REKLAMA
Tego jeszcze nie było. Jeden z mieszkańców zaproponował postawienie syntetycznych lodowisk i górek, na których nawet w upalne lato bielańskie dzieci i młodzież mogłyby poczuć się jak w Zakopanem.
Czy zniczodzielnie mają sens w sytuacji, gdy zbyt rzadko są sprzątane? Coraz więcej osób odwiedzających Cmentarz Północny uważa, że zostały zrobione wyłącznie na pokaz.
PRIMA APRILIS Do budżetu obywatelskiego na przyszły rok złożona została propozycja... pozbawienia burmistrza Bielan dostępu do mediów społecznościowych w godzinach pracy urzędu.
Czy w przyszłym roku podstawówka przy Staffa 21 doczeka się remontu boisk a ratusz zakupi dla dzieci stoły bilardowe? Jest na to szansa.
Czy przy Wólczyńskiej i Broniewskiego - nieopodal Szkoły Podstawowej nr 369 i Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta - już w przyszłym roku powstanie nowoczesny skatepark dla dzieci i młodzieży?
Jeszcze się nie zaczęły tegoroczne, a już padła propozycja organizacji przyszłorocznych niedzielnych targów śniadaniowych przy bielańskim ratuszu.
Radni Ewa Turek i Piotr Walas proponują montaż poidełek z kranówką na terenie parków Kępa Potocka i Olszyna. To odświeżenie pomysłu, który miał być zrealizowany już kilka lat temu.
Wśród propozycji mieszkańców już tradycyjnie silnie reprezentowane są pomysły na nowe odcinki dróg dla rowerów i hulajnóg oraz innych usprawnień dla jednośladów.
Drewniane ogrodzenie jezdni w Lesie Bielańskim jest już w bardzo złym stanie. W kilkunastu miejscach belki spróchniały i powstały wyrwy.
Od poidełek parkowych i "hoteli" dla pszczół, przez gry podwórkowe, bibliotekę plenerową, domek na drzewie aż po tężnię - mieszkańcy Bielan mają mnóstwo propozycji zmian w parku między Romaszewskiego, Gąbińską, Broniewskiego i trasą Prymasa Tysiąclecia.
Być może już w przyszłym roku rozpoczną się prace nad zmianą wyglądu centralnej części Starych Bielan. Plac Konfederacji może stać się bardziej zielony, a co za tym idzie bardziej przyjazny dla osób odwiedzających to miejsce. Co może się zmienić?
Za sprawą budżetu obywatelskiego w przyszłym roku może zostać urządzonych siedem tzw. ogrodów deszczowych. Gdzie mogłyby powstać i jak by wyglądały?
W tegorocznej edycji warszawskiego budżetu obywatelskiego pojawił się pomysł zakupu stacjonarnych rowerów, umożliwiających wytwarzanie energii elektrycznej. Projekt byłby skierowany głównie do uczniów bielańskich szkół.
Ponad 1200 głosów zdobyła w budżecie obywatelskim propozycja organizacji ośmiu wydarzeń o tematyce gastronomicznej.
Dzięki budżetowi obywatelskiemu stolica zyska dodatkowe połączenia turystyczne.
Mimo fatalnej frekwencji w poprzednich latach mieszkańcy wciąż popierają wydawanie publicznych pieniędzy na organizację pokazów kina plenerowego.
Pomysł radnej Bielan Iwony Walentynowicz, który w głosowaniu nad budżetem obywatelskim poparło ponad 1900 mieszkańców, doczekał się realizacji.
Zakład Obsługi Systemu Monitoringu storpedował inwestycję, do przeprowadzenia której samorząd został zobowiązany przez mieszkańców Chomiczówki.
Zarząd Zieleni samodzielnie zdecydował, że jeden z projektów wybranych w budżecie obywatelskim nie zostanie zrealizowany. Powód? Nie spodobał się urzędnikom.
Wkrótce na Bielanach stanie dwanaście maszyn umożliwiających łatwe i regularne pozbywanie się drobnych elektrośmieci.
LINKI SPONSOROWANE