Bródna - to paskudny "ściek komunikacyjny". Dziurawe jezdnie, krzywe betonowe latarnie, piesi chodzą między samochodami, które suną w poszukiwaniu miejsca. - Niedługo zorganizujemy konsultacje społeczne w sprawie przyszłości Kondratowicza, którą będzie można przebudować podczas doprowadzania na Bródno metra - deklaruje radna Warszawy Iwona Wujastyk.
Przy ul. Łodygowej ruszyły prace nad budową niewielkiego centrum handlowego.
Taką informację można znaleźć na budynku gotowym do końcowych prac wewnątrz sklepu. Mieszczący się u zbiegu Radzymińskiej i Młodzieńczej market będzie pierwszym warszawskim dyskontem niemieckiej sieci.
LINKI SPONSOROWANE